Работна температура на двигателя

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.10.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 525d E60

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от Randy » 31 Яну 2016, 2:30

Работна температура 94-97 градуса, нормална ли е прискорост над 120 км в час? Скоро сменях термостати и в сервиза са ми наляли 2 литра допълнително антифриз, защото моя, който взех не е стигнал. И малко имам притеснения от това, колко добър са ми сложили.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 20.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD E61
Мечтае да кара: MiG 29 ОВТ
Детайли за колата: Произведена 2007 година, 235 коня,commonrail

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от silver_knight » 01 Фев 2016, 16:05

blackyhn написа:Колеги, днес на 6 градуса температура на колата и отне 15тина минути за да загрее до 85 градуса. И толкова си и остана. Говоря за градско каране.
Наскоро смених термостата с MANHLE TE170.
Нормална ли е такава температура? Не е ли малко студеничка? Възможен ли е по-висок разход заради не достатъчно загряване?

Колега, как отстрани проблема ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 325
Регистриран на: 1.04.2015
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Е61 530D 218hp
Мечтае да кара: Параход

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от blackyhn » 01 Фев 2016, 16:08

silver_knight написа:
blackyhn написа:Колеги, днес на 6 градуса температура на колата и отне 15тина минути за да загрее до 85 градуса. И толкова си и остана. Говоря за градско каране.
Наскоро смених термостата с MANHLE TE170.
Нормална ли е такава температура? Не е ли малко студеничка? Възможен ли е по-висок разход заради не достатъчно загряване?

Колега, как отстрани проблема ?



Колега, проблема се оказа друг. Някакъв датчик за налягането на изпускателния колектор. А температурата започна да се качва до 92 ... но не ми се вярва да има нещо общо с този датчик. Слемих и реле на подгревните свещи може от там нещо ?!?!?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 20.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD E61
Мечтае да кара: MiG 29 ОВТ
Детайли за колата: Произведена 2007 година, 235 коня,commonrail

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от silver_knight » 01 Фев 2016, 16:12

blackyhn написа:
silver_knight написа:
blackyhn написа:Колеги, днес на 6 градуса температура на колата и отне 15тина минути за да загрее до 85 градуса. И толкова си и остана. Говоря за градско каране.
Наскоро смених термостата с MANHLE TE170.
Нормална ли е такава температура? Не е ли малко студеничка? Възможен ли е по-висок разход заради не достатъчно загряване?

Колега, как отстрани проблема ?



Колега, проблема се оказа друг. Някакъв датчик за налягането на изпускателния колектор. А температурата започна да се качва до 92 ... но не ми се вярва да има нещо общо с този датчик. Слемих и реле на подгревните свещи може от там нещо ?!?!?

А какъв е според теб проблема ? Кое според теб би могло да е

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 325
Регистриран на: 1.04.2015
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Е61 530D 218hp
Мечтае да кара: Параход

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от blackyhn » 01 Фев 2016, 16:13

silver_knight написа:
blackyhn написа:
silver_knight написа:
blackyhn написа:Колеги, днес на 6 градуса температура на колата и отне 15тина минути за да загрее до 85 градуса. И толкова си и остана. Говоря за градско каране.
Наскоро смених термостата с MANHLE TE170.
Нормална ли е такава температура? Не е ли малко студеничка? Възможен ли е по-висок разход заради не достатъчно загряване?

Колега, как отстрани проблема ?



Колега, проблема се оказа друг. Някакъв датчик за налягането на изпускателния колектор. А температурата започна да се качва до 92 ... но не ми се вярва да има нещо общо с този датчик. Слемих и реле на подгревните свещи може от там нещо ?!?!?

А какъв е според теб проблема ? Кое според теб би могло да е

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Минавам на лични да не разводняваме на колегите поста.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 16.07.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от Simeon24 » 01 Фев 2016, 20:31

Вчера наблюдавах моята температура на дълго варираше от 89 до 95 градуса в зависимост от скоростта.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от kiko™ » 03 Мар 2016, 19:49

Колеги, днес проверих температурата и забелязах, че варираше в диапазона 77-82, като в определени моменти падаше до 74, а на места с изкачване на по-ниска скорост стигна до 90. Колата е 530d LCI. Изчетох цялата тема, но не забелязах някой от колегите да е имал такива варирания в температурата. Според вас това нормално ли е за кола след фейслифт-а или и аз съм за смяна на термостати?
Последна промяна kiko™ на 03 Мар 2016, 22:47, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от netmurder » 03 Мар 2016, 21:10

kiko™ написа:Колеги, днес проверих температурата и забелязах, че варираше в диапазона 77-82, като в определени моменти падаше до 74, а на места с изкачване на по-ниска скорост стигна до 90. Колата е 530 LCI. Изчетох цялата тема, но не забелязах някой от колегите да е имал такива варирания в температурата. Според вас това нормално ли е за кола след фейслифт-а или и аз съм за смяна на термостати?

Е колега много ясно че не е нормално!!! За термостати си.
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от kiko™ » 03 Мар 2016, 22:05

netmurder написа:Е колега много ясно че не е нормално!!! За термостати си.


В един чужд форум попаднах на ето този файл:
image.jpeg
В него е описано, че ECU-то определя кога и в каква ситуация каква температура на двигателя да поддържа. Във файли се вижда, че определяната от ECU-то температура може да варира в доста широки граници, та за това се чудих дали и при facelift-а на Е60 DDE-то не прави нещо подобно...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от adovet » 04 Мар 2016, 9:31

kiko™ написа:
netmurder написа:Е колега много ясно че не е нормално!!! За термостати си.


В един чужд форум попаднах на ето този файл:
image.jpeg
В него е описано, че ECU-то определя кога и в каква ситуация каква температура на двигателя да поддържа. Във файли се вижда, че определяната от ECU-то температура може да варира в доста широки граници, та за това се чудих дали и при facelift-а на Е60 DDE-то не прави нещо подобно...

При твоята кола температурата единствено се определя от обикновени механични термостати и от клапите пред радиаторите, които обикновено се отварят при 102 градуса

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от CrazyElement » 04 Мар 2016, 12:16

Много интересен файл , това предполагам е за Ф сериите вече? Не мисля , че нашите е60ки имат чак толкова технология? Защото по тази логика аз винаги карам в HIgh mode колата в най-топлото време лятото на климатик и жобки ми е правила 98 градуса и не качва нагоре странна , че перката се включва на 102 мисля .. Но сега ще видя как е , че набих 3 пъти по-голям челен интеркулер.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от kiko™ » 04 Мар 2016, 16:20

CrazyElement написа:Много интересен файл , това предполагам е за Ф сериите вече? Не мисля , че нашите е60ки имат чак толкова технология?


За Е60-ки с електрическа водна помпа (каквото и да значи това). Ето и линк към пост-а на колегата от чуждия форум: цък

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от memorex » 04 Мар 2016, 18:54

Въпросните , до колкото ми е известно става въпрос аз бензинови двигатели във файла .При дизела оптималната температура е 88-92 С и на М57 се регулира от термостатите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от doncheff » 04 Мар 2016, 23:51

Ха, тъкмо и мен ме мъчи това с температурата. На прясно закупената ми Е61-ца не мога да вдигна температурата над 75 градуса, та така разбрах, че и аз съм за термостати. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Работна температура на двигателя

Мнение от CrazyElement » 05 Мар 2016, 14:41

memorex написа:Въпросните , до колкото ми е известно става въпрос аз бензинови двигатели във файла .При дизела оптималната температура е 88-92 С и на М57 се регулира от термостатите.


92 ?! Колега моята винаги като загрее добре държи 98 гледам на други колеги дори им държи и 102... сигурен ли си , че диапазона е до 92.. ?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook