Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.05.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xd e61
Мечтае да кара: Самолет

Re: Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

Мнение от Chriss1 » 22 Ное 2016, 2:21

Малко развитие, понеже минаха 5 дни докато ми одобрят отговора в темата.

Инсталирах Ista-D и с нея изчистих всички грешки, след което пробвах да пусна Тест на серво мотор и съединител и след това адаптация, но и при двете ми дава грешка, че няма връзка с въпросното ECU на което чете и трие грешките и вади живи стойности... След тази процедура колата някой път вади само 4x4! грешката и ABS работи, докато не угася колата. При следващо запалване обикновенно светват всички лампи и ABS не работи. Последователноста е различна, някой път всичко светва при първо палене, някой път не.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 8.02.2007
Местоположение: Silistra

Re: Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

Мнение от BaHka » 22 Ное 2016, 21:09

С ISTA-D има процедура след смяна на моторче на раздатката. Без да направиш адаптация на моторчето, няма да изгаснат лампите по таблото.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.05.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xd e61
Мечтае да кара: Самолет

Re: Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

Мнение от Chriss1 » 23 Ное 2016, 14:57

Да, както писах по-горе намерих адаптацията в ISTA-D

от component triggering когато натисна да направи адаптация ми излиза

Capture1.JPG


а на тест на мотора, което е горната опция ми вади това

Capture1.JPG


иначе в началния екран ми вади, че модула си комуникира правилно

vtg.png


Да предполагам че модула е заминал или аз бъркам някъде процедурата?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.05.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xd e61
Мечтае да кара: Самолет

Re: Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

Мнение от Chriss1 » 12 Дек 2016, 21:06

Проблема се оказа в раздатката. Някакъв лагер е станал на сол вътре и не могат да зацепят фрикционите. Може да се разбере без да се сваля през отвора за моторчето, като сравнявах с тази с която сменях, вилката която моторчето зацепва се движи свободно при развалената раздатка. Дано на някой да му е полезно това и да не си вземе моторче без да му е нужно. Ако на някой все пак му трябва моторче, вече имам едно излишно, да пише на лично.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

Мнение от themoldestone » 30 Дек 2016, 7:52

Колеги,

На мен снощи ми се появи тази грешка като настинах леко спирачка с 30км/ч, за да проверя в квартала колко е хлъзгаво. Не чувам никакви шумове. Прегледах колата с ISTA + и беше набила към 15-тина грешки, тъй че нямам представа коя да гледам. Изчистих грешките безпроблемно, тази сутрин, след около 2км каране пак изписа 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!.

Преди около седмица беше на майстор за смяна на тампони на макферсона, по тази причина се чудя дали проблема не е в някой сензор по окачването отпред? Акумулаторът също не е първа младост, но не вярвам той да ги прави тези мизерии и то няколко минути след потегляне. От време на време сутрин ми дава High Battery Drainage, но това е от около две години и конкретно тази и предната сутрин не съм го получавал. Пробвах с пълен ляв, пълен десен и след това направо, но светлинките по таблото си стоят.

Някой да ме упъти дали сензори да сменям първо, или пък да се насочвам към раздатката.... Тъй като проблема се прояви като настинах спирачка, тоест ABS/DSC системата трябваше да се задейства, дали най-логично не е да е от заминал сензор?

EDIT:
Ето и снимки от грешките:
Изображение Изображение

Като гледам, май е добре да се насоча към DSC: Wheel Speed Sensor: supply; front right 5F3A също я има, но дали не е вследствие на тази за сензора? Някой специалист по грешките в ISTA да съдейства?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

Мнение от themoldestone » 02 Яну 2017, 22:53

Малко ъпдейт с моя случай. Пак закачих колата с ISTA, проверих DSC сензорите и са изправни. Изтрих натрупаните грешки, след което покарах колата и чистих/четох грешките в движение, като тази, която остана и не се изтрива, е 5F39 DSC: Transfer Case: internal:

Изображение

Като поведение забелязах следното - при палене и гасене няма шум, но при потегляне, след 20-тина метра, като подавам газ една идея повечко, се чува леко претракване отдолу (не е силно, едва доловимо) и веднага след това излиза 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure! на таблото.

Утре ще звъня на майстора да се уговорим за сваляне на моторчето, като евентуално виждам, че доста често заминава прословутия "червяк". Тук четящите ако са имали подобни симптоми и имат опит с Е60/Е90 (АТС 300), ще се радвам да ударят едно рамо къде да гледаме.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 14.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N52B25

Re: Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

Мнение от AmW » 03 Яну 2017, 1:47

При мен се оказаха лагери... бяха на много.. много парчета :mhihi:
За симпотимите не знам, тъй като я взех така.
Карай стъпка по стъпка. Мотора се сваля за 5-10 минути и лесно се диагностицира. Софтуерната диагностика не ми се стори много меродавна...
За сваляне и тн на раздатката не мога да кажа нищо... не съм присъствал :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

Мнение от themoldestone » 03 Яну 2017, 15:14

Днес свалихме моторчето и червяка очаквано е изяден доста:

Изображение

Майстора се колебае дали и самото зъбно колело не е заминало, тъй като си личи лекото нараняване по част от зъбците (вижда се на първата и втората снимка по-долу):

Изображение Изображение Изображение

Като гледам обаче, ново моторче е цифра, а втора ръка ще са като или близко до моето състояние.... Може да пробвам само с подмяна на червяка.

Ако някой има читаво моторче, може да се свърже с мен - ще го купя.
Последна промяна themoldestone на 11 Яну 2017, 8:43, променена общо 1 път


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

Мнение от themoldestone » 04 Яну 2017, 13:02

Това отдавна съм го видял колега, но ще трябва да го чакам 10-15 дни. Тук в България никой не го предлага. Точно за най-големите снегове/студове ще трябва да я карам без никакви системи за сигурност, което меко казано ме притеснява. Чакам днес да ми кажат за едно втора ръка, като тая надежди да не е износено :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

Мнение от badsharki » 04 Яну 2017, 21:11

themoldestone написа:
Ако някой има читаво моторче, може да се свърже с мен - ще го купя.


Chriss1 написа:Проблема се оказа в раздатката. Някакъв лагер е станал на сол вътре и не могат да зацепят фрикционите. Може да се разбере без да се сваля през отвора за моторчето, като сравнявах с тази с която сменях, вилката която моторчето зацепва се движи свободно при развалената раздатка. Дано на някой да му е полезно това и да не си вземе моторче без да му е нужно. Ако на някой все пак му трябва моторче, вече имам едно излишно, да пише на лично.


Над твоя първи пост го е писал колегата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

Мнение от themoldestone » 05 Яну 2017, 0:10

Колегата го е дал вече моторчето. Намерих втора ръка в доста по-добро състояние от моето. Ще сменям и маслото на раздатката. Доколото знам при смяната на маслото се прави адаптация. Необходимо ли е обаче, да се "обучи" колата за новото моторче? Може ли някой да удари едно рамо с ISTA как да ги направя? Имам и DIS, но предпочитам ISTA-та, че е по-бърза.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

Мнение от todorSTY » 18 Яну 2017, 14:32

Ужасни са тези проблеми с раздатките. И аз имах, но минах доста леко - само със смяна на масло и адаптация, но вътрешно си знам, че това е временно решение, защото това е мн слабо място на тези коли, а моята е на 350 000 вече и скоро чакам момента за подмяна на части. Чудя се обаче, защо при положение, че този проблем е масов и тези коли вече също са масови, никой в Бг. не предлага ремонтни комплекти :kuku: :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 14.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N52B25

Re: Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

Мнение от AmW » 18 Яну 2017, 19:47

От Кобра USA се поръчваха частите ако не се лъжа!?!
Аз лично избягвам да купувам от тук каквото и да било... ако трябва да съм честен :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 14.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N52B25

Re: Грешка 5F3A - 4x4 system, DSC, ABS and EBV failure!

Мнение от AmW » 24 Фев 2017, 8:54

Ако някой мерне читаво моторче да свирка...
Усещам, че ще имам нужда скоро :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook