BMW E60 Software Update

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от dimodi » 23 Фев 2015, 11:50

MadChicken написа:
foxi написа:По специално ме интересува да си сменя езика на айдрайва с англйски , че има само немски , италиански и френски .И евентоално някоя и друга глезотийка като мп3 и прибиране на огледалата и др.Къде мога да го направя?


На фейслифтова кола със сигурност всичко изброено става само с просто кодиране. След 5-6 години работа си е руска ролетка програмирането на мултимедийните модули, не че не става обаче има едно АМИ АКО ...


Да разбирам ли, че мога да си кодирам огледалата да се прибират, въпреки че са без автоматично затъмняване (по ВИН ми излиза, че само вътрешното е такова)? Според изчетеното по темата досега разбрах, че задължително условие за прибирането е да са със затъмняване. :roll: Дали мога да направя и дясното огледало да се сваля автоматично при включване на задна? Колата ми е фейслифт с комфортни седалки. :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от oci » 23 Фев 2015, 21:35

dimodi написа:
MadChicken написа:
foxi написа:По специално ме интересува да си сменя езика на айдрайва с англйски , че има само немски , италиански и френски .И евентоално някоя и друга глезотийка като мп3 и прибиране на огледалата и др.Къде мога да го направя?


На фейслифтова кола със сигурност всичко изброено става само с просто кодиране. След 5-6 години работа си е руска ролетка програмирането на мултимедийните модули, не че не става обаче има едно АМИ АКО ...


Да разбирам ли, че мога да си кодирам огледалата да се прибират, въпреки че са без автоматично затъмняване (по ВИН ми излиза, че само вътрешното е такова)? Според изчетеното по темата досега разбрах, че задължително условие за прибирането е да са със затъмняване. :roll: Дали мога да направя и дясното огледало да се сваля автоматично при включване на задна? Колата ми е фейслифт с комфортни седалки. :roll:

Това със затъмняване то го остави важното е да имат бутонче за прибиране до това за настройка на ляво или дясно огледало.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от dimodi » 23 Фев 2015, 22:01

oci написа:Това със затъмняване то го остави важното е да имат бутонче за прибиране до това за настройка на ляво или дясно огледало.


Имам бутонче, но като го натисна нищо не се случва. Подозирам, че се дължи на това, че комфортния салон не е фабричен (по ВИН ми излизат спортни седалки), а е монтиран допълнително. Най-вероятно просто панела на кората на шофьорската врата на новия салон е бил от кола с такова бутонче, но то в момента не е свързано никъде и няма никаква функция. Всички останали копченца по салона си работят абсолютно перфектно. :roll: Иначе и аз така знам - трябва да има бутонче за да се прибират. Но понеже колегата MadChicken написа, че на фейсовите коли със сигурност можело да се кодира, у мен веднага проблясна искрица надежда, че евентуално може да стане и без бутонче. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от Пилев » 24 Фев 2015, 8:55

foxi написа:По специално ме интересува да си сменя езика на айдрайва с англйски , че има само немски , италиански и френски .И евентоално някоя и друга глезотийка като мп3 и прибиране на огледалата и др.Къде мога да го направя?


Не ти трябва update за смяна на езика.
Ето я темата ми. Предполагам за е60 е по подобен начин. Всеки колега, който знае какво прави, предполагам може да го направи
viewtopic.php?f=124&t=358144

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 23.07.2008
Местоположение: Червен бряг
Пол: Мъж
Кара: G30 540i Xdrive

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от foxi » 24 Фев 2015, 13:56

Мерси ще пробвам и ще пиша.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 1.05.2013
Пол: Мъж
Кара: E61 535D

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от alexclubm » 31 Май 2015, 21:16

Здравейте колеги,отскоро съм собственик на BMW E61 535d със голямата навигация и L7 колата е 11.2004г по талон
Имам следния проблем, пускам ЦД или радио постояно зжука спира и трагва, когато спре звука спира на цялата система и на парктроника, имам моменти забива в
смисъл не ми дава да я оправлявам за момент.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от Cinder » 02 Юни 2015, 8:16

Блутуут модула ти е заминал най-вероятно. 550та ми правеше абсолютно същото нещо. Сменяш с друг или го махаш и слагаш тапа на оптиката, иначе няма да имаш звук отново ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 25.05.2013
Местоположение: po moreto....
Пол: Мъж
Кара: F10 530 D
Мечтае да кара: кола над 100 хил.лв....

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от semper74 » 11 Окт 2015, 12:02

alexclubm написа:Здравейте колеги,отскоро съм собственик на BMW E61 535d със голямата навигация и L7 колата е 11.2004г по талон
Имам следния проблем, пускам ЦД или радио постояно зжука спира и трагва, когато спре звука спира на цялата система и на парктроника, имам моменти забива в
смисъл не ми дава да я оправлявам за момент.

Имах същият проблем наскоро. Проблемът се оказа оптичен кабел от телефона,майсторът ми го изолира от модула с някаква букса за 10лв. и проблемът се реши - сега нямам фабричен телефон (аз и без това слушалка никога не съм имал),ама това да и е проблема....
BMW its an addiction, Its a drug

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 20.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d
Мечтае да кара: m5

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от Royal » 24 Окт 2015, 11:58

Колеги колко излиза като цена за пълен софтуерен ъпдейт на е60 2007 530D?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от badjo E60 » 24 Окт 2015, 12:02

Royal написа:Колеги колко излиза като цена за пълен софтуерен ъпдейт на е60 2007 530D?

После ще си видя фактурата и ще ти пиша.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от badsharki » 24 Окт 2015, 13:53

Royal написа:Колеги колко излиза като цена за пълен софтуерен ъпдейт на е60 2007 530D?

Аз си го правих лятото в Ауто Бавария беше 190 лв.
В Дару мисля, че ми казаха 150 лв.

Но цената е относителна и може да набъбне доста, защото всичко по колата трябва да работи. Ако не работи някой модул, ъпдейта спира, докато не се замени модула. При мен не работеше единствено сирената на алармата и имах късмет, че се оказа разкачена буксата. Освен това по време на ъпдейта може да изгори модул, като в никой от сервизите не поемат отговорност за това и риска си е за теб.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 20.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d
Мечтае да кара: m5

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от Royal » 24 Окт 2015, 18:02

badsharki написа:
Royal написа:Колеги колко излиза като цена за пълен софтуерен ъпдейт на е60 2007 530D?

Аз си го правих лятото в Ауто Бавария беше 190 лв.
В Дару мисля, че ми казаха 150 лв.

Но цената е относителна и може да набъбне доста, защото всичко по колата трябва да работи. Ако не работи някой модул, ъпдейта спира, докато не се замени модула. При мен не работеше единствено сирената на алармата и имах късмет, че се оказа разкачена буксата. Освен това по време на ъпдейта може да изгори модул, като в никой от сервизите не поемат отговорност за това и риска си е за теб.


Мерси колега явно се отказвам с ъпдейта, с тия модули не ми се рискува!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 17.10.2012
Местоположение: Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD 231hp
Мечтае да кара: Bugatti Veyron 1001hp

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от ReDFiRe » 07 Авг 2017, 19:18

Здравейте колеги !

Днес реших да си упдейтна сам колата през WinKFP със последните SP-DATEN v62.1.

Изчетох колата първо с Inpa за да видя ZB кодовете на модулите и кога са упдейтвани! - откакто е станало кола никога :)

Заредих всички датен файлове в WinKFP както си му е реда но когато тръгнах да търся ДДЕ го няма ! Пробвах и с автоматично и ръчно търсене все го няма. Пробвах на още два модула (не помня кои точно ) пак ги нямаше. Сещам се само за RLS сензорите излезе но не ми дава упдейт. Вади някакви грешки че ги няма налични в датата. DDE e 7803369 а като ZB номер се вижда на снимката. Има ли вариант някак да се добавят допълнителни датен файлове че да ги открие и тия по старите версии като мойте.

Имам и още един въпрос , имам и ISTA/P мога ли да пробвам през нея да упдейтна без да имам наличен ICOM ?ИзображениеИзображение

Изпратено от моят Redmi Note 2 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от oci » 08 Авг 2017, 0:20

Явно бъркаш нещо при определяне на модула за ъпдейт през winkfp.
Най-добре е да се ъпдейтне през иста р с icom и захранване поне 100 ампера на 14 волта за да няма изненади след ъпдейта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 17.10.2012
Местоположение: Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD 231hp
Мечтае да кара: Bugatti Veyron 1001hp

Re: BMW E60 Software Update

Мнение от ReDFiRe » 08 Авг 2017, 16:59

Пробвах и през ISTA/P там пък ми вади един куп грешки за които доста се рових в интернет по чуждите форуми и разбрах от къде идва цялата работа.Имам MOST връзка в жабката и истата иска нея .... и затова даже не иска да ми зареди. Но със WinKFP проблема си остава за DDE и за 90% от модулите.DSC мога да го упдейтна но няма смисъл не ми намира по нов софтуер и не съм дам да го флаша. Работата отива на там че ще трябва да ходя в официален сервиз за ъпдейти или да си взема ICOM което за мен си е долу горе равносилно защото четох тук че вземали 150 лева за пълен ъпдейт , а за тези пари ще си купя ICOM.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook