проблем с чистачки Е 60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от ICHIBAN » 09 Фев 2018, 17:03

При мен със абсолютно същите симтоми се оказа моторчето.След смяната му,
всичко е ок.
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от mitiwww » 13 Фев 2018, 18:19

Колегии..След много ходене по мъките с тези чистачки,накрая смених в Германия моторчето в комплект с рамената за скромната сума от 80 евро/втора ръка/ от Ибей и всичко ама всичко си дойде на мястото.Не се залъгвайте с тези релета .Казвам го от горчив личен опит.Аз смених три релета и все така докато не смених и моторчето.Търсете точно същия модел като вашия,че ще берете ядове и с него.Аз преди взех уж за 530Д,пак като моето ама тц.Не пасна.Пробвах по български от двата да направя един,но уви.Между другото на моя вътре има една пластмасова зъбчатка която се изронва с времето и така !Отворете вашия мотор и го разгледайте,може и само с профилактика да минете ако имате късмет !Надявам се да съм ви бил полезен !Поздрави !

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 11.07.2015
Пол: Мъж

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от Todor Trayanov » 10 Юни 2018, 15:33

Колеги, имам същия проблем с моторчето на чистачките и се видях в чудо, докато сваля едното рамо. Сега имам проблем с изваждането на механизма. Минава под една алуминиева планка, за която се захваща разпънката.Моля някой да ми каже как да извадя целия механизъм за да сменя моторчето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от mitiwww » 11 Юни 2018, 17:10

Todor Trayanov написа:Колеги, имам същия проблем с моторчето на чистачките и се видях в чудо, докато сваля едното рамо. Сега имам проблем с изваждането на механизма. Минава под една алуминиева планка, за която се захваща разпънката.Моля някой да ми каже как да извадя целия механизъм за да сменя моторчето.



Сваляй всичко заедно с планката

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от pinko_23 » 12 Юни 2018, 16:46

И аз имам същият проблем, чак ме е страх да пътувам на дълъг път да не завали, казах ми много хора моторче, ще го мъчя.
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от valeto » 13 Юни 2018, 6:17

Явно че чистачките са им слабо звено :). Намирайте моторчета втора употреба и сменяйте. Играчка си е процедурата особено с двата болта от двете страни на алуминиевата планка в средата но няма как. За беля след тази драма с предните, след това дойде и задната наред. Изведнъж започна тегаво да движи и спря. Свалих я и нея,проблема се оказа едно О-пръстенче което се протрило и пропуска вода към оста която минава през стъклото и от там едно клеясване.... почистих,смазах,смених пръстенчето и стана като нова. Малко след това в един дъжд дясната чистачка направо се разкачи от механизама със щангичките. Оказа се че лагерчето ръждасало и направо се разцепи,добре че като търсих моторче спазарих всичко комплект с рамена и механизми и го имах под ръка. Таа или аз съм карък или не са им измислени добре :) :) :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от pinko_23 » 29 Юни 2018, 16:55

Ето го решението на проблема, хиляди благодарности на Сервиза в град Русе, да не правя реклама който иска да пише, ще му кажа. Почваме от там, че целият механизъм трябва да се свали, моторчето се отваря почиства се добре където са пистите и сглобява по обратният ред за всичко това платих 80 лв, човекът си игра 4 часа не е никак лесно, сега съм много доволен, работят си отлично
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: F07 530GT xDrive

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от mitiwww » 03 Юли 2018, 8:35

pinko_23 написа:Ето го решението на проблема, хиляди благодарности на Сервиза в град Русе, да не правя реклама който иска да пише, ще му кажа. Почваме от там, че целият механизъм трябва да се свали, моторчето се отваря почиства се добре където са пистите и сглобява по обратният ред за всичко това платих 80 лв, човекът си игра 4 часа не е никак лесно, сега съм много доволен, работят си отлично



Колега ,не правиш реклама ама вътре в моторчето има една пластмасова зъбчатка която се износва и който и да е велик майстор с нищо не може да ти помогне.Това смазване и почистване може всеки средно технически грамотен да си го направи и да си спести тези 80лв.А тази зъбчатка я има като резервна част,но уви единствено съм я виждал за Е46.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от pinko_23 » 03 Юли 2018, 11:59

mitiwww написа:
pinko_23 написа:Ето го решението на проблема, хиляди благодарности на Сервиза в град Русе, да не правя реклама който иска да пише, ще му кажа. Почваме от там, че целият механизъм трябва да се свали, моторчето се отваря почиства се добре където са пистите и сглобява по обратният ред за всичко това платих 80 лв, човекът си игра 4 часа не е никак лесно, сега съм много доволен, работят си отлично



Колега ,не правиш реклама ама вътре в моторчето има една пластмасова зъбчатка която се износва и който и да е велик майстор с нищо не може да ти помогне.Това смазване и почистване може всеки средно технически грамотен да си го направи и да си спести тези 80лв.А тази зъбчатка я има като резервна част,но уви единствено съм я виждал за Е46.


Колега гледах какво прави майстора не казвам че е супер сложна работа но аз не бих се справил сам. Мойта зъбчатка беше ОК, просто беше влезнала вода и беше окислило и не правеше контакт, може и зъбчатката да е счупена тогава ти трябва моторче предполагам.
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 325
Регистриран на: 1.04.2015
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Е61 530D 218hp
Мечтае да кара: Параход

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от blackyhn » 03 Юли 2018, 21:21

Аз смених мотора заедно с рамената ... стария се беше окислил. Ако на някой му се занимава да го чисти ще му го дам за 100лв.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 11.07.2015
Пол: Мъж

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от Todor Trayanov » 23 Юли 2018, 13:53

Здравейте, преди месец направих процедурата със свалянето на моторчето, основно почистване и всичко стана много добре, нямаше никакви проблеми до днес. Отново същите симптоми( не спират където трябва, дори не искат да спрат или като спрат не искат да тръгнат). Пластмасовият механизъм беше напълно здрав и не вярвам това да е проблема. Медната пластина се беше окислила доста и това беше основния проблем. Почистих всичко много старателно напълних механизма с нова грес. Почистих гарнитурата на капака за да се затвори плътно и го сглобих.
Не вярвам отново да се е окислило толкова бързо, дори да допуснем, че е влезнало вода. В момента нямам възможност да си отделя половин ден за да извърша цялата процедура отново а в събота сутринта пътувам за Австрия. Моля за съвет къде в София мога да закарам колата и да почистят на ново моторчето или да се подмени в краен случай. Не ми се рискува в това време да тръгна на път без изправни чистачки. Предварително благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от B.Stoimenov » 25 Фев 2019, 8:46

Здравейте колеги,
Появи се проблем, по-различен, но ще използвам тази тема, тъй като излиза с търсачката.
Чистачките работят...НО след като ги спра примерно и се върнат в стартова позиция, се връщат 2-3 сантиметра нагоре и така спират. Тоест не се скриват по капака(на нивото му) а седят идея нагоре.
Съшо така в дъжда онзи ден, по едно време не искаха и да спрат.
Допуслам, че проблема не е в моторчето, по-скоро в датчика за позицията вътре.
Не са прескочили зъб, защоти реално слизат до правилната си позиция и след това се качват ход на горе ...
Някакви идеи? :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от valeto » 25 Фев 2019, 9:06

Моторчето колега,100%
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от B.Stoimenov » 25 Фев 2019, 14:22

лошо ...ама все нещо ми се струва да няма логика да е то.

иначе някой проверявал ли е колко струва, ново ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Re: проблем с чистачки Е 60

Мнение от valeto » 25 Фев 2019, 14:27

B.Stoimenov написа:лошо ...ама все нещо ми се струва да няма логика да е то.

иначе някой проверявал ли е колко струва, ново ?

900 лв струва при дилърите,търси втора ръка,аз така направих.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook