Ъпгрейд на музиката?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Ъпгрейд на музиката?

Мнение от nik0las » 07 Юни 2014, 22:26

Колеги,

някой от вас играл ли си е да ъпгрейдва музиката но не с Лоджик 7 ами с афтермаркет марки.

Например хвърлил съм око на HERTZ DCX 100.3 които би трябвало да паснат във вратите без да се преправя почти нищо, но дали ще има ефект?

също си мисля и за колоната в таблото почти съм сигурен че нямам защото съм със стандартната музика и мисля пак един HERTZ DCX 100.3 но несъм сигурен за размера и дали има изкарани кабели до там ако колата няма въпросната колона?
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Atsalov » 08 Юни 2014, 8:02

Нямаш със сигурност кабели в таблото,а говорителя е същия като този във вратите. Аз лично пробвах с афтърмаркет усилватели и не бях впечатлен. Сега съм с хай енд музиката и се уверявам че решат ли БМВ да направят нещо ,го правят качествено.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от laviatan » 11 Юни 2014, 9:43

Atsalov написа:Нямаш със сигурност кабели в таблото,а говорителя е същия като този във вратите. Аз лично пробвах с афтърмаркет усилватели и не бях впечатлен. Сега съм с хай енд музиката и се уверявам че решат ли БМВ да направят нещо ,го правят качествено.

Музиката ти е на ниво - убедихме се :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Atsalov » 14 Юни 2014, 8:14

:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от iceblast » 14 Юни 2014, 8:19

Аз нали си сложих говорител в таблото (много доволен :) ), та вчера от една моргичка си купих и буксичка за говорителя, че когато го правих нямаше и бях сложил стандартни обувки. Преди, с обувките, от време на реме пръщеше като усиля повече, но сега всичко е пуканка, и като за човек като мен, който не е меломан, ъпрейда е напълно достатъчен ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от nik0las » 14 Юни 2014, 10:35

iceblast написа:Аз нали си сложих говорител в таблото (много доволен :) ), та вчера от една моргичка си купих и буксичка за говорителя, че когато го правих нямаше и бях сложил стандартни обувки. Преди, с обувките, от време на реме пръщеше като усиля повече, но сега всичко е пуканка, и като за човек като мен, който не е меломан, ъпрейда е напълно достатъчен ;)



От къде взе сигнал/кабели за тази в таблото? Предполагам и ти си нямал като мен.
.

Иначе аз направих упгрейда ,който си мислех да направя и съм доста доволен от резултата. 2 колонки херц и 2 пищялки Алпаин с филтър отпред
Всичко пасна почти без никакво преправяне ,но си иска малко креативност заради захвата на колонките спрямо стандартните.

Звука е доста по-чист и малкоо по-силен от преди. За тая процедура в Тояга ми искаха 160лв за колони и 60лв за работа, а аз се вместих сам за доста под :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от iceblast » 14 Юни 2014, 13:17

Снимки не направи ли да ни покажеш? Херцовете от първия пост ли сложи? Пищялките какъв модел?

Аз нямах кабели, нямаш нищо. Взех сигнал от преден ляв канал, опънах кабел, взех букса от морга, а говорителя ми беше подарък. Сложих си крепежни елементи, стегнах и сега си слушам като пич 8)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от nik0las » 14 Юни 2014, 18:49

Да...

HERTZ DCX 100.3
http://www.edsi.cz/katalog-produktov/dcx-100.3.html

Alpine DDT S30
http://www.aliexpress.com/store/product ... 16578.html

Трябва да си направиш крепеж (уше) за третатото краче защото то се пада посредата на срещоположната страна на 2те, които си пасват без проблем. Може и без трето ако неви се занимава, но трябва да залепите или подложите нещо от другата страна да не вибрира колоната.

Засъжаление се реже оргиналата букса и на нейно място се слагат 2 клеми. - аз така я отрязах че да си я върна ако искам.


Сигнал за пищялките взех от 2те колони естествено и определено се усеща разликата от стандартната както съм писъл по-горе.
Определено бюджетно решение и не е нещо уникално но определено доста по-добре.

Заслужава си упгрейда ако искате нещо по-добро и особено ако можете да си го направите сами. Аз лично много си играх и го правих няколко дена да стане както трябва, поил съм всяка връзка не е на преплитане на кабели както биха ви го направили на повечето места, после спойките ги изолирах и отгоре целите кабели ги опаковах с платнистия изолирбанд както е фабрично, такаче нищо да не си личи включително и кабелите на пищялките :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от iceblast » 14 Юни 2014, 19:25

Хм, звучи интересно, може и аз да си поиграя. Казваш, че без допълнителен усилвател ефекта е очевиден и е по-добре? Защо не забодеш и в кората отзад два херца?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от nik0las » 14 Юни 2014, 19:31

iceblast написа:Хм, звучи интересно, може и аз да си поиграя. Казваш, че без допълнителен усилвател ефекта е очевиден и е по-добре? Защо не забодеш и в кората отзад два херца?


Без усилвател да и се усеща приятно. Определено отзад ще подобри качествтото на звука с една идея още.
Отзад съм го замислил, но първо съм комби и са в тавана, и второ трябва да си почина малко и да ми дойде музата :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: A7

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от vgza » 18 Юни 2014, 10:42

И аз го мисля филма с ъпгрейда на музиката. Както е тръгнало ще сменя колата преди да го направя. Бях се спрял на :
http://dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_923
Малко по-скъпи са, но саунда е убийствен. :guitarist: :kuku:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Atsalov » 18 Юни 2014, 11:22

Германеца си го е измислил по оптика да е звука! Как си помислихте че ще сложите усилвател с няколко активни и пасивни кросоувъри така също метри кабели през които ще минава сигнала и звука ще стане ''убийствен''. Според мен ще стане по-силен ,но не и по добър,същевременно няма да е по-евтино от оригиналния комплект втора ръка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от iceblast » 19 Юни 2014, 16:37

http://aval-bg.com/products/product_id/ ... /6/DLS+224

Какво ще кажете за този DLS, трябва да може да се бодне и той в кората, дали ще е по-добър резултата от Херца?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от nik0las » 19 Юни 2014, 23:12

Така изглежда :D

но ето и още по бюджетно решение:
http://aval-bg.com/products/product_id/ ... +TS-G1021i
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от iceblast » 20 Юни 2014, 8:41

Аз купих Херцовете, чух ги и ДЛС-ите но Херцовете се отличаваха и като че ли повече ми харесаха, та ги взех тях, но после открих ето тези:
http://www.avitel-bg.com/hertz-emv-100-5-mid

Сега се уговаряме за замяна, защото на нас точно мидбаси ни трябват, няма смисъл от 4 пищялки защото филтрите ще правят конфликт и трябва да се разкачат пищялките на говорителите, което обезмисля тяхното присъствие въобще.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook