Е60 535д - въпрос за поддръжка

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от surfboard » 10 Сеп 2014, 22:50

Здравейте. Както е видно от темата, интересувам се от Е60 535д. Бих искал да разбера какви са цените за обслужването и поддръжката на мотора. Например известен ли е с някакви скъпи и проблемни части и компоненти, здрав и издръжлив ли е, има ли части, които често дефектират? Ходавата част здрава ли е? Можете ли да споделите ориентировъчни цени на консумативите, които се сменяват след покупка, когато се обслужва автомобила? Колко масло събира двигателят? За автоматиците знам че доста спъват динамиката и вървежа поради големите загуби на мощност, която достига до колелата. Но в случая не ме интересува толкова това, колкото дали автоматът е бърз и адекватен, дали подбира правилно предавките в точния момент, дали реагира бързо на кикдаун, дали има случаи, в които спи и е неподготвен /както е при старите/ и т.н.
Става въпрос и за двете версии - 272 и 286 коня.
Например човек, който иска да си закупи такава кола, за каква поддръжка трябва да е готов? За разход на гориво умишлено не питам, тъй като последният е силно относително понятие, пък и не е определящ фактор при такъв вид автомобил. Пък и 12-14 градско и 8-9 извън си е напълно в реда на нещата.
Как е динамиката на колата? Теглото не е леко, а тези 272 коня + загубите от автомата не е ли равно на "нищо особено"? Знам, че колата има много въртящ момент, който вътре създава усещане за совалка и летяща чиния, но имам предвид достатъчна ли е мощността за едно адекватно, енергично каране и бързо и безопасно изпреварване?
Можете ли да ми дадете сайт, в който мога да проверя цените на частите по двигателя и ходовата част, за да добия представа какви средства се искат за такъв вид автомобил.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от adovet » 10 Сеп 2014, 22:55

Като поддръжка не е нещо по особено като изключим че има две турбини. Също така имат проблем с клапаните за турбините. Иначе за вървенето най добре да покарал някоя и ще видиш дали ще ти допадне

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от timur_lenk » 11 Сеп 2014, 0:38

Това нещо вдига 100 за 6 сек.Бавно ли ти се струва?
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от SDLS » 11 Сеп 2014, 0:59

:D Мне, не е достатъчна мощността за едно безопасно изпреварване.... ако си решил да изпреварваш Aventador :ok: Колега 535D е супер мотор, с леки настройки става 300+кс. Въобще не коментираме дали върви според мен. Аз имам 2.5 с чип 220кс и върви доста, а това ще пипа само асфалта. Колкото до поддръжката всичко си зависи от това какво си взел. Ако вземеш нещо читаво и гледано ще даваш по около 400лв месечно за нея без гориво. В противен случай си приготви по около 700-800лв на месец. Като ги разпръснеш първата година разходите нещо такова ще се получи. Нафтата си е отделно. Аз взех кола от човек, който е купувал всичко от BMW, поддържана до последния болт и пак за 4 месеца съм дал над 2000лв за нея. Ей миналия ден предни накладки 200лв с отстъпка от 120лв :mrgreen: Масло и филтри 350-400лв 2 пъти ги сменям за 5000км, запуши се DPF, махай и слагай нови генерации. Масло на кутията 400лв. Общо взето ако не си готов да отделяш по 300-400лв за разходите на месец не се хвърляй :) Не дай си боже да отиде работата за ремонт на кутия - 3 000, турбо 1000+ и прочие. Тогава разпръснатите разходи може и да минат 700лв, като добавим каско, застраховки и прочие :help: Това е мое мнение, някой може и нищо да не пипа по колата си, знам ли :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 15.03.2014
Пол: Мъж

Re: Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от sissko » 11 Сеп 2014, 1:15

SDLS написа:
Честно казано, коментарът ти е доста реалистичен :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от Trixster » 11 Сеп 2014, 2:20

Ако имаш притеснения относно вървежа на 535д може да се замислиш за 545и/550и. Всичко за разхода по автомобила е според зависи. С оглед на това, че ще вземеш кола на 200к+ км ще трябва да се обслужва, но всичко е препоръчително докато стане наложително. По-горните мнения са предостатъчни за да придобиеш адекватна преценка за месечния разход по автомобила. (Недай си боже да решиш да си правиш ретрофити и да се глезиш за хоби). Ако си твърдо решен да вземеш Е60 и не си се решил за конкретен двигател има две форумни коли които всеки от подфорума може да препоръча (или поне аз):

530D с възможно най-много интериорни и екстериорни подобрения:
viewtopic.php?f=46&t=374459&p=3943240#p3943240

550i бивша собственост на друг колега, който реши, че Е60 М5 е по-добре. :mhihi: :
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 3852889905

П.С.
Абстрахирай се от женските тела и стила на обявата, колата си заслужава.

Успех с търсенето!
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от toncho83 » 11 Сеп 2014, 8:34

Както и други са те посъветвали,трябва да се качиш да покараш такава за да разбереш дали те удоволетворява вървежа!Според мен върви доволно,а се усеща още повече :D
За разходите са ти писали колегите.Може и по-евтино от това,но трябва да се ровиш да четеш,а и да си купиш диагностика и да се занимаваш с колата.Общо взето си е "софтуерен" автомобил и "мине се не мине време" все някоя лампа ще ти светне да ти напомни да отделиш специално време за колата си.
П.П.Гледам караш бензиново е46.Имах е46/325 купе,което за 3 г. и 50 000км сменях само консумативи и наливах бензин.Два пъти ми чистиха грешки за по 10лв и никакви грижи и притеснения не съм имал с колата.Когато купих 535д (над 200 000км),започнах да влизам доста често във форуми(този и чужди такива) и да се образовам по тази кола.Изведнъж научаваш доста,щото ако не знаеш и не търсиш-много скъпо ти излиза!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от adovet » 11 Сеп 2014, 9:01

toncho83 написа:Както и други са те посъветвали,трябва да се качиш да покараш такава за да разбереш дали те удоволетворява вървежа!Според мен върви доволно,а се усеща още повече :D
За разходите са ти писали колегите.Може и по-евтино от това,но трябва да се ровиш да четеш,а и да си купиш диагностика и да се занимаваш с колата.Общо взето си е "софтуерен" автомобил и "мине се не мине време" все някоя лампа ще ти светне да ти напомни да отделиш специално време за колата си.
П.П.Гледам караш бензиново е46.Имах е46/325 купе,което за 3 г. и 50 000км сменях само консумативи и наливах бензин.Два пъти ми чистиха грешки за по 10лв и никакви грижи и притеснения не съм имал с колата.Когато купих 535д (над 200 000км),започнах да влизам доста често във форуми(този и чужди такива) и да се образовам по тази кола.Изведнъж научаваш доста,щото ако не знаеш и не търсиш-много скъпо ти излиза!

Мисля 4е софтуерно няма голяма разлика от другите Е60

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от surfboard » 11 Сеп 2014, 13:39

timur_lenk написа:Това нещо вдига 100 за 6 сек.Бавно ли ти се струва?


Ми това което карам в момента ги вдига за 6.5 секунди, та не е кой знае колко бързо. Вървежът ще го усетя като седна да покарам, това е ясно. Колегите по-горе са дали много полезни отговори, като са назовали и конкретни цени на части и консумативи. Преглеждайки ги, категорично ще мога да се справя с поддръжката на колата. Остава само да видя дали ще ми хареса като седна и покарам. Притеснява ме нещо, свързано с динамиката и то е че до момента съм карал бензинова атмосферка и съм свикнал с липсата на лаг, с големия работен диапазон, с респонса на педала и мигновената реакция, с високите обороти, липса на вибрации и т.н. Дизелът има друг характер на шофиране и затова искам да пробвам, за да видя дали ще ми допадне.
Ако не ми хареса, остава вариантът да взема Е60 с голям бензинов мотор /примерно 545и/, щото 550 все още е доста скъпо. Другият ми вариант за хубава и луксозна лимузина е Е65 745и. Там ме блазни звукът, респонса, плавността и тягата на големия осмак, нищо че е сложен в 2 тона кораб. Мой близък продава неговата 745и на доста изгодна цена. Знам, че темата е за Е60 535д, но изразявам колебанията си, като се надявам да ми помогнете в избора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от adovet » 11 Сеп 2014, 15:28

surfboard написа:
timur_lenk написа:Това нещо вдига 100 за 6 сек.Бавно ли ти се струва?


Ми това което карам в момента ги вдига за 6.5 секунди, та не е кой знае колко бързо. Вървежът ще го усетя като седна да покарам, това е ясно. Колегите по-горе са дали много полезни отговори, като са назовали и конкретни цени на части и консумативи. Преглеждайки ги, категорично ще мога да се справя с поддръжката на колата. Остава само да видя дали ще ми хареса като седна и покарам. Притеснява ме нещо, свързано с динамиката и то е че до момента съм карал бензинова атмосферка и съм свикнал с липсата на лаг, с големия работен диапазон, с респонса на педала и мигновената реакция, с високите обороти, липса на вибрации и т.н. Дизелът има друг характер на шофиране и затова искам да пробвам, за да видя дали ще ми допадне.
Ако не ми хареса, остава вариантът да взема Е60 с голям бензинов мотор /примерно 545и/, щото 550 все още е доста скъпо. Другият ми вариант за хубава и луксозна лимузина е Е65 745и. Там ме блазни звукът, респонса, плавността и тягата на големия осмак, нищо че е сложен в 2 тона кораб. Мой близък продава неговата 745и на доста изгодна цена. Знам, че темата е за Е60 535д, но изразявам колебанията си, като се надявам да ми помогнете в избора.

В сравнение с твойта бензинка 535д е доста по готино за каране. По карай и ще прецениш сам. До скоро търсех и аз кола и карах Е90 258к.с но дизела си е по fun

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от cocosas » 11 Сеп 2014, 15:35

Ако не се лъжа, 535д е със спирачната система на 550и и съответно са по-скъпи и не влиза 16" джанта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от timur_lenk » 11 Сеп 2014, 15:48

adovet написа:
surfboard написа:
timur_lenk написа:Това нещо вдига 100 за 6 сек.Бавно ли ти се струва?


Ми това което карам в момента ги вдига за 6.5 секунди, та не е кой знае колко бързо. Вървежът ще го усетя като седна да покарам, това е ясно. Колегите по-горе са дали много полезни отговори, като са назовали и конкретни цени на части и консумативи. Преглеждайки ги, категорично ще мога да се справя с поддръжката на колата. Остава само да видя дали ще ми хареса като седна и покарам. Притеснява ме нещо, свързано с динамиката и то е че до момента съм карал бензинова атмосферка и съм свикнал с липсата на лаг, с големия работен диапазон, с респонса на педала и мигновената реакция, с високите обороти, липса на вибрации и т.н. Дизелът има друг характер на шофиране и затова искам да пробвам, за да видя дали ще ми допадне.
Ако не ми хареса, остава вариантът да взема Е60 с голям бензинов мотор /примерно 545и/, щото 550 все още е доста скъпо. Другият ми вариант за хубава и луксозна лимузина е Е65 745и. Там ме блазни звукът, респонса, плавността и тягата на големия осмак, нищо че е сложен в 2 тона кораб. Мой близък продава неговата 745и на доста изгодна цена. Знам, че темата е за Е60 535д, но изразявам колебанията си, като се надявам да ми помогнете в избора.

В сравнение с твойта бензинка 535д е доста по готино за каране. По карай и ще прецениш сам. До скоро търсех и аз кола и карах Е90 258к.с но дизела си е по fun

Ако 6 сек ти е бавно,сбъркал си маркта и класа.По-бързите коли са по 200 бона на 10 г.Няма да споменавам марки че е забранено!
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от Taruno » 11 Сеп 2014, 16:43

Няма място за сравнение Е46цата е като умрял и изгнил кон пред Е60 1-во 535 е три пъти по-елстична при набиране в движение, второ вози хиляди пъти по-добре, просторна, модерна просто много го мислиш ама говорим За коли не просто различен клас, а и различно поколение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 2.06.2012
Местоположение: Равда/София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат
Мечтае да кара: Десет цилиндрово Е60
Детайли за колата: Много бавна

Re: Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от Beat » 11 Сеп 2014, 17:42

А изпускателния колектор на 3.5d същия ли е, т.е. по същия начин ли се цепи като другия шестак, и ако е така, след фейса оправен ли е проблема?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Е60 535д - въпрос за поддръжка

Мнение от Taruno » 11 Сеп 2014, 18:13

Не и също така на обиновения 231 е чугун самона 218 е проблемен а и една бг фирма си направиха калъп и леят чугунен за 300-350 лв.
Последна промяна Taruno на 11 Сеп 2014, 19:12, променена общо 1 път

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook