Проблем със задна щора

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Проблем със задна щора

Мнение от tanokaridi » 04 Окт 2015, 16:47

Здравейте,

имам проблем със щората на последното стъкло всичко си работеше до преди седмица, но днес решавам да сгъна щората натискам бутона и нищо не се случва чува се щракване като от реле и нищо повече обаче. Пробвах да оставя колата да заспи и пак но същият резултат щората не иска да се движи. Моля дайте идея от какво може да - аз си мисля за моторче примерно ама от друга страна от какво да се прецака при положение че тази щора почти не се е ползвала. :banghead: :banghead: :banghead:




Малко нова информация:
от няколко дни наблюдавам че щората работи когато си поиска тя някой път натискам неще да тръгне за нищо на света - пример от вчера спрях заредих на бензиностанцията запалих и понеже се ядосвам че не работи тръгвам натискам копчето и какво да видя в огледалото работи. Това го прави периодично не мога да хвана обаче логика кога работи и кога не (нищо не съм правил по нея) :dunno: :dunno: :dunno: :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Проблем със задна щора

Мнение от BorislavB » 18 Окт 2015, 21:20

някой кабел да не се бъзика :dunno:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Проблем със задна щора

Мнение от tanokaridi » 19 Окт 2015, 9:24

BorislavB написа:някой кабел да не се бъзика :dunno:


Може и да си прав не съм се сещал за кабелите - дали някой може да ми каже от къде минава този кабел да си поиграя събота и неделя...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 4.05.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw e60 525d 2005

Re: Проблем със задна щора

Мнение от Stivo » 21 Окт 2015, 9:09

Колега голяма игра ще падне :) .Около час и половина ти е разглабянето на задната седалка докато стигнеш до щората.Падат седалките и всички кори.Отделно това е само за отзад.По-добре иди при на някой да ти го направи.Моята щора не се вдигаше изобщо :( . Вече е ОК .Ако искаш ще ти дам номера на човека.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Проблем със задна щора

Мнение от tanokaridi » 21 Окт 2015, 15:16

Stivo написа:Колега голяма игра ще падне :) .Около час и половина ти е разглабянето на задната седалка докато стигнеш до щората.Падат седалките и всички кори.Отделно това е само за отзад.По-добре иди при на някой да ти го направи.Моята щора не се вдигаше изобщо :( . Вече е ОК .Ако искаш ще ти дам номера на човека.


да дай номер то като натискам копчето цъка някое реле или нещо такова ама нищо не се случва :) но ако някой я оправи ще съм много щастлив.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Проблем със задна щора

Мнение от tanokaridi » 08 Яну 2016, 15:02

Здравейте,
сега по празниците имах време и понеже гаража ми е доста топъл реших да пробвам да сваля щората, но уви не успях стигнах до Ц- панелите където има airbag-ци на задните колони и не знам как да ги махна тях за да мога да извадя щората..
Някой дали знае как се махат тези панели?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Проблем със задна щора

Мнение от iceblast » 08 Яну 2016, 16:48

Панелите отзад са на щипки, има болчче зад емблемката AIRBAG. Лесно се махат.

На мен щората ми го направи този номер преди седмица, цъкаше отзад но не мърдаше, но вече работи - нищо не съм пипал. Щим цъка, значи всичко е ок от към кабели, по-скоро нещо по моторчета/зъбни колела.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Проблем със задна щора

Мнение от plradev » 27 Апр 2017, 16:26

Знам,че повдигам тема от архива ,но така или иначе има само още една за проблемна задна ел. щора ,а и двете са без краен резултат,та реших да не пускам поредната такава .

С две думи проблема е същия - цъкане на нещо отзад и никаква реакция на щората. От около 2-3 месеца седи вдигната и вече почва да ме дразни много,щото няма почистване на задното стъкло. Въпроса ми е някой опитвал ли е и дали е възможно да се свали ръчно,защото имам намерение да стигна до нея и вдигната не си представям ,как мога да извадя кората ,за да видя какво се случва . Ще се радвам ,ако някой сподели опит :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Проблем със задна щора

Мнение от shkata » 27 Апр 2017, 18:05

Аз ползвах това като си я сменях. До колкото си спомням беше голям зор и трябваше да е свита...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Проблем със задна щора

Мнение от plradev » 28 Апр 2017, 9:29

shkata написа:Аз ползвах това като си я сменях. До колкото си спомням беше голям зор и трябваше да е свита...


Това е полезно,мерси :) Остава да измисля как да я сгъна,без да потроша нещо :confused:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Проблем със задна щора

Мнение от plradev » 02 Май 2017, 14:06

За протокола ,да обясня какво се получи .

Щората успя да се прибере с лека помощ чрез натискане леко и внимателно на рамената и . От там разкостване отзад на панелите на задните колонки и вадене на кората. Свалих щората от кората и я захраних директно с 12в ,за да видя какво се случва. 10 пъти я прибрах и разгънах и на 11тия ,мотора почна да се мъчи при прибиране. Отворих редуктора да погледна за механичен проблем,там всичко е ок. Смазката нито е спекла,нито има някакви индикации за износени зъбни колела или какъвто и да е проблем. Но тъй като има една пружина ,която помага при разгъване на щората ,очевидно мотора е "тръгнал" и се мъчи при обратния ход,опитвайки се да я навие обратно.Без пружината върти спокойно и в двете посоки без затруднение,ама какво от това.
Проверих цена на нов,предлага се целия механизъм (мотор с редуктор) за скромната сума от 557лв. Събрах всичко наобратно,сглобих колата и заебах :mhihi: :mhihi: :mhihi:

20170430_142030.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Проблем със задна щора

Мнение от shkata » 02 Май 2017, 18:53

Аз си взех цяла работеща щора от морга за нещо от сорта на 80-90 лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Проблем със задна щора

Мнение от tanokaridi » 23 Май 2017, 10:52

Колеги,

понеже не съм много сигурен но си мисля че на е39 и е60 щорите са на един и същи принцип дали не можем да използваме тази тема и да търсим проблема като идентичен?
viewtopic.php?f=35&t=201560
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Проблем със задна щора

Мнение от andy » 23 Май 2017, 12:01

plradev написа:За протокола ,да обясня какво се получи .

Щората успя да се прибере с лека помощ чрез натискане леко и внимателно на рамената и . От там разкостване отзад на панелите на задните колонки и вадене на кората. Свалих щората от кората и я захраних директно с 12в ,за да видя какво се случва. 10 пъти я прибрах и разгънах и на 11тия ,мотора почна да се мъчи при прибиране. Отворих редуктора да погледна за механичен проблем,там всичко е ок. Смазката нито е спекла,нито има някакви индикации за износени зъбни колела или какъвто и да е проблем. Но тъй като има една пружина ,която помага при разгъване на щората ,очевидно мотора е "тръгнал" и се мъчи при обратния ход,опитвайки се да я навие обратно.Без пружината върти спокойно и в двете посоки без затруднение,ама какво от това.
Проверих цена на нов,предлага се целия механизъм (мотор с редуктор) за скромната сума от 557лв. Събрах всичко наобратно,сглобих колата и заебах :mhihi: :mhihi: :mhihi:

20170430_142030.jpg


Точно този мотор не съм отварял, но с други съм имал такъв проблем. Щом без пружината върти а с нея се зори го отвори и виж как са четките.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook