530d vs. 535d

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 23.10.2008
Местоположение: Казанлък/София
Пол: Мъж
Кара: Ford Galaxy
Мечтае да кара: ///M

Re: 530d vs. 535d

Мнение от djvisage » 15 Окт 2015, 13:02

adovet написа:
djvisage написа:
Grey написа:Малйййй,тука голяма препирня е паднала явно :mhihi: По темата:То е ясно че,535д върви повече! Аз също бях почнал в началото да си търся 535,но заради Хдрайва,се насочих към 530д.За зимни или дъждовни условия,предпочитам колата ми да е с четворно задвижване.По отношение на екстрите, толкова, колкото са поръчани в допълнителното оборудване и за двата модела.

Добре де мен не ме бърка колата ми да е xDrive обаче чувам,че много чупили раздатки а нова раздатка струвала 4000 лв. Как да карам после BMW 4х4?

Всеки си прави сметка, и да се счупи раздатката даваш 4к и после забравяш.

Знам,че не е тука мястото но да попитам. Проблема при раздатката на Е60 същия ли е като при Е53? Понеже до колкото знам при Х5 проблема е в актуатора и по конкретно в червячния механизъм.
THE POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL!!!

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 20.03.2008
Местоположение: София
Кара: Passat 5.5
Мечтае да кара: е30

Re: 530d vs. 535d

Мнение от kambone » 15 Окт 2015, 13:38

Колко често срещан е този проблем?
Има ли представителна извадка на колко коли при какви км и какви обстоятелства се чупи?
Ако се чупи на всяка кола ми се струва странно да не е имало recall.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 8.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd LCI

Re: 530d vs. 535d

Мнение от Grey » 15 Окт 2015, 17:11

djvisage написа:
Grey написа:Малйййй,тука голяма препирня е паднала явно :mhihi: По темата:То е ясно че,535д върви повече! Аз също бях почнал в началото да си търся 535,но заради Хдрайва,се насочих към 530д.За зимни или дъждовни условия,предпочитам колата ми да е с четворно задвижване.По отношение на екстрите, толкова, колкото са поръчани в допълнителното оборудване и за двата модела.

Добре де мен не ме бърка колата ми да е xDrive обаче чувам,че много чупили раздатки а нова раздатка струвала 4000 лв. Как да карам после BMW 4х4?

Колега,малко сме офтопик!Мойте уважения,ама,ти къде го чу това?Направил си представително проучване или някой,докато, си си пазарувал биричка в магазина,да речем,ти го е подметнал???То ако се чупеха,както викаш,нямаше в последните години,осезаемо по- голям процент в продажбите на БМВ да са именно с Хдрайв!Може със по-старичките коли и да е имало проблеми,но не и масови.......А то на всичко,в един момент му идва времето и се чупи.Няма вечни машини.Поддръжката и издевателствата по време на експлоатацията на автомобила,също не са маловажни фактори.Като се строши,купувам сменям и продължавам да карам.Всеки сам си прави сметката,за какви пари,какви коли ще кара.Аз лично,проблеми с раздатката,не съм имал.Колата ми наближава 280К км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: 530d vs. 535d

Мнение от CrazyElement » 16 Окт 2015, 14:24

Grey написа:
djvisage написа:
Grey написа:Малйййй,тука голяма препирня е паднала явно :mhihi: По темата:То е ясно че,535д върви повече! Аз също бях почнал в началото да си търся 535,но заради Хдрайва,се насочих към 530д.За зимни или дъждовни условия,предпочитам колата ми да е с четворно задвижване.По отношение на екстрите, толкова, колкото са поръчани в допълнителното оборудване и за двата модела.

Добре де мен не ме бърка колата ми да е xDrive обаче чувам,че много чупили раздатки а нова раздатка струвала 4000 лв. Как да карам после BMW 4х4?

Колега,малко сме офтопик!Мойте уважения,ама,ти къде го чу това?Направил си представително проучване или някой,докато, си си пазарувал биричка в магазина,да речем,ти го е подметнал???То ако се чупеха,както викаш,нямаше в последните години,осезаемо по- голям процент в продажбите на БМВ да са именно с Хдрайв!Може със по-старичките коли и да е имало проблеми,но не и масови.......А то на всичко,в един момент му идва времето и се чупи.Няма вечни машини.Поддръжката и издевателствата по време на експлоатацията на автомобила,също не са маловажни фактори.Като се строши,купувам сменям и продължавам да карам.Всеки сам си прави сметката,за какви пари,какви коли ще кара.Аз лично,проблеми с раздатката,не съм имал.Колата ми наближава 280К км.


Просто факт е , че Хдрайв има по - скъпа поддръжка заради самата система , от друга страна обаче ти е спокойно зимата , има клип някъде в нета гледах тест на 535Д пълна газ до 80 за 17 секунди ги прави на сняг, докато 535ХИ ги прави за 8... Определено 4х4 е добра екстра за нашите условие , все пак в България никъде не се чисти читаво , в други държави задното няма да има толкова големи проблеми , може би само ако те хване някакъв много силен сняг в 3-4 сутринта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: 530d vs. 535d

Мнение от Taruno » 16 Окт 2015, 17:03

Къде пък е по-голямата поддръжка - 535 все е по-скъпа кола за поддръжка поради ред причини, бащата продаде 5тицата LCI 530хд на близо 300к км без да се е налагало да пипа нещо по Х частта, при моята за 30тина хиляди също не съм имал проблеми, при Х3ката актуатура трябваше да се завърти и от тогава не е имало драми.

И въпреки това излеяние горе не бих си взел пак Х, защото със задно се справям и зимата като гледам (с умно каране и хубави гуми) все пак колите ни не са архаични и имаш сумати изчисления в секунда. А лятото ми е по-забавно със задно, чувствам колата една идея по-жива без да съм някакъв рейсър или дрифтър.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: 530d vs. 535d

Мнение от adovet » 16 Окт 2015, 17:40

Taruno написа:Къде пък е по-голямата поддръжка - 535 все е по-скъпа кола за поддръжка поради ред причини, бащата продаде 5тицата LCI 530хд на близо 300к км без да се е налагало да пипа нещо по Х частта, при моята за 30тина хиляди също не съм имал проблеми, при Х3ката актуатура трябваше да се завърти и от тогава не е имало драми.

И въпреки това излеяние горе не бих си взел пак Х, защото със задно се справям и зимата като гледам (с умно каране и хубави гуми) все пак колите ни не са архаични и имаш сумати изчисления в секунда. А лятото ми е по-забавно със задно, чувствам колата една идея по-жива без да съм някакъв рейсър или дрифтър.

Аве ти да знаеш зимата с автобуса. И аз се смея някой като ми каже, че бмвтата зимата не се карали заради задното хахаха

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: 530d vs. 535d

Мнение от Taruno » 16 Окт 2015, 18:02

В загреб миналата зима качих Медвеград крепостта върху непочистен стръмен тесен път със тройката газ до дупка компютъра обаче си ме караше с 30 и си ме качи до горе без проблем с гуми на 1дин сезон и то не някакви невероятни ама нали трябва да си сложа кука за теглене вместо ключодържател според фейсбук :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 30.06.2010
Пол: Мъж
Кара: M5 е60, 645i manual
Мечтае да кара: е30 + S85B50 и ASW

Re: 530d vs. 535d

Мнение от punish_the_benz » 17 Окт 2015, 10:50

Към автора на темата. Колега имал съм и двата модела и ако искаш на лично мога да ти дам напълно обективна информация, понеже не ми се включва в спор който се води от 2004та насам 535vs530 кое повече върви кое е по рентабилно и т.н. Ти между 231кс и 286кс. или между 218 и 272 се колебаеш? 530ската ръчка ли е? От много голямо значение е и цената на двата автомобила. За разхода ще ти кажа наистина на лично :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: 530d vs. 535d

Мнение от tihomair » 17 Окт 2015, 12:06

Grey написа:
djvisage написа:
Grey написа:Малйййй,тука голяма препирня е паднала явно :mhihi: По темата:То е ясно че,535д върви повече! Аз също бях почнал в началото да си търся 535,но заради Хдрайва,се насочих към 530д.За зимни или дъждовни условия,предпочитам колата ми да е с четворно задвижване.По отношение на екстрите, толкова, колкото са поръчани в допълнителното оборудване и за двата модела.

Добре де мен не ме бърка колата ми да е xDrive обаче чувам,че много чупили раздатки а нова раздатка струвала 4000 лв. Как да карам после BMW 4х4?

Колега,малко сме офтопик!Мойте уважения,ама,ти къде го чу това?Направил си представително проучване или някой,докато, си си пазарувал биричка в магазина,да речем,ти го е подметнал???То ако се чупеха,както викаш,нямаше в последните години,осезаемо по- голям процент в продажбите на БМВ да са именно с Хдрайв!Може със по-старичките коли и да е имало проблеми,но не и масови.......А то на всичко,в един момент му идва времето и се чупи.Няма вечни машини.Поддръжката и издевателствата по време на експлоатацията на автомобила,също не са маловажни фактори.Като се строши,купувам сменям и продължавам да карам.Всеки сам си прави сметката,за какви пари,какви коли ще кара.Аз лично,проблеми с раздатката,не съм имал.Колата ми наближава 280К км.

Можеш да погледнеш в F10/11 подфорума ,също и в F30/31 как се чупят доста често и то на нови коли, та и по няколко пъти :mhihi: и там цената вече е 7000 :shock: И аз си мисля, че bayerische motoren werke би трябвало да са го измислили добре тва Xdrive, ама само си мисля, а фактите са други... :|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 8.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd LCI

Re: 530d vs. 535d

Мнение от Grey » 20 Окт 2015, 16:53

tihomair написа:
Grey написа:
djvisage написа:
Grey написа:Малйййй,тука голяма препирня е паднала явно :mhihi: По темата:То е ясно че,535д върви повече! Аз също бях почнал в началото да си търся 535,но заради Хдрайва,се насочих към 530д.За зимни или дъждовни условия,предпочитам колата ми да е с четворно задвижване.По отношение на екстрите, толкова, колкото са поръчани в допълнителното оборудване и за двата модела.

Добре де мен не ме бърка колата ми да е xDrive обаче чувам,че много чупили раздатки а нова раздатка струвала 4000 лв. Как да карам после BMW 4х4?

Колега,малко сме офтопик!Мойте уважения,ама,ти къде го чу това?Направил си представително проучване или някой,докато, си си пазарувал биричка в магазина,да речем,ти го е подметнал???То ако се чупеха,както викаш,нямаше в последните години,осезаемо по- голям процент в продажбите на БМВ да са именно с Хдрайв!Може със по-старичките коли и да е имало проблеми,но не и масови.......А то на всичко,в един момент му идва времето и се чупи.Няма вечни машини.Поддръжката и издевателствата по време на експлоатацията на автомобила,също не са маловажни фактори.Като се строши,купувам сменям и продължавам да карам.Всеки сам си прави сметката,за какви пари,какви коли ще кара.Аз лично,проблеми с раздатката,не съм имал.Колата ми наближава 280К км.

Можеш да погледнеш в F10/11 подфорума ,също и в F30/31 как се чупят доста често и то на нови коли, та и по няколко пъти :mhihi: и там цената вече е 7000 :shock: И аз си мисля, че bayerische motoren werke би трябвало да са го измислили добре тва Xdrive, ама само си мисля, а фактите са други... :|

Колега,ти да не реши.че всички собственици на БМВта с xdrive, са членове на форума,та да говориш за факти???? Когато има официални сервизни акции и статистика/официална/,тогава ,можем да говорим за факти.Иначе ,и аз,така като си гледам във форума,доста други детайли и блокове,се чупят по-често при нашите коли,от колкото раздатката.Така че,нещата са относителни.А по отношение на четворното задвижване,колкото и да си мислят Колегите със задно,че системите ,плюс хубави гуми,отвсякъде ще ги изкарат,мога да кажа само че,там от където, ще мина с моята,те няма да успеят даже да тръгнат!!! ........на сухо,задното си е по- голям кеф,спор няма! http://bmwpower-bg.net/news/view/id/1127

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: 530d vs. 535d

Мнение от tihomair » 20 Окт 2015, 17:00

Grey написа:
tihomair написа:
Grey написа:
djvisage написа:
Grey написа:Малйййй,тука голяма препирня е паднала явно :mhihi: По темата:То е ясно че,535д върви повече! Аз също бях почнал в началото да си търся 535,но заради Хдрайва,се насочих към 530д.За зимни или дъждовни условия,предпочитам колата ми да е с четворно задвижване.По отношение на екстрите, толкова, колкото са поръчани в допълнителното оборудване и за двата модела.

Добре де мен не ме бърка колата ми да е xDrive обаче чувам,че много чупили раздатки а нова раздатка струвала 4000 лв. Как да карам после BMW 4х4?

Колега,малко сме офтопик!Мойте уважения,ама,ти къде го чу това?Направил си представително проучване или някой,докато, си си пазарувал биричка в магазина,да речем,ти го е подметнал???То ако се чупеха,както викаш,нямаше в последните години,осезаемо по- голям процент в продажбите на БМВ да са именно с Хдрайв!Може със по-старичките коли и да е имало проблеми,но не и масови.......А то на всичко,в един момент му идва времето и се чупи.Няма вечни машини.Поддръжката и издевателствата по време на експлоатацията на автомобила,също не са маловажни фактори.Като се строши,купувам сменям и продължавам да карам.Всеки сам си прави сметката,за какви пари,какви коли ще кара.Аз лично,проблеми с раздатката,не съм имал.Колата ми наближава 280К км.

Можеш да погледнеш в F10/11 подфорума ,също и в F30/31 как се чупят доста често и то на нови коли, та и по няколко пъти :mhihi: и там цената вече е 7000 :shock: И аз си мисля, че bayerische motoren werke би трябвало да са го измислили добре тва Xdrive, ама само си мисля, а фактите са други... :|

Колега,ти да не реши.че всички собственици на БМВта с xdrive, са членове на форума,та да говориш за факти???? Когато има официални сервизни акции и статистика/официална/,тогава ,можем да говорим за факти.Иначе ,и аз,така като си гледам във форума,доста други детайли и блокове,се чупят по-често при нашите коли,от колкото раздатката.Така че,нещата са относителни.А по отношение на четворното задвижване,колкото и да си мислят Колегите със задно,че системите ,плюс хубави гуми,отвсякъде ще ги изкарат,мога да кажа само че,там от където, ще мина с моята,те няма да успеят даже да тръгнат!!! ........на сухо,задното си е по- голям кеф,спор няма! http://bmwpower-bg.net/news/view/id/1127

С удоволствие бих се пробвал да тръгна, а вероятно и да мина от където минеш колега само да има начин да си го организираме

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: 530d vs. 535d

Мнение от CrazyElement » 20 Окт 2015, 17:14

Въпрос на гледна точка колеги , ако живеехме в една по-нормална държава , където улиците се чистят , а не се излиза с изказвания "Зимата ни изненада" няма да има никакъв проблем за всички на задно , които карат с нови гуми. Лично аз с гуми на 4 сезона изкачих доста стръмен наклон на паркинг , който беше замръзнал от сланата просто набих газта до долу и системите ме изкачиха до горе без да поднеса никъде. След мен един пич с Toyata yaris се изкачи и каза после , много хлъзгаво беше едвам се качих. Проблема идва от това , че институциите, които отговарят за почистването просто не се вършат работата. И в този контекст бих добавил , че е по-добре наистина в България да караш 4х4.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: 530d vs. 535d

Мнение от tihomair » 20 Окт 2015, 17:31

Да, най-добре е да си с джип, ама не паркетник. На мен обаче ми прави удоволствие да карам със задно. За условия където не е за колата ми, съм решил да си взема джип, истински и не скъп, защото няма да го жаля.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: 530d vs. 535d

Мнение от Atsalov » 20 Окт 2015, 17:36

tihomair написа:Да, най-добре е да си с джип, ама не паркетник. На мен обаче ми прави удоволствие да карам със задно. За условия където не е за колата ми, съм решил да си взема джип, истински и не скъп, защото няма да го жаля.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
CrazyElement написа:Въпрос на гледна точка колеги , ако живеехме в една по-нормална държава , където улиците се чистят , а не се излиза с изказвания "Зимата ни изненада" няма да има никакъв проблем за всички на задно , които карат с нови гуми. Лично аз с гуми на 4 сезона изкачих доста стръмен наклон на паркинг , който беше замръзнал от сланата просто набих газта до долу и системите ме изкачиха до горе без да поднеса никъде. След мен един пич с Toyata yaris се изкачи и каза после , много хлъзгаво беше едвам се качих. Проблема идва от това , че институциите, които отговарят за почистването просто не се вършат работата. И в този контекст бих добавил , че е по-добре наистина в България да караш 4х4.




Въпрос на гледна точка, но нека не размиваме темата с :OT:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: 530d vs. 535d

Мнение от badsharki » 21 Окт 2015, 9:15

tihomair написа:Да, най-добре е да си с джип, ама не паркетник. На мен обаче ми прави удоволствие да карам със задно. За условия където не е за колата ми, съм решил да си взема джип, истински и не скъп, защото няма да го жаля.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

До това заключение стигнах преди 5-6 години и сега си имам едно бензиново Паджеро спорт, което не се плаши от почти никакви условия. :mhihi:

По темата, както каза и колегата Atsalov всичко е въпрос на предпочитания. Не мисля, че има голяма разлика в поддръжката на xDrive и 535д, както и всеки от моделите си има своите предимства. Едното има системата 4х4 в повече за поддържане, другото още една турбина. Като цяло колите ни не са от най-евтините за поддържане, но пък са относително здрави. Аз лично имах същата дилема, когато търсех Е60 - дали да е 535д или 530д, но задължително с 4х4. Гледах и двата модела по обявите, докато не излезе сегашното ми 530хд. Имаше прилично екстри и не съжалявам за избора си.

Според мен така зададен въпроса, както е в темата - чисто 530д или 535д, нямам никаква дилема. Разбира се, че 535д. :)

Като човек сменил няколко БМВ-та съм стигнал до заключение (което е и мое лично виждане), че ако си купуваш БМВ, трябва да се гледа да е с възможно най-много екстри. Защото след като отмине еуфорията от новата придобивка и поопознаеш колата, започваш да виждаш колко много неща ти липсват. И се започват едни безкрайни ретрофити, които си можел да спестиш още при покупката.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook