Странно чукане/пукане

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от tanokaridi » 27 Дек 2014, 16:55

doomy525 написа:Малък съвет от мен и то не знам до колко е валиден за Е60, но при Е39 имах същото пукане и след смяна и на амортисьори, и дискове, и накладки и носачи си остана и накрая след смяна на тампони на горните насочи изчезна.. :) не знам каква беше логиката да е в тях, но чак сега се досетих, че имах подобен дразнещ проблем :mrgreen:


Колега мерси за съвета не съм сигурен, но мисля, че това пукане се появи точно след смяната на тези тампони и се чудя дали са ги сложили като хората и дали нещо не са ме изментили!!

иначе намерих този проблем:

2. Също от едно известно време като карам по чакъл примерно се чува едно страноо тропане (не винаги) само когато карам много бавно >10км/ч все едно два метала се опират и вибрират един в друг.

като се отвори предният капак на разпънката като е срещу мен в дясно има някакъв датчик или нещо такова в което влиза и излиза тънук маркуч и има шипка която да го дърви да не вибрира. Въпросната щипка е на разпънката - въпросното нещо се беше откачило и вибрираше ужасно сега е ОК всичко.
Мога да пусна снимка на въпросният датчик или каквото е ако не ме разбрахте.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Alexius » 27 Фев 2015, 23:38

Използвам темата на колегата. При мен е подобно, както при него, по павета с ниска скорост се чува нещо като резонанс, глухо дрънчене или нещо подобно. Чува се само при павета и го чувам ниско долу в краката.
BMW F25

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 8.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd LCI

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Grey » 05 Мар 2015, 20:09

Alexius написа:Използвам темата на колегата. При мен е подобно, както при него, по павета с ниска скорост се чува нещо като резонанс, глухо дрънчене или нещо подобно. Чува се само при павета и го чувам ниско долу в краката.

Точно за това говоря и аз,Колега,ама не виждам нищо нередно под капака :banghead: Май остава да се поразровиме под самият педал на спирачката от вътре,ама сега съм във филма със скъсаните вериги и тва потропване е най-малкия ми проблем :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от mili4uk » 06 Мар 2015, 12:23

Колега tanokaridi, отиваш в първия сервиз и казваш да ти затегнат болтовете на рейката ! После пишеш в темата че се е оправило и черпиш :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от tanokaridi » 06 Мар 2015, 14:57

mili4uk написа:Колега tanokaridi, отиваш в първия сервиз и казваш да ти затегнат болтовете на рейката ! После пишеш в темата че се е оправило и черпиш :)

всъщност колега оправих проблема - забравил съм да пиша развитието по темата:

тампоните на носачите бяха проблемни - смениха ги и всичко стана тихо и спокойно от към това притропване - интересното беше, че не бяха спукани и си бяха перфектни но имаше луфт и колкото и да се стягаха болтовете тропаха във самата основа.
След смяната това се оправи - сега остава и да разбера коя кора притропва някъде по задната седалка ... :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от mili4uk » 06 Мар 2015, 16:15

tanokaridi написа:
mili4uk написа:Колега tanokaridi, отиваш в първия сервиз и казваш да ти затегнат болтовете на рейката ! После пишеш в темата че се е оправило и черпиш :)

всъщност колега оправих проблема - забравил съм да пиша развитието по темата:

тампоните на носачите бяха проблемни - смениха ги и всичко стана тихо и спокойно от към това притропване - интересното беше, че не бяха спукани и си бяха перфектни но имаше луфт и колкото и да се стягаха болтовете тропаха във самата основа.
След смяната това се оправи - сега остава и да разбера коя кора притропва някъде по задната седалка ... :D


Супер... обикновено тези тампони скърцат ... а стигнат ли да удрят така при тръгване и спиране.... читав майстор няма начин да не го хване като вдигне колата на подемник :)

Важното е че всичко е наред

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 8.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd LCI

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Grey » 07 Мар 2015, 10:39

tanokaridi написа:
mili4uk написа:Колега tanokaridi, отиваш в първия сервиз и казваш да ти затегнат болтовете на рейката ! После пишеш в темата че се е оправило и черпиш :)

всъщност колега оправих проблема - забравил съм да пиша развитието по темата:

тампоните на носачите бяха проблемни - смениха ги и всичко стана тихо и спокойно от към това притропване - интересното беше, че не бяха спукани и си бяха перфектни но имаше луфт и колкото и да се стягаха болтовете тропаха във самата основа.
След смяната това се оправи - сега остава и да разбера коя кора притропва някъде по задната седалка ... :D

Евалата Колега,мерси за инфото! :clap: Като събера колата,се насочвам към тампончетата! Ще хвърля и едно око на болтовете на рейката :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Alexius » 12 Мар 2015, 23:44

Днес проверих разпънката и като я разклатя с ръка се чува скърцане. Да се мъча ли да я притягам и то основно в средата или направо да я махна?
BMW F25

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Taruno » 13 Мар 2015, 13:29

Как ще я махаш ?!!?!??!?!!?!?!?! Затегни я или в най-лошия случай отивай да ти направят нови нарежи на болтовете. Ако я махнеш ще имаш супер сериозен flex в купето и ще скърцаш и тропаш като някой ситроен

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Trixster » 13 Мар 2015, 13:57

Може да сложи афтърмаркет разпънка, която се хваща на макферсоните и да махне оригиналната. :-)
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Alexius » 13 Мар 2015, 15:30

По-назад някой беше писал, че я е махал. Ще опитам със затягане, а ако не стане ще видя резбата как е.
BMW F25

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Taruno » 13 Мар 2015, 21:44

Trixster написа:Може да сложи афтърмаркет разпънка, която се хваща на макферсоните и да махне оригиналната. :-)


Да ама пак ще има разпънка :) без нея ще се желира колата :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от adovet » 14 Мар 2015, 7:45

Наистина ли е толкова от значение оемската разпънка, че малко като декоративна изглежда

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Taruno » 14 Мар 2015, 8:35

Бърз тест ще ти покаже колко е важна - разхлаби я и мини през плавни асиметрични неравности и ще чуеш :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 10.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d
Мечтае да кара: на 1.20 лв/л нафта :(
Детайли за колата: италианка на реални 120 000 км.

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от cerber_91 » 15 Мар 2015, 22:16

Факт - за да се чува пукане/тропане/скърцане, когато минаваш през дупки, значи играе все някаква роля. И на мен ми обясняваха много хора, че била декоративна, че нищо не вършела, но не е така. Ако нямаше нужда от нея, проектантите нямаше да я слагат.
Иначе и на мен ми пукаше нещо отпред при минаване през дупки/легнали полицаи и други неравности, махнах разпънката и О ЧУДО - болтовете бяха изпуснали. Някой ги е пренатегнал, а това не е трудно, щото макферсоните са от халумин. Точно затова някой велик изобретател е измислил динаметричния ключ. Оригиналните болтове май са 8-ци, купих си 10ки да слагам, щото без разпънката почнаха разни шумове, които преди това не акомпанираха на симфонията от задната ми седалка. Чакам да се стопли малко, че на студ не се работи :mhihi:

Въпрос и от мен. Някой попадал ли е на упътване точно с Nm за затягане на болтовете по колата? Би било полезно.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook