скоростна кутия

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 2.01.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: скоростна кутия

Мнение от NsL-OnE » 15 Окт 2014, 19:23

Не е от температурата защото и на студена се е случвало да го прави. Ако не съм навъртял повечко километри в града на същият ден от пътуването, на следващата сутрин го прави пак докато не навъртя някой друг километър, после лека полека започва да изчезва. " Trixster " благодаря за полезната информация :) Къде мога да направя Update на софтуера в София или Варна, и ориентировъчно към колко пари излиза тази услуга?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: скоростна кутия

Мнение от Trixster » 15 Окт 2014, 20:32

Вариант има да се възползваш от услугите на някой от дилърите, ще ти направят цялостен ъпдейт на софтуера и ще изкажат мнение за твоя проблем.
Иначе за София работа може да ти свършат хора от форума, контакти има в темите за сервизи. Аз бих препоръчал Милен(Napsters) - 0878789929
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 12.12.2014

Re: скоростна кутия

Мнение от simo81 » 12 Дек 2014, 9:37

здравейте колеги от скоро съм собственик на Е60 комби,530д,автомат,януари 2007г.,имам един проблем и моля за помощ,та-на задна скорост при отпускане на спирачката се получава нещо като приплъзване това нормално ли е

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: скоростна кутия

Мнение от themoldestone » 12 Дек 2014, 12:26

Simo, по принцип не е правилно да си задаваш въпроса в няколко теми, но пък като гледам на никой не му пука, че в момента само на първата страница има три активни теми за скоростна кутия, тъй че, не знам аз как бих постъпил на твое място.

Иначе за приплъзването, мисля, че е нормално, поне и при мен се усеща. Ако не е придружено с някакви странни шумове няма какво да му се притесняваш.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 12.12.2014

Re: скоростна кутия

Мнение от simo81 » 12 Дек 2014, 12:30

колега да писах и в още една тема с надеждата за бърз отговор,а и съм още нов тук и трудно се ориентирам,мерси все пак за отговора ще си взема бележка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: скоростна кутия

Мнение от Николай Диянов » 12 Дек 2014, 19:50

При проблем, както и при първоначално закупуване е силно препоръчително да се направи инспекция на автоматика- достатъчно ли е маслото в кутията, може и да е необходимо да се смени. Да бъде проверено има ли течове и така нататък. Ако това не помогне, оттам нататък започва да се мисли за ремонти. Тъй като колата ти е от 2007 г. не знам дали не си с по- новия вариант на автоматичната кутия. Колегите ще се изкажат дали тя има специфики, които следва да бъдат адресирани.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: скоростна кутия

Мнение от netmurder » 12 Дек 2014, 20:16

Николай Диянов написа:При проблем, както и при първоначално закупуване е силно препоръчително да се направи инспекция на автоматика- достатъчно ли е маслото в кутията, може и да е необходимо да се смени. Да бъде проверено има ли течове и така нататък. Ако това не помогне, оттам нататък започва да се мисли за ремонти. Тъй като колата ти е от 2007 г. не знам дали не си с по- новия вариант на автоматичната кутия. Колегите ще се изкажат дали тя има специфики, които следва да бъдат адресирани.

Не е с новата скоростна кутия тъй като колата е януари 2007, а фейлифт скоростната кутия се слага от 03.2007г.
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 525dА

Re: скоростна кутия

Мнение от nov77 » 12 Мар 2015, 8:43

Вчера паркирам и при преместване на лоста на Р,усетих силен тласък от скоростите. Светна ми червеното колело и съобщение за скоростите. Гася колата и после няма палене,лоста на контакт се движи но стартера не върти ,след няколко опита запали на N. Все едно нямаше връзка между лоста и кутията. Прибирах се в авариен режим на скоростите. После гася паля и нито лампи нито съобщения,всичко е наред. Възможно ли е да има проблем с жилото между скоростите и лоста,защото съм забелязвал понякога че лоста е на Р ,а ми светва на дисплея,че е на N това жълтото със стрелките и като размърдам лоста се оправя. На някой случвало ли му се е такова нещо?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: скоростна кутия

Мнение от Taruno » 12 Мар 2015, 9:39

Възможно е да има проблем в превключвателя или в някоя връзка на кабели

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: скоростна кутия

Мнение от Atsalov » 12 Мар 2015, 13:05

Редовно късат кабелите в задната част на селектора,почни първо от тях и после нататък по веригата .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 525dА

Re: скоростна кутия

Мнение от nov77 » 13 Мар 2015, 6:30

Гледаха,мислиха,майсторите и накрая регулираха малко жилото на скоростния лост,което се оказа доста чувствително,при съвсем леко натягане или охлабване стартера не върти. За сега няма проблем,но незнам до кога,като я закарах в сервиза всичко си беше вече нормално и така си тръгнах. Общо взето нищо не направиха,кабелите са здрави, буксата добре е влязла и така. Единствено при преместване на лоста на R,колата не реагира веднага има едно замисляне от около секунда преди колата да се лашне леко,това нормално ли е,при мен винаги е било така?
Между другото ми смениха и маслото на мотора,за 15к км въобще не беше мръднало :D .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: скоростна кутия

Мнение от Alexius » 13 Мар 2015, 9:11

И при мен като включа на R и има леко замисляне. След прочетенето в темата за торк-а мисля, че е от него.
BMW F25

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 525dА

Re: скоростна кутия

Мнение от nov77 » 13 Мар 2015, 11:11

Добре,ако е от торка,защо нямам другите симптоми на заминаващ торк? Нито играят обороти,нито блъска при смяна на предавки,даже на магистрала съм пробвал от 200км/ч падам на 150 и си сваля предавка,като смачкам газта и така 7-8 пъти. Затова не вярвам да е от торка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: скоростна кутия

Мнение от Taruno » 13 Мар 2015, 12:17

Замисляне от 1 секунда е нормално повече не е, рестартиране на дапатациите може да оправят проблема - новия софтуер също. Ако няма другите симптоми за торк, може просто да имаш теч на масло и да е понамаляло.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 525dА

Re: скоростна кутия

Мнение от nov77 » 26 Мар 2015, 6:28

От вчера пак съм в сервиза. Отново ми светна лампата за скоростите,на диагностика излезе грешка в селектора на кутията. Оставих колата при майстора за да истине маслото и да проверят нивото. Доляли са около 700гр. Намазали са буксата(каквото и да означава) и са направили адаптации. Отивам да си взема колата и пак същата работа,още влизам в колата и на малкия дисплей ми светва жълтата количка със стрелките,все едно е на неутрална,а лоста е на Р ,а ключа е в мен. Влизам и не мога да запаля на Р само на N пали и светва лампата. Сега колата е още в сервиза и ми предлагат да свалят кутията и да я пратят във Варна,че там по-разбирали. Сега като за начало ще сменя сервиза,да чуя и друго мнение. Може и вие да дадете съвет,какво да правя.
Само пропуснах,че колата забива грешка САМО ,когато е загряла, на студено няма проблеми.
И не е ли по-добре ако ще се ходи до Варна,( МИД предполагам)да им закарам колата,не само кутията.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook