Проблем с i-drive

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: Голям град, голяма простотия

Re: Проблем с i-drive

Мнение от Niko M3 » 11 Ное 2015, 22:27

Здравейте колеги, развитие по въпроса модула навигацията е прегрявал и за това се е рестартирал. Въпросното прегряване е било в следствие на изгаряне на един сензор на гърба на управлението на климатроника. Излезе ми грешка в Inpa - 9C7B Interior temperature sensor в модул klima. Това всъщност е един вентилатор който охлажда темп.сензор. От своя страна неговото дефектиране оказва влиание на работата на охлаждането на модула на навигацията. И така взех си цяло управление (работещо) за смешни пари смених си сензорчето и воала всичко работи и няма грешки в inpa-то. Няма да бързам да се радвам тъй като покарах колата известно време с неработещо охлаждане на модула, но за сега всичко е наред и вентилатора на навито си се чува като позагрее после си изключва като поизстине и така. Надявам се тая драма да се е решила. Мисля, че инфото ще е полезно и на други колеги. Сензора е ном.2 от схемата.в дилърите е 180-190лв. и го няма налично с поръчка.
diag_5271.png

Поздрави и лека вечер.

Sent from my Lenovo S850 using Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Супер. Сега отиди да си купиш opel нафтичка и ще се возиш от сервиз до сервиз икономично :mhihi:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с i-drive

Мнение от Atsalov » 11 Ное 2015, 22:38

Niko M3 написа:Здравейте колеги, развитие по въпроса модула навигацията е прегрявал и за това се е рестартирал. Въпросното прегряване е било в следствие на изгаряне на един сензор на гърба на управлението на климатроника. Излезе ми грешка в Inpa - 9C7B Interior temperature sensor в модул klima. Това всъщност е един вентилатор който охлажда темп.сензор. От своя страна неговото дефектиране оказва влиание на работата на охлаждането на модула на навигацията. И така взех си цяло управление (работещо) за смешни пари смених си сензорчето и воала всичко работи и няма грешки в inpa-то. Няма да бързам да се радвам тъй като покарах колата известно време с неработещо охлаждане на модула, но за сега всичко е наред и вентилатора на навито си се чува като позагрее после си изключва като поизстине и така. Надявам се тая драма да се е решила. Мисля, че инфото ще е полезно и на други колеги. Сензора е ном.2 от схемата.в дилърите е 180-190лв. и го няма налично с поръчка.
diag_5271.png

Поздрави и лека вечер.

Sent from my Lenovo S850 using Tapatalk




Не бързай да се радваш, инфото ти е подвеждащо, защото:
1. Това не е ''вентилатор който охлажда темп.сензор.'', а перка засмукваща въздуха от купето, с което прави измерването доста по адекватно и прецизно.
2. Климатроника не е свързан температурно с охлаждането на навигацията ( тя си има собствено охлаждане, със собствен темп. сензор)
3. Навигациите са проблемни и има тема за тях, както и за отремонтирането им. Колегите са били доста подробни в предните мнения.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: Голям град, голяма простотия

Re: Проблем с i-drive

Мнение от Niko M3 » 12 Ное 2015, 6:54

Навярно си прав ще видим
Супер. Сега отиди да си купиш opel нафтичка и ще се возиш от сервиз до сервиз икономично :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Проблем с i-drive

Мнение от Trixster » 12 Ное 2015, 9:51

Колега имай предвид, че ако модула е имал проблем свързан с охлаждането е много вероятно със застудяването на времето проблема да се покаже чак на лято ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Проблем с i-drive

Мнение от ivanski_2 » 24 Мар 2020, 19:46

Ще ползвам темата на колегата защото също имам проблем с i-drive излиза ми грешката E18F Central registry dose not match the target configuration.(error registry new), всичко работи добре и нямам проблем но грешката си стои , някой може ли да ми обясни какво точно значи и евентуално как да я оправя...
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook