BMW E60 Angel Eyes LED

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от AlonsoBest » 10 Юни 2020, 8:40

mario2s написа:Здравейте колеги,

Изгоря ми 1-та крушка - или прави лош контакт, защото вече 1 път се оправи от само себе си. Но няма да я чакам пак, а мисля да сменя и 2-те.

Върпоса ми е за препоръки за крушки за кола преди фейслифта. И ако реша да сложа LED (защото май той излиза по-евтин даже), какво допълнително трябва да правя - кодване, баласти и т.н.?

Слагаш хубави лед-ове и нищо не правиш. Те си идват със всичко. Моите са от autopro.bg, не са супер силни (но на преди фейса няма как да са), но вече 2 години светят и не дават грешки.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от Bungo_Baggins » 14 Юни 2020, 23:46

mario2s написа:Здравейте колеги,

Изгоря ми 1-та крушка - или прави лош контакт, защото вече 1 път се оправи от само себе си. Но няма да я чакам пак, а мисля да сменя и 2-те.

Върпоса ми е за препоръки за крушки за кола преди фейслифта. И ако реша да сложа LED (защото май той излиза по-евтин даже), какво допълнително трябва да правя - кодване, баласти и т.н.?


Прегледай кабелите, възможно е изолациите да са нагорели и оттам да има прекъсвания.
После лесно ще смениш крушките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от Speed_Am_All » 17 Юни 2020, 13:14

И аз пробвах тези крушки на Осрам. Светят си силно и бяло. Но на моята кола (тъмно сива) май жълтите изглеждаха по добре. Другото което ме дразни по принцип но сега е по изразено, че големия ринг свети осезаемо по слабо от малкия. Обмислям да ги сложа на фаровете за мъгла, но ще покарам няколко дена да видим дали ще свикна да я гледам така.

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от Speed_Am_All » 18 Юни 2020, 8:57

Как се сменят крушките на халогените при фейса най-лесно? През подкалниците, като се свали решетката на бронята или като се свалят фаровете и се бръкне отгоре?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от snooperchi » 26 Юни 2020, 18:32

През подкалниците е най-лесно май. Но крушките за angel-а са H8, а за халогените HB4. Тоест, мисля, че няма да станат на халогените тия. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от grkv » 12 Авг 2020, 8:44

Момци, намерихте ли вариант за поне малко изравняване на светлината във вътрешен-външен ринг?
На мен ми дойдоха някакви китайчета, които поне вътрешния е супер ярък, но външния е направо нула.
Играх си да повъртам крушката но ефект нямаше.
Моделът е този: https://www.aliexpress.com/item/3305509 ... adXSacNDY4
И на централната им снимка е точно моя фар, ама свети и външния ринг.
Ето реална снимка след смяната.
Изображение

Лошото е, че самите крушки светят силно, имат диоди от всички страни и с повъртане все се е уцелил диод към външния ринг и пак нищо, или почти нищо. Вижда се, че леееко се осветява и той но на практика не се вижда.
Някой открил ли е решение без разглабяне на фара?
Пиша тук, защото колата е Ф серия, но от първите, ангелите са с Н8 крушка като Е60 фейс. Това май е единствената Ф-ка без новите ЛЕД ангели.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от landolin » 15 Авг 2020, 8:21

Това няма оправяне с LED крушки, аз също съм пробвал всякакви и не става. Като подменях стъклото на единия фар видях, че големия ринг се осветява само по тънък пластмасов светловод и просто няма как да светне като тоя, в който е крушката.

Решението е разглаобяване и на двата фара и афтермаркет рингове, но за фарове със здрави стъкла не си заслужава.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от snooperchi » 17 Авг 2020, 23:14

Да питам само, някой колега, дали е пробвал от ЛЕД H8-ците на Ники от Варна ( ФАРОВЕ ЛАЙФ ) ?

Това му е групата във фейса, в случай, че някой не се сети за кого говоря.

Неговите ледове са доста добри, и хубавото е, до колкото знам от него, че ледът може да се завърти в определена позиция, сочеща светловода на големият ринг, и така да е една идея по-добре насочена светлината към големият ринг.

ФАРОВЕ ЛАЙФ

Има си телефон, човекът е много точен, отговаря и на лични съобщения към страницата. Така че, каквото Ви интересува, не смятам, че ще има проблем. Ако някой е пробвал - да сподели мнение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от landolin » 18 Авг 2020, 18:14

Не съм пробвал услугите на човека, но съм си играл при свалена крушка да насоча потока светлина право към светловода, но ефект няма. Пробвал съм дори с фенерче с cree светодиод, което свети в точка на 50м и пак не свети добре големия ринг - просто куцо е измислен.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 27.09.2020

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от Beamerg » 10 Окт 2020, 18:40

AlonsoBest написа:
mario2s написа:Здравейте колеги,

Изгоря ми 1-та крушка - или прави лош контакт, защото вече 1 път се оправи от само себе си. Но няма да я чакам пак, а мисля да сменя и 2-те.

Върпоса ми е за препоръки за крушки за кола преди фейслифта. И ако реша да сложа LED (защото май той излиза по-евтин даже), какво допълнително трябва да правя - кодване, баласти и т.н.?

Слагаш хубави лед-ове и нищо не правиш. Те си идват със всичко. Моите са от autopro.bg, не са супер силни (но на преди фейса няма как да са), но вече 2 години светят и не дават грешки.



Един тъп въпрос, нали преди и след фейс все си имат рингове, каква е разликата между едните и другите ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от Speed_Am_All » 23 Яну 2021, 17:49

snooperchi написа:През подкалниците е най-лесно май. Но крушките за angel-а са H8, а за халогените HB4. Тоест, мисля, че няма да станат на халогените тия. :)
Днес най-накрая реших да ги сменя. През подкалниците не става от шофьорската страна. Там е казанчето на чистачките, точно пред халогени и няма как да се бръкне. Става като се свалят фаровете. В realeom дават H8 при фейса и действително си станаха. Преди фейса и на м пакет броня са HB4 действително.ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от snooperchi » 24 Яну 2021, 7:33

Speed_Am_All написа:
snooperchi написа:През подкалниците е най-лесно май. Но крушките за angel-а са H8, а за халогените HB4. Тоест, мисля, че няма да станат на халогените тия. :)
Днес най-накрая реших да ги сменя. През подкалниците не става от шофьорската страна. Там е казанчето на чистачките, точно пред халогени и няма как да се бръкне. Става като се свалят фаровете. В realeom дават H8 при фейса и действително си станаха. Преди фейса и на м пакет броня са HB4 действително.ИзображениеИзображениеИзображение


5' E60 LCI 530xd Fog lamp M-Technik ( Кръгъл халоген с M-пакет) при мен по рама го дават - > Low beam and/or fog lightbulb HB4 12V 55W 2 63217160786
Но честно казано, аз съм с OSRAM NIGHT BREAKER +200% на би-ксенона ( като преди това бях с други крушки - също хубави ) и халогени не ползвам никога.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от goppe » 07 Фев 2021, 20:18

Колеги, един въпрос имам ринговете, за Х6 става въпрос, на същия принцип като Е60 фейс са нещата, с Н8 цокъл. На Е60ката като бях с нея пробвах няколко варианта на лед крушки за ринговете и не бях доволен, затова за Х6-цата реших да пробвам варианти с Н8 крушките какво ще стане. Главното ми изискване бе да светят в бяло. Четох доста мнения за крушките на GP Thunder, които са 7500К и дават добра бяла светлина съдейки по разгледаното по форумите. Обаче ги има само в Щатите и не ми се занимава да ги поръчвам оттам, защото доставката излиза колкото цената им и освен това може да ги спрат и на митница. Затова потърсих други крушки с 7500К и поръчах някви китайки от ебей УК (преди брекзит). Ефектът от тях е, че вътрешния ринг се осветява много добре, а външният не толкова. Това си го знаем всички, писано е много, че е така. Но странното при мен е че външния ринг има и жълтеене, особено от вътрешната му полуокръжност:

20210207_122204.jpg


Това като че ли не съм го срещал като проблем из темите за ринговете по форумите, обсъжда се само по-слабата осветеност на външния ринг. И се чудя ега това дали е от "обичайния" проблем на външния ринг/светловод или идва от самата крушка, защото е нисък клас примерно... Незнам дали с GP Thunder ще вземе да светне и външния ринг в бяло или пак ще жълтее...?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от grkv » 08 Фев 2021, 12:38

snooperchi написа:Да питам само, някой колега, дали е пробвал от ЛЕД H8-ците на Ники от Варна ( ФАРОВЕ ЛАЙФ ) ?

Това му е групата във фейса, в случай, че някой не се сети за кого говоря.

Неговите ледове са доста добри, и хубавото е, до колкото знам от него, че ледът може да се завърти в определена позиция, сочеща светловода на големият ринг, и така да е една идея по-добре насочена светлината към големият ринг.

ФАРОВЕ ЛАЙФ

Има си телефон, човекът е много точен, отговаря и на лични съобщения към страницата. Така че, каквото Ви интересува, не смятам, че ще има проблем. Ако някой е пробвал - да сподели мнение.



Някой пробва ли с тези?

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 25.10.2013
Пол: Мъж

Re: BMW E60 Angel Eyes LED

Мнение от Iw0ka » 10 Фев 2021, 23:33

grkv написа:
snooperchi написа:Да питам само, някой колега, дали е пробвал от ЛЕД H8-ците на Ники от Варна ( ФАРОВЕ ЛАЙФ ) ?

Това му е групата във фейса, в случай, че някой не се сети за кого говоря.

Неговите ледове са доста добри, и хубавото е, до колкото знам от него, че ледът може да се завърти в определена позиция, сочеща светловода на големият ринг, и така да е една идея по-добре насочена светлината към големият ринг.

ФАРОВЕ ЛАЙФ

Има си телефон, човекът е много точен, отговаря и на лични съобщения към страницата. Така че, каквото Ви интересува, не смятам, че ще има проблем. Ако някой е пробвал - да сподели мнение.



Някой пробва ли с тези?


Ще се получи с тях стига само да се насочат да светят към светловодите на големия ринг. И друго важно нещо че който има малко търпение и му се чака от алиекспрес може да си поръча неговите ледове за 70 лева а не за 160-180. Казват се F3 и F5c. Има доста информация и тестове на руски в Тубата, разгледайте.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook