Спиране на сигнализация за без колан - как?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Спиране на сигнализация за без колан - как?

Мнение от Alexius » 08 Фев 2015, 23:10

Днес се опитах да намеря от къде да премахна сигнализирането за без колан на пасажерската седалка, но не открих от къде. Използвам Abritus. Ако някой може да ми помогне ще съм благодарен.
BMW F25

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 25.12.2013
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: F31 318d N47D20

Re: Спиране на сигнализация за без колан - как?

Мнение от mcfistell » 23 Дек 2017, 11:19

Здравейте,
С iCOM дали може да се изключи сигнализацията за коланите, защото не намирам описаните в предните мнения модули??? Конкретно става въпрос за една 118d имаща проблем с датчиците. Предполагам настройките са аналогични за е60/е87/е90. Евентуално мога да намеря и INPA - с нея дали ще стане?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Спиране на сигнализация за без колан - как?

Мнение от nikola59 » 23 Дек 2017, 13:36

Alexius написа:Днес се опитах да намеря от къде да премахна сигнализирането за без колан на пасажерската седалка, но не открих от къде. Използвам Abritus. Ако някой може да ми помогне ще съм благодарен.

При е90 със carly поне съм сигурен че става - може да се премахне и на шофьорската и пасажерската страна поотделно. Аз лично не бих го махнал - по добре да подсеща...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Спиране на сигнализация за без колан - как?

Мнение от Dextuar » 23 Дек 2017, 14:03

mcfistell написа:Здравейте,
С iCOM дали може да се изключи сигнализацията за коланите, защото не намирам описаните в предните мнения модули??? Конкретно става въпрос за една 118d имаща проблем с датчиците. Предполагам настройките са аналогични за е60/е87/е90. Евентуално мога да намеря и INPA - с нея дали ще стане?

Извинявай, имаш ICOM, а не знаеш как се кодират базови неща, това не го разбирам :kuku: И не, няма да стане с INPA, кодира се с NCS.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 25.12.2013
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: F31 318d N47D20

Re: Спиране на сигнализация за без колан - как?

Мнение от mcfistell » 24 Дек 2017, 18:38

За съжаление колега не съм се родил научен и няма кой около мен да попитам - мислех си че тук би могъл да помогне форума.
Благодаря за отговорите и Весели празници колеги :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: Спиране на сигнализация за без колан - как?

Мнение от Bungo_Baggins » 25 Дек 2017, 16:13

С Carly (има цяла тема за инсталацията му) ще ти е най-лесно. За е60 си има отделна секция в Carly за Seat belt. Пробвай с него и адаптера за INPA преди да си разучил Icom.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Спиране на сигнализация за без колан - как?

Мнение от Zubcho » 25 Дек 2017, 16:17

Изобщо, какъв е смисъла за 500м да се пали кола? То верно е яко пиченцата пред училище да те видят, че си скола, ма чак па толкова да не знаят, че имаш колата?

Като цяло дори и за 500м може някой да те ушие във вратите или да те удари челно, и да, виждал съм какво става, когато си без колан. От първа ръка съм го усещал и добре, че беше малка скоростта с която се движехме та само цицина имах на главата.

Та 500м ги взимай пеша и не се занимавай с глупости, да си спираш разни важни системи и подсещания. Казвам го от гледната точка на 18 години шофьорски стаж.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook