Проблем с комфортен салон

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Проблем с комфортен салон

Мнение от tanokaridi » 20 Яну 2015, 9:46

Здравейте,
имам следният проблем колата беше на автомивка и след като отидох да си я взема забелязах, че са разпънати удълженията на предните седалки при краката (нямам идея дали имат някакво точно име). До тук нищо не обичайно моето се прибира като си натиснах позицията на седалката, но пасажерската бръмчи всичко се намества, но това не се прибира :dunno: След като пробвах няколко пъти в гаража разбрах, че которчето бръмчи, но това не се движи всичко останало по седалката работи. Ако се пробвам да го места с ръка това удължение си го местя свободно нищо не ме спира да го местя - някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и да знае как да се фикс-не тъй като ако отида в камор или дару предполагам, че ще ми кажат директно нова седалка.

Колата е Е60 2008 face LCI

за тази част става дума.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: Проблем с комфортен салон

Мнение от axel.folu » 20 Яну 2015, 10:13

Колега на мене каква беля ми беха направили стъпвали с кояно на седалката и скъсали мрежата вътре ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Проблем с комфортен салон

Мнение от Делян » 20 Яну 2015, 10:33

Мой приятел имаше същият проблем, на същият салон. Проблемът му беше износено зъбно колело, което не се предлага като резервна част. Занесе старото при стругар, за да му го направят същото, монтира го и всичко е точно :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Проблем с комфортен салон

Мнение от tanokaridi » 20 Яну 2015, 10:33

axel.folu написа:Колега на мене каква беля ми беха направили стъпвали с кояно на седалката и скъсали мрежата вътре ...

обикновенно винаги съм до колата когато я мият, но този път имах работа и реших да я оставя за час и ето го резултата .....
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Проблем с комфортен салон

Мнение от tanokaridi » 20 Яну 2015, 10:34

Делян написа:Мой приятел имаше същият проблем, на същият салон. Проблемът му беше износено зъбно колело, което не се предлага като резервна част. Занесе старото при стругар, за да му го направят същото, монтира го и всичко е точно :yes:


Колега кажи ако знаеш как точно да стигна до моторчето и тн как да стигна до това зъбно колело..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Проблем с комфортен салон

Мнение от Делян » 20 Яну 2015, 15:43

Сега му звънях да го попитам за повече подробности около разглобяването. Ще ти предам какво ми обясни. Каза, че няма нужда да се маха цялата седалка. Отдолу, под възглавничката, между нея и самата седалка, имало пластмаса на щипки. След като се махне, имало за развиване няколко еврейски звезди с цел махане на целият модул. От там насетне целта била, да се разглоби самото моторче, за да се стигне до зъбното колело.

Това разбрах от обяснението, каза и че не е сложно. Ако започнеш да го правиш предполагам, ще ти стане ясно доста по-добре.
Надявам се, да съм ти бил полезен.

Успех :yes:

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Проблем с комфортен салон

Мнение от MadChicken » 20 Яну 2015, 16:39

Делян написа:Мой приятел имаше същият проблем, на същият салон. Проблемът му беше износено зъбно колело, което не се предлага като резервна част. Занесе старото при стругар, за да му го направят същото, монтира го и всичко е точно :yes:


Същото нещо беше и при мен на едната седалка. Извадих механизма и една пластмасова зъбчатка беше на 3 парчета. След като разбира се не можах да намеря стругар, който да я направи, я залепих с лепило и монтирах обратно. Работеше, но избягвах да я движа. След което продадох колата...вече може би пак е на парчета :mhihi:
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Проблем с комфортен салон

Мнение от Делян » 20 Яну 2015, 18:26

Не мога да разбера, как от БМВ си позволяват да правят компромис с качеството на материала на зъбните колелца, в такъв клас автомобили.
Например, във високият клас копирни машини, а и във всеки един принтер, има десетки зъбни колелца от същият тип. Там натоварването е несъезмеримо по-голямо. Да, и там се износват и чупят и имат нужда от подмяна, но ако се ползваха толкова, колкото тези на седалките, сигурно щяха да са вечни. А цените им не са нещо съществено, въпреки че ги завишават изкуствено.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с комфортен салон

Мнение от Atsalov » 20 Яну 2015, 21:41

Аз забелязвам че доста голяма част от автомобилите с комфортни седалки имат тази децка болест.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 23.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535D
Мечтае да кара: 650i Convertible
Детайли за колата: Logic 7, Комфортен салон, remap (диното показа - 245 на колелата), keyless go, поддържано до вманиачаване!

Re: Проблем с комфортен салон

Мнение от maildaemon » 20 Яну 2015, 23:42

:ok:
Последна промяна maildaemon на 16 Авг 2021, 9:23, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Проблем с комфортен салон

Мнение от tanokaridi » 21 Яну 2015, 9:50

MadChicken написа:
Делян написа:Мой приятел имаше същият проблем, на същият салон. Проблемът му беше износено зъбно колело, което не се предлага като резервна част. Занесе старото при стругар, за да му го направят същото, монтира го и всичко е точно :yes:


Същото нещо беше и при мен на едната седалка. Извадих механизма и една пластмасова зъбчатка беше на 3 парчета. След като разбира се не можах да намеря стругар, който да я направи, я залепих с лепило и монтирах обратно. Работеше, но избягвах да я движа. След което продадох колата...вече може би пак е на парчета :mhihi:


Здравейте,
и благодаря за отговорите на всички тази седмица няма да имам време, но другата седмица събота или неделя ще отделя време да го разглобя и да видя как седи въпроса точно и да видим какво ще го правя.

Ще се постърая да направя и снимки за да може после ако се налага на някой колега да го прави да е по ясно цялото приключение.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Проблем с комфортен салон

Мнение от Cinder » 21 Яну 2015, 10:32

Някой с 3D принтер няма ли? :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Проблем с комфортен салон

Мнение от tanokaridi » 22 Яну 2015, 15:56

някой от по запознатите може ли да каже кое е моторчето то схемата?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Проблем с комфортен салон

Мнение от iceblast » 22 Яну 2015, 16:26

Номер 2 трябва да е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Проблем с комфортен салон

Мнение от tanokaridi » 17 Фев 2015, 10:33

Колеги има малко развитие по темата:

раглобих го и извадих зъбното колелце счупено е на две, но не мога да намеря стругар в София който да може да го направи тъй като всички ми казват, че било много малко като размери.....

реших да пробвам на 3d принтер от там ми казаха, че след печат ще е абразивно колелцето и няма да стане добре защото събците ще са прекалено плитки.

давайте предложения къде да ходя да го правят, че баси приключението.... :banghead: :banghead: :banghead:
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook