Ъпгрейд на музиката?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от iceblast » 20 Юни 2014, 9:49

От АВАЛ са големи пичове. Ще сменя говорителите с ето тези:
http://www.avitel-bg.com/audison_prima_ ... mm_midbass

Да видим крайният резултат какъв ще е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от nik0las » 20 Юни 2014, 16:42

Еми ето и аз да се похваля и отзад вече се упгрейднах. Както предполагахме звука се подобри драстично заради задните колони които неиздържаха:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от iceblast » 20 Юни 2014, 17:41

От къде взе пищялките този път?

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от MadChicken » 20 Юни 2014, 17:58

Сърцето ми се къса като ги гледам тия направи си сам истории, без да имам за цел да засегна някой. Краси ви каза един път (а той знае ама много повече от вас за аудиото), но и аз ще повторя - вземете си втора употреба Лоджик 7 ако щете и не си правете експерименти с колите. Има толкова много неща за взимане в предвид когато става дума за аудио, че каквото и да сложите няма шанс да е сметнато и инсталирано така както би било в заводския си вариант.
Омове, ватове, обем, отместване на предна и задна линия, десетки метри кабели и конектори...
А вие ми захранвате централен говорител с някакви омове и ватове от някой от предните канали на кола кодирана за стерео и всякакви такива щуротии. Като ви кихне крайното стъпало на CCC модула и ще има "копеле кво стана" :mhihi:
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от nik0las » 20 Юни 2014, 18:27

iceblast написа:От къде взе пищялките този път?

Имах си! Бях си поръчал 2 комплекта предварително :D
Незнам за пролоджик7 но ефекта е доста добър.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 31.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530XD 2008 235 hp
Детайли за колата: М sport

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от moleo » 20 Юни 2014, 19:00

MadChicken написа:Сърцето ми се къса като ги гледам тия направи си сам истории, без да имам за цел да засегна някой. Краси ви каза един път (а той знае ама много повече от вас за аудиото), но и аз ще повторя - вземете си втора употреба Лоджик 7 ако щете и не си правете експерименти с колите. Има толкова много неща за взимане в предвид когато става дума за аудио, че каквото и да сложите няма шанс да е сметнато и инсталирано така както би било в заводския си вариант.
Омове, ватове, обем, отместване на предна и задна линия, десетки метри кабели и конектори...
А вие ми захранвате централен говорител с някакви омове и ватове от някой от предните канали на кола кодирана за стерео и всякакви такива щуротии. Като ви кихне крайното стъпало на CCC модула и ще има "копеле кво стана" :mhihi:


Лоджик 7 не изпада всеки ден за съжаление

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от iceblast » 20 Юни 2014, 22:36

И да изпада е 1000+лв. и сума ти разправии и опъване на кабели, а сега хац, хац и айде - готово. Ако изгори стъпалото на ССС модула ще вържа един външен усилвател и работата е готова. Чух на колегата как свири, свиреше по-добре отколкото в моята кола и за 150лв. какво ме бърка да опитам и аз. Аз не съм чувал Лоджик , но едва ли ще ахна (не съм голям меломан), така че не бих се занимавал с толкова разправии, но това е лично мое мнение, иначе колегата е абсолютно прав, но що се отнася до меломани.

П.П. Омовете навсякъде са едни и същи, и гаранция афтърмаркетите, които съм взел ще свирят в пъти по-добре от стандартните ми говорители. Реално Хай-Фай системата е с по-мощни говорители пак захранени от ССС модула пък не гърми това стъпало.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 31.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530XD 2008 235 hp
Детайли за колата: М sport

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от moleo » 21 Юни 2014, 7:04

iceblast написа:И да изпада е 1000+лв. и сума ти разправии и опъване на кабели, а сега хац, хац и айде - готово. Ако изгори стъпалото на ССС модула ще вържа един външен усилвател и работата е готова. Чух на колегата как свири, свиреше по-добре отколкото в моята кола и за 150лв. какво ме бърка да опитам и аз. Аз не съм чувал Лоджик , но едва ли ще ахна (не съм голям меломан), така че не бих се занимавал с толкова разправии, но това е лично мое мнение, иначе колегата е абсолютно прав, но що се отнася до меломани.

П.П. Омовете навсякъде са едни и същи, и гаранция афтърмаркетите, които съм взел ще свирят в пъти по-добре от стандартните ми говорители. Реално Хай-Фай системата е с по-мощни говорители пак захранени от ССС модула пък не гърми това стъпало.


аз съм заинтересован да чуя реално, какво си направил, за да действам и аз

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от iceblast » 21 Юни 2014, 10:21

На следващата среща ще ти пусна, нещо е шит времето днес и не знам дали ще кача новите говорители. Ако ми хареса резултата отпред ще оправя и задните.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от nik0las » 21 Юни 2014, 10:23

nik0las написа:
MadChicken написа:А вие ми захранвате централен говорител с някакви омове и ватове от някой от предните канали на кола кодирана за стерео и всякакви такива щуротии. Като ви кихне крайното стъпало на CCC модула и ще има "копеле кво стана" :mhihi:


Няма как да ти гръмне крайното стапало, защото то си пуска точно толкова сигнал като и преди. Тези колонки са абсолютно същите 4ohm тоест същото съпротвиление, но благодарение на по-гелмите намотики и магнити дават по-голяма сила на звука при същото напрежение. След това идва качеството на мембраната, плътност и еластичност. Оргиналните са с по-малка намотка, ход на мембраната и плътност, такаче вие си направете сметката заслужавали си и дали е по-добре.
Последна промяна nik0las на 21 Юни 2014, 12:00, променена общо 1 път
Изображение

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от MadChicken » 21 Юни 2014, 11:52

Колеги разбира се всеки си преценя сам колко е важна за него музиката в колата и колко пари иска да даде. Просто се опитвам да кажа, че съм чувал доста такива custom изпълнения с разни висок клас усилватели, уж хубави тонколони и туби в багажника, които не се доближават въобще до истината, и е полезно за всеки меломан да знае, че без пари няма да стане и да не очаквате чудеса :)
В случай че някой си е помислил, че без пари е станала работата, да отиде да чуе някой Individual или поне Logic7 и ще осъзнае, че не се е получило особено добре :ok:
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от iceblast » 21 Юни 2014, 19:06

Аз съм готов :) Получи се добре. С кеф бих чул Лоджик 7, но не бих се занимаваш да опъвам кабели.ИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от netmurder » 21 Юни 2014, 21:36

Дано дойда на следващата среща и ще ви пусна Logic 7 :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Колега иначе ако хващаш сигнал за средната колона в таблото от някоя от тези от вратите и я закачиш паралелно за нея съпротивлението от 4 ома става на 2 ома и от там може да се появи проблем с крайното стъпало!!!
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Cinder » 21 Юни 2014, 21:52

Моята мисля, че е с индивидуал. Не съм особено голям меломан и нямам оплаквания как свири :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от netmurder » 21 Юни 2014, 21:56

Cinder написа:Моята мисля, че е с индивидуал. Не съм особено голям меломан и нямам оплаквания как свири :mhihi:

:OT: Колега на теб музика не ти трябва :mhihi: :mhihi: :mhihi: Музиката под капака е достатъчна.
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook