Въздушно окачване e61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 5.10.2008
Местоположение: София
Кара: BMW E61 525D

Въздушно окачване e61

Мнение от punki » 01 Авг 2014, 10:43

Здравейте искам да попитам някои дали се е сблъскал с проблем като моя ? Е 61 525D 2004г. Имам проблем с вдигането на колата от ляво седи нормално какво е по inpa 604 мм отдясно не може да я вдигне повече от 590мм.Смених датчиците защото мислех че не отчитат точно ,пак същото, смених разпределителя на компресора и пак не става ,интересното е че на inpa-та датчиците са +- 1-2 мм двата тоест точни а те не са , когато вдигам колата ръчно през програмата мога да вдигна дясната над 590 мм , но когато трябва сама не става и всеки път дава грешка че времето на за вдигане на колата не е стигнало.сменен е маркуча,прегледал съм компресора,единственото което ми казаха че може да е от клапанчето на сферата където влиза маркуча но ме съмнява да е от него .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Re: Въздушно окачване e61

Мнение от mili4uk » 02 Авг 2014, 10:50

Колега, щом казваш че всичко е наред - трябва ти калибрация.
Аз поне моята като я правих - колата до долу. вдигам - меря - гледам какво показват датчиците и калибрирам см.
занимавка си е ама след това нямах проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Въздушно окачване e61

Мнение от nik0las » 03 Авг 2014, 9:23

punki написа:Здравейте искам да попитам някои дали се е сблъскал с проблем като моя ? Е 61 525D 2004г. Имам проблем с вдигането на колата от ляво седи нормално какво е по inpa 604 мм отдясно не може да я вдигне повече от 590мм.Смених датчиците защото мислех че не отчитат точно ,пак същото, смених разпределителя на компресора и пак не става ,интересното е че на inpa-та датчиците са +- 1-2 мм двата тоест точни а те не са , когато вдигам колата ръчно през програмата мога да вдигна дясната над 590 мм , но когато трябва сама не става и всеки път дава грешка че времето на за вдигане на колата не е стигнало.сменен е маркуча,прегледал съм компресора,единственото което ми казаха че може да е от клапанчето на сферата където влиза маркуча но ме съмнява да е от него .


Не искам да те притеснявам но проблема е в самия компресор. Остарял е и ако са ти били скъсани маркучите за входящия въздух прахта го е скапала. Не може да направи необходимото налягане и дава грешка. Може да тестваш да понатовариш от зад колата и да покараш, гарантирам че ще ти светне пак таблото. Имам компресор + възглавници който работи и ревизиран ако опреш до смяна пиши ми лично.

Ако колата кляка ако не я караш значи и възглавниците са тръгнали...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 5.10.2008
Местоположение: София
Кара: BMW E61 525D

Re: Въздушно окачване e61

Мнение от punki » 03 Авг 2014, 20:13

Колата не пада когато не съм я карал повече време,а калибрация правих хиляди пъти и пак е с 1-1.5 см по ниска от дясно.Замислех се да не са сложили от преди да я купя сфера от спортно окачване но мисля че тя не може да се постави на обикновенно.Много хора ми казват да пробвам с дис а не с инапа за калибрацията че не била много вред инпата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Въздушно окачване e61

Мнение от MPOWERfan » 11 Мар 2017, 16:30

Колеги да не пускам нова тема, hand contol-а в Inpa ,променя ли настройките за височина или е само за тестване?
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Въздушно окачване e61

Мнение от maikooo » 13 Мар 2017, 8:40

MPOWERfan написа:Колеги да не пускам нова тема, hand contol-а в Inpa ,променя ли настройките за височина или е само за тестване?

Можеш да промениш височината, но колата ще влезе в production mode, който трябва да се изключи след това, в противен случай няма да се самонивелира :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Въздушно окачване e61

Мнение от MPOWERfan » 13 Мар 2017, 9:39

maikooo написа:
MPOWERfan написа:Колеги да не пускам нова тема, hand contol-а в Inpa ,променя ли настройките за височина или е само за тестване?

Можеш да промениш височината, но колата ще влезе в production mode, който трябва да се изключи след това, в противен случай няма да се самонивелира :yes:

Как се изключва този "mode" колега? :bchug:
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Въздушно окачване e61

Мнение от maikooo » 13 Мар 2017, 9:49

MPOWERfan написа:
maikooo написа:
MPOWERfan написа:Колеги да не пускам нова тема, hand contol-а в Inpa ,променя ли настройките за височина или е само за тестване?

Можеш да промениш височината, но колата ще влезе в production mode, който трябва да се изключи след това, в противен случай няма да се самонивелира :yes:

Как се изключва този "mode" колега? :bchug:

Пак с inpa, 1-axle Air suspension -> Activate -> Modes, всичко трябва да е off, освен евентуално energy save mode :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Въздушно окачване e61

Мнение от MPOWERfan » 13 Мар 2017, 10:38

maikooo написа:
MPOWERfan написа:
maikooo написа:
MPOWERfan написа:Колеги да не пускам нова тема, hand contol-а в Inpa ,променя ли настройките за височина или е само за тестване?

Можеш да промениш височината, но колата ще влезе в production mode, който трябва да се изключи след това, в противен случай няма да се самонивелира :yes:

Как се изключва този "mode" колега? :bchug:

Пак с inpa, 1-axle Air suspension -> Activate -> Modes, всичко трябва да е off, освен евентуално energy save mode :yes:

Благодаря колега! :bchug:
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Въздушно окачване e61

Мнение от miroleskov » 19 Мар 2017, 14:37

punki написа:Здравейте искам да попитам някои дали се е сблъскал с проблем като моя ? Е 61 525D 2004г. Имам проблем с вдигането на колата от ляво седи нормално какво е по inpa 604 мм отдясно не може да я вдигне повече от 590мм.Смених датчиците защото мислех че не отчитат точно ,пак същото, смених разпределителя на компресора и пак не става ,интересното е че на inpa-та датчиците са +- 1-2 мм двата тоест точни а те не са , когато вдигам колата ръчно през програмата мога да вдигна дясната над 590 мм , но когато трябва сама не става и всеки път дава грешка че времето на за вдигане на колата не е стигнало.сменен е маркуча,прегледал съм компресора,единственото което ми казаха че може да е от клапанчето на сферата където влиза маркуча но ме съмнява да е от него .

Щом не му стига времето компресора е.Сърбал съм я тази попара и аз.И при мен седеше на една страна и не му стигаше времето,но аз направо смених компресора и работата заспа.
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook