Странно чукане/пукане

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от tanokaridi » 25 Апр 2015, 9:10

dimodi написа:И при мен го има това почукване във волана, най-ясно се усеща при преминаване през легнал полицай примерно. Рейката е сменяна и промяна няма. Не мисля, че е от нея, защото се усеща, че чукането някак си е в самия волан, едва ли не в купето. В един сервиз ми говореха за нещо като каре, което поддържало кормилния прът, можело оттам да е, но честно казано не ми стана съвсем ясно. :oops: Не съм се занимавал, защото не ме дразни чак толкова, а и не се усеща чак толкова често. :roll:

П.С. И разпънката е сменяна и от нея не е :lol:


колега със същите симптоми за легналите полицаи и усещането за пукане във волана се оказаха както написах по горе тампони на носичи.

иначе относно карето мисля че при мен е разбито горното каре но днес по късно ще разбера. Тука става дума за кормилият вал който е едно цяло с двете карета и маншона идва едно цяло струва 600+ лева и се сменя комплект цялото. Въпреки всичко аз имам едно тропане което спроед мен не идва от карето а от кормилен накрайник парниш или нещо такова, но както казах днес по късно ще ходя да видят какво става точно и ще пиша после подробности.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от tanokaridi » 27 Апр 2015, 9:08

според толкова много ровене и чудене се стигна до извода че имам тропащо каре на кормилният вал при мен и сега се чудя дали се сменя само карето или трябва целият вал ? :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.04.2015
Пол: Мъж

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от danielpetrov89stz » 30 Апр 2015, 7:35

ще питам за доста нестандартно тропане по задницата на колата.Колата е е60 2007 година. 525 д. Първо окачването. Прегледано - лек луфт в десен шарнир. Колата отвътре я разпарчосах цялата (седалки , кори , тонколонки , резервни гуми , оборудването за тях , всичко). Проблема : тропане отзад , чува се като кора , но не е. Появи се преди 2-3 месеца и продължава да се засилва, чува се по нарезките на пътя и главно по кръпките , по ръбовете на асфалта със градска скорост 30-40 и се чува все едно ще се разглоби колата. Сменени задни накладки , задни амортисьори с ударните им тампони , нищо друго по задното окачване. Когато бях разглобил задницата главно се чува от хода на амортисьора , но тъй като е нов , възможно ли е да се предава от някъде звука и от какво може да бъде?

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.04.2015
Пол: Мъж

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от danielpetrov89stz » 05 Май 2015, 14:25

danielpetrov89stz написа:ще питам за доста нестандартно тропане по задницата на колата.Колата е е60 2007 година. 525 д. Първо окачването. Прегледано - лек луфт в десен шарнир. Колата отвътре я разпарчосах цялата (седалки , кори , тонколонки , резервни гуми , оборудването за тях , всичко). Проблема : тропане отзад , чува се като кора , но не е. Появи се преди 2-3 месеца и продължава да се засилва, чува се по нарезките на пътя и главно по кръпките , по ръбовете на асфалта със градска скорост 30-40 и се чува все едно ще се разглоби колата. Сменени задни накладки , задни амортисьори с ударните им тампони , нищо друго по задното окачване. Когато бях разглобил задницата главно се чува от хода на амортисьора , но тъй като е нов , възможно ли е да се предава от някъде звука и от какво може да бъде?


Проблема е отстранен и грозното хлопане го няма.Причина бе в опората на амортисьора,ако е полезно за някой друг.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.05.2016
Пол: Мъж

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от mastakillahhh » 08 Май 2016, 23:32

Здравейте колеги...При мен след смяна на моторчето на чистачките се появи също едно пукане чува се някъде отпред до таблото или предния прозорец...от какво може да е ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от andy » 09 Май 2016, 8:29

Спънката не е стегната

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Atsalov » 14 Май 2016, 14:32

Колегата е прав, доста често когато има превъртял болт или нестегнат спънките между двете бомбета пукат.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.05.2016
Пол: Мъж

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от mastakillahhh » 14 Май 2016, 18:59

Благодаря ви колеги...проблема го оправихме беше от разпънката...Когато са ми сменяли моторчето на чистачките след това на разпънката са ми сложили шестограмен болт на който не е там мястото...Смених го и пукането се оправи..

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 28.04.2016

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Pandishpan » 08 Юли 2016, 15:09

При мен също от скоро се появи това пукане в центъра на таблото, но нищо не е бутано по колата като ремонти, предполагам е станало от дупките, в които всеки ден скачам по пътя. Дано е от разпънката както казват колегите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 26.09.2015
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60 530Д, Е90 320Д

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Ronian » 06 Сеп 2016, 0:46

Колеги и аз го имам това пукане/скърцане появява се само ако съм в движение и то като завивам се чува или ако минавам неравност, но само ако е с едната гума примерно да се кача на бордюр или като слизам, през легнал полицай нищо. Смених предни амортисьори с тампоните им но нищо остана, на разпънката направих нова резба сложих по големи болтове затегнати са и пак го има. Ходих да я гледат нищо викат нищо и няма не се притеснявай. Някой да има идея къде да погледна.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 28.04.2016

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Pandishpan » 07 Сеп 2016, 10:01

Разбрах при мен от къде е проблемът - от пластмасите на чистачките , корите + пластмасите над двигателя точно в центъра. Трябва да се уплътнят някък си да не се движат, защото от празният ход излиза този звук и се чуват вътре в купето все едно е от таблото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.10.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 525d E60

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Randy » 28 Сеп 2016, 22:52

Здравейте,

при се чува дразнещо тропане, който идва от към волана. Чува се точни под волана, а не от окачването. Когато въртя волана на място, също го, при точно определени градуси на волана. Все едно има развалено каре или луфт някъде. Къде мога да търся проблема?

Gesendet von meinem D6603 mit Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Странно чукане/пукане

Мнение от B.Stoimenov » 29 Сеп 2016, 0:13

Randy написа:Здравейте,

при се чува дразнещо тропане, който идва от към волана. Чува се точни под волана, а не от окачването. Когато въртя волана на място, също го, при точно определени градуси на волана. Все едно има развалено каре или луфт някъде. Къде мога да търся проблема?

Gesendet von meinem D6603 mit Tapatalk


В рейката или с повече късмет - в тампоните и ?.. :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от tanokaridi » 30 Сеп 2016, 14:43

B.Stoimenov написа:
Randy написа:Здравейте,

при се чува дразнещо тропане, който идва от към волана. Чува се точни под волана, а не от окачването. Когато въртя волана на място, също го, при точно определени градуси на волана. Все едно има развалено каре или луфт някъде. Къде мога да търся проблема?

Gesendet von meinem D6603 mit Tapatalk


В рейката или с повече късмет - в тампоните и ?.. :(


Sent from my iPhone using Tapatalk



не съм сигурен! колега на F10 с тези оплаквания имаше разбит кормилен вал на E60-ката в момента се появи нещо такова и пак е от вала според мен но след седмица ще сменям масла и филтри и ще го гледам по обстойно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.10.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 525d E60

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Randy » 30 Сеп 2016, 20:18

tanokaridi написа:
B.Stoimenov написа:
Randy написа:Здравейте,

при се чува дразнещо тропане, който идва от към волана. Чува се точни под волана, а не от окачването. Когато въртя волана на място, също го, при точно определени градуси на волана. Все едно има развалено каре или луфт някъде. Къде мога да търся проблема?

Gesendet von meinem D6603 mit Tapatalk


В рейката или с повече късмет - в тампоните и ?.. :(


Sent from my iPhone using Tapatalk



не съм сигурен! колега на F10 с тези оплаквания имаше разбит кормилен вал на E60-ката в момента се появи нещо такова и пак е от вала според мен но след седмица ще сменям масла и филтри и ще го гледам по обстойно!

Благодаря за отговора колега. Сподели, когато решиш проблема.

Gesendet von meinem D6603 mit Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook