Трудно включва първа скорост на студено

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Трудно включва първа скорост на студено

Мнение от goppe » 29 Мар 2015, 23:15

Колата е с ръчна скоростна кутия и още от миналата зима се проявяваше трудното включване на първа и задна, когато е студено. Лятото нямах ядове, тази зима бе същото, но времето вече не е толкова студено, а симптомите като ли че се усилиха. Като запаля на студен двигател е абсурд да вкарам първа и задна веднага, трябва да започна да раздвижвам лоста на оста 3та - 4та няколко пъти (там влизат най-лесно) и чак после първа и то пак със зор, а задна - още по трудно... След 10-тина вклчвания и като загрее колата/маслото няма проблеми вече.

Четох по форума, за Е36 и Е46 колегите споменават че е детска болест, но не срещнах някой с Е60 да има проблем. Срещнах мнения за смяна на пружинки и втулки (не съм много наясно), но булшинството от мненията са, че кутиите са такива и да не се занимавам с ремонт. Питах в сервиза - казаха ми да си карам така, имали са случаи на сменен съединител и проблема не се оправя. Маслото го смених лятото. Ако имате мнения и препоръки споделете, защото се чудя дали да се захващам с ремонти или да си карам така...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 19.02.2011
Местоположение: SW
Пол: Мъж
Кара: Колело

Re: Трудно включва първа скорост на студено

Мнение от armagedon_762002 » 29 Мар 2015, 23:37

Не се занимавай , детска болест си е това и при е90 6 степената ръчна кутия
Бях чел в някой чужд форум ,че се сменяли или обръщали някакви клапънчета на кутията , но не зная дали има ефект

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Трудно включва първа скорост на студено

Мнение от yordanovdir » 30 Мар 2015, 11:39

Тоя проблем го имаше и при Е39, може и там да потърсиш.Май имаше нещо общо със синхронизатори.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Трудно включва първа скорост на студено

Мнение от goppe » 30 Мар 2015, 14:20

Мерси колеги, ще посъбера още малко информация.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Трудно включва първа скорост на студено

Мнение от memorex » 30 Мар 2015, 15:02

А би ли споделил какво масло наля последно.Това би трябвало да е първото което да се вземе предвид.Някой ск.кутии си искат само оригинално масло.

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Трудно включва първа скорост на студено

Мнение от Giorceto » 30 Мар 2015, 15:17

На е46 имах такъв проблем и бяха синхронизаторите, по принцип преди години и на друга марка пак се оказаха синхронизатори, така че ако не е от маслото на 90% е от тях.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Трудно включва първа скорост на студено

Мнение от goppe » 30 Мар 2015, 19:46

memorex написа:А би ли споделил какво масло наля последно.Това би трябвало да е първото което да се вземе предвид.Някой ск.кутии си искат само оригинално масло.


Да колега, сложих масло на BMW MTF LT2, както е по спецификация на моята кутия:

20140602_150506.jpg


Сменил съм го миналия Юни, но разлика в поведението на скоростите преди и след смяната на маслото няма никаква.

Относно тези синхронизатори - имате ли представа горе-долу колко струват и дали се сменят на всички скорости? Някъде в друга тема четох че били около 120лв оригинални, ама не помня за кой модел бяха. Но ако се стигне дотам да се сваля кутията, май е по-добре напълно да се обслужи...

И другия вариант - ако продължавам да си карам така може ли да се задълбочат нещата и доведат до друга повреда?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 502
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Трудно включва първа скорост на студено

Мнение от BMW_1914 » 30 Мар 2015, 22:00

Е 46 цата ми беше със същият проблем, зимата трудно влизаха първа и задна, но след загряване се оправяше, дори ск. лост стоеше на свободна леко вдясно първите 5 мин. и след това си беше ОК.
Карах си я така почти 5 години без никакви проблеми, и продължава сега да се кара така от новият собственик.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 27.09.2010
Пол: Мъж
Кара: e36 318is
Мечтае да кара: 1m coupe

Re: Трудно включва първа скорост на студено

Мнение от rowz » 30 Мар 2015, 22:16

e36 цата ми имаше същия проблем като я купих в началото, ОПРАВИ СЕ с смяна на маслото, но с такова от автоматична скоростна кутия(ATF ми се върти в главата)

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Трудно включва първа скорост на студено

Мнение от goppe » 17 Фев 2017, 14:00

Здравейте колеги, повдигам темата ако мога да съм полезен на някой. Бях писал, че проблема с трудното вкарване на скоростите се проявява само през зимните месеци. Миналото лято обаче смених съединител комплект и маховик, защото маховика вече тракаше... И хубавото е че се оказа, че тази зима нямам никакъв проблем - всички скорости влизат идеално на студен двигател дори и на -15C като беше големия студ. Не си обяснявам в детайли каква е връзката с трудното влизане на скоростите и съдинителя с маховика, по скоро си мислех че проблема е в синхронизаторите или нещо друго в самата кутия, но е факт че проблема изчезна :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Трудно включва първа скорост на студено

Мнение от kiko™ » 17 Фев 2017, 14:55

По-скоро проблемът с предавките се е дължал на съединителя, а не на маховика.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook