Странно чукане/пукане

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Странно чукане/пукане

Мнение от tanokaridi » 18 Дек 2014, 15:27

Здравейте,
имам няколко проблема които никой не може да ги хване:

1. при всяко едно натискане на спирачката се чува едно чукане/пукане както и при преминаване на високите пешаходни пътеки.
няколко пъти ходих до Дару Кар, Камор и тн навсякъде казват че всичко по колата е ОК - е да ама това много ме дразни и не е в мой стил да карам така - та дайте съвет какво може да е и къде да отида да разберат най после какъв е проблема.

2. Също от едно известно време като карам по чакъл примерно се чува едно страноо тропане (не винаги) само когато карам много бавно >10км/ч все едно два метала се опират и вибрират един в друг.

3. когато съм карал и тръгна да паркирам в момента в който включа задна и колата тръгна при първото натискане на спирачката нещо изпуква много ясно и отчетливо.

P.S. Колата е Е60 2008г. 525XD
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от adovet » 18 Дек 2014, 15:59

Най вероятно е затръгвал някой тампон по окачването. Ходи на тресачка и гледай

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 8.04.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E61 530XD '05

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от nyankov » 18 Дек 2014, 18:43

Според мен, почни с разпънките отпред в коша (болтовете на ботушите и посредата зад двигателя точно под предното стъкло)
След това провери кормилните накрайници.

При мен ги имаше същите симптоми, само че на чакъл по-скоро беше тропане ясно локализиращо се от към предно ляво колело.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от memorex » 18 Дек 2014, 19:30

Да не е нещо от джантите.Оригинални ли са или реплика с втулки?Другото което се сещам е каре кардан предно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 5.10.2011
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 i E60 N52B30AF
Мечтае да кара: Bmw 550 i xDrive

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от ristaka 82 » 18 Дек 2014, 20:18

207.png

Спирачните супорди имат едни оптягащи ламарини , ако липсва някоя от тях може да се появи тракане на накладките. Едната част на супордите е подвижна и се приплъзва по гумени тампони , които ако са разбити (блокирали) пак ще тракат.... Хубаво е и те да се ревизират....
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Atsalov » 18 Дек 2014, 20:20

Както каза колегата по горе ,провери си болтовете на разпънките,дали не са превъртели или не са дозатегнати. Иначе може и много други неща да са.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от SDLS » 18 Дек 2014, 22:24

Моята чукаше и пукаше някъде в таблото. Какво ли не свалих. Накрая свалих разпънката и всичко се оправи. Няма разпънка - няма чукане :mrgreen:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от doomy525 » 19 Дек 2014, 0:55

По-скоро е трябвало да я донатегнеш освен ако не са превъртяли болтовете :)
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от SDLS » 19 Дек 2014, 1:38

Опитахме, ама нямаше положителен ефект, а напротив. В крайна сметка тази раздатка тежи около 200гр и се огъва без никакви усилия, може и да е леко полезна, но като чука и пука е адски дразнеща и отиде в мазето :dummy:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от tanokaridi » 19 Дек 2014, 9:28

Колеги,
разпънката е проверена стегната е и то доста добре няма нито един хлабав болт или превъртял всичките държат идеално.
Относно спирачните апарати имам записан час за смяна на предни дискове и накладки в понеделник и съм предупредил да прегледат, защото ми казаха и други хора за тях но на първо четене като ги гледахме и се опитахме да ги стегнем да не са хлабави всичко беше ОК.
Имам подозрение, че по сервизите като я вдигнат и олекне и няма никога да хванат проблема....
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от SDLS » 19 Дек 2014, 19:52

Това, че всички болтове са стегнати въобще не трябва да те успокоява. Моята също беше много стегната, но пак си пукаше от нея. Като я махнахме спря. Свали я и пробвай, лесно се маха, поне ще премахнеш тази възможност.
Иначе с предната кола ми се беше случило, карам си примерно на 3та, натискам спирачка по-рязко и пука. След сваляне на всичко се оказа - тампон на носача :lalala:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 8.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd LCI

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Grey » 20 Дек 2014, 8:45

Най-после една тема за чукане,пукане и тем подобни екстремно дразнещи звуци с неизвестен произход. :mhihi: Аз имам подобен проблем:Появява се едно потропване/припукване,когато карам много бавно по паваж или чакъл.Доколкото успявам да го локализирам като посока самия звук/все пак не съм Батман/ ,идва някъде от долу при педалите и съм забелязъл ,че като натискам спирачката почти изчезва?!?! Не е нито рейка,нито нещо по окачването,проверявах няколко пъти.Нямам идея към какво да се насоча......

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от tanokaridi » 23 Дек 2014, 9:46

Здравейте,
след смяната на дискове и накладки вчера няма никакво подобрение чукането си остана. В сервиза монтьора който я е правил ми е доста близък и каза, че апаратите са ОК и няма никъде разхлабено и тн. Разгледал е доста обстойно цялото окачване и всичко е стегнато и няма хлабини луфтове и тн. Според него се чува някъде от коша това пукане - според мен и приемчика е от окачването.
Сега последно се разбрахме след празниците да я закарам да сменят болтовете на носачите, защото според тях може да има разтегнат болт и да притропва той а като цяло да седи стегнат.
След тази интервенция пак ще пиша.
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от Atsalov » 23 Дек 2014, 17:34

Вижте болтовете на предния мост дали са затегнати/превъртели.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Странно чукане/пукане

Мнение от doomy525 » 24 Дек 2014, 12:58

Малък съвет от мен и то не знам до колко е валиден за Е60, но при Е39 имах същото пукане и след смяна и на амортисьори, и дискове, и накладки и носачи си остана и накрая след смяна на тампони на горните насочи изчезна.. :) не знам каква беше логиката да е в тях, но чак сега се досетих, че имах подобен дразнещ проблем :mrgreen:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook