Ъпгрейд на музиката?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от astoinov » 11 Авг 2016, 20:48

Преди малко успях и да кодирам колата с $676. Беше ми тръпка, че не съм го правил до сега.

Ако знаете някой в София, който може да ми свърже усилвателя за HiFi ще съм ви много благодарен,
понеже с това нещо ме е шубе да се захвана сам.
Ако планината не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде до тоалетната!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 22.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 2005г.

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от se\/en » 08 Окт 2016, 17:57

Някой да има идея от къде да си пусна remote (amplifier on signal) за усилвателя, като това не е от CCC модула и е максимално близо до багажника на комбито? Има хора които ползват осветлението на пепелника но това означава да стои отворен постоянно, което не ми харесва,а и той е далеко от багажника.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от v3n0m » 16 Окт 2016, 14:04

:OT: Здравейте колеги, ще задам въпроса си тук защото нямам регистрация в Ауди форума, надявам се някой да може да помогне. Имам а6-ца и озвучението е на Босе но плеъра ми се прецака и имах под ръка един Пайнер. Закарах колата на жичкаджия да ми го върже. Нагласи го човека но ми се струва че левите колони работят по силно(като се има в предвид че настройките на CD-то са на център) и бас касата криви. Това дали се дължи на плеъра или на некачествено монтиране? Извинявам се още веднъж че задавам въпроса си тук. Предполагам инсталацията на Босе е сходна с тази на Лоджик 7 :dunno:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 17.06.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: 306 MAXI / Megane KIT CAR / Xsara MAXI

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от sstancho89 » 16 Ное 2016, 10:30

Здравейте, колеги. Преди четири месеца се сдобих мечтаната за мен Е60 :) естествено тогава не знаех за разликите в озвучението и естествено се оказа, че съм купил кола с базово озвучение. След доста четене и размисли и след като чух прословутото Лоджик 7 озвучение реших да направя едно афтърмеркет решение. Лоджик 7 не ми хареса особено, не съм си играл да му променям настройките, слушах го няма и 2-3 минути но със сигурност ще се обадя на човека да го чуя пак и да направя реална разлика с това, което се получи при мен (за качество не знам, не съм с претенциозно ухо но за сила на баса със сигурност при мен се получи по-добре, а реално според мен на тази кола и липсват точно ниските честоти). Тъй като задната линия е най-елементарна и най-неангажираща от към монтаж започнах с нея. Единственото, което направих е да монтирам два високочестотни драйвери от друга кола. Монтажа е елементарен.
20161010_160800.jpg

На снимката пищялката е леко огъната, после и подложих шайби :)
След няколко дена последва предната линия. Тъй като не исках да стигам бюджета на Лоджик 7 за нея избрах двукомпонентна система DLS C4 с мощност 50w RMS, 80w MAX и чувствителност 92db с включени филтри на 5khz (гледах да избера по чувствителни говорители, защото замисъла ми беше да захранвам предна и задна линия от ЦД-то). Монтажа също не е сложен, корите на вратите се махат лесно, пищялките пасват точно на оригиналните предвидени места, единствено си поръчах от авал два фланеца. Не можах да намеря подходящ материал и да си ги изрежа аз, за да стигне дължината на оригиналните шпилки фланеца трябва да е макс 7мм. От Авал ми изпратиха фланци от пвц точно 7мм :)
20161021_150309.jpg

Заради добавените четири пищялки можех да намаля високите честоти от еквалайзера и да усиля до край без да криви, все още обаче ми липсваше бас. След около седмица реших да сваля единия буфер да видя какво може да се измисли. Оказасе, че има достатъчно място за 8 инчов афтърмеркет говорител. Ограничени сме обаче в дълбочината на монтажа. Според мен максимума е 66мм дълбочина за монтаж. Направих си фланци от пдч 18мм. Говорители избрах Audison Prima AP8 100w RMS, 300w MAX. За да се събере магнита на говорителя трябва да се премахнат оребренията в средата, залепих битумна изолация и буфера вече изглеждаше ето така
20161115_141421.jpg

Пуснах кабели до багажника, не е кой знае каква играчка, но не става и за 5 минути. В багажника няколко седмици по-рано монтирах усилвател Kenwood KAC 7203 2x170w RMS на 4 ома е, ясно ми беше, че е прекалено мощен за тези говорители но това имах под ръка. Сега съм пуснал буферите през LPF филтрите на усилвателя и съм ги отрязал на 200hz.
Резултата след монтажа на буферите наистина беше УАУ поне според мен. Изключително доволен съм. Имам доста повече снимки но не ми дава да кача повече от 3 тук. Ако някой с базовото озвучение реши мога да помогна с пълна информация за демонтажа и монтажа на всички компоненти. Пропуснах да кажа, че повдигнах предпазните решетки на буферите с 3мм съответно подложих и шайби под седалката 3мм, защото при монтажа шините на седалките опират в предпазната решетка. Това се наложи тъй като когато увеличиш буферите първоначално започваха да опират в предпазните решетки и се чуваше едно шляпане.

Цени:
Предна линия - 184лв закупени от Авал
Буфери - 199лв говорители + битумна изолация 8лв = 207лв
Задна линия - 2бр пищялки х 5лв от автоморгата = 10лв
Кабели, термошлаух, кабелни обувки = 15лв
Усилвателя ми е от старата кола, закупен е преди 3 години за 160лв втора ръка
Hi-Lo адаптор + кабели = 23лв закупени от магазин във Варна (за сигнал за усилвателя)
Общо 599лв
като според мен може да се спести от усилвателя, има хубави усилватели втора ръка, моя е 500w на 2 ома на бридж, с него съм захранвал Hertz HX 380, но просто това имам под ръка и е излишно да инвестирам и в усилвател.
Кефа който получих - безценно :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от MadChicken » 17 Ное 2016, 18:25

Всичко хубаво, поздравления за труда. Само тия 3мм шайби под шините на седалката са абсолютно :nono: , поне за мен. Не бих седял спокойно в такава седалка...
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 17.06.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: 306 MAXI / Megane KIT CAR / Xsara MAXI

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от sstancho89 » 17 Ное 2016, 19:09

Защото? Болтовете са доста дълги...а седалката така и така си опира точно на четири точки на купето..?

Някой може ли да каже какъв честотен диапазон се подава от CD-то към буферите когато си с базото озвучение и нямаш усилватели?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от astoinov » 19 Ное 2016, 10:40

Когато си с базовото озвучаване всички говорители получават един и същ сигнал или поне предната линия (включително и басовете под седалките) получават едно и също, понеже са вързани паралелно. Задната линия мисля, че получаваше по-различен сигнал (по-малко бас, понеже там са само двата средночестотни). Но изводът, до който аз стигнах след доста четене е, че този сигнал е минат през еквалайзер и не е особено линеен. Доколкото помня са доста увеличени високите честоти, за да компенсират липсата на високочестотни говорители. За това хората, които са се захващали с по-сериозни ъпгрейди на тази музика взимат сигнала минават го през deequalizer и чак тогава отива в усилватели и обратно към говорителите, но това начинание излиза май по-скъпо и от Logic7. Друг по-бюджетен вариант за действие е да се кодира колата за HiFi и тогава CD-то отрязва ниските честоти към всички говорители и ги изкарва като Low level сигнал за усилвател. Тогава обаче трябва басовете под седалките да се изолират от предната линия и да се пуснат нови кабели за тях от усилвателя. Аз в общи линии направих нещо подобно при мен и съм доволен от резултата. Средночестотните са ми от Logic7, понеже са с по-добри характеристики от HiFi, а пищялките и басовете под седалките са от HiFi (четох доста, че копринените пищялки са по-добър избор от тези с алуминиева мембрана на лоджика). Резултата не е лош, но басовете не слизат ниско и има някакъв пик в мид-баса, който на мен лично не ми допада особенно. Предполагам, че ако подменя басовете с Logic7 или нещо афтър маркет (доста хвалят Earthquake SWS8) може да се получи доста по-добре. Иначе от към среди и високи не мога да се оплача от резултата. Иначе внимавай със съпротивленията на говорителите. Различни са за различните нива на оборудване и може да припука някой чарк. Ако не ползваш усилвател и навържеш много говорители на предна линия съпротивлението става много ниско и започва да се товари стъпалото на CD-то.
Ако планината не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде до тоалетната!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от v3n0m » 10 Дек 2016, 9:09

Някой да има снимков материал как се вързва афтърмаркет усилвател в е60?
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от iceblast » 10 Дек 2016, 21:30

Момчета, имам пълен комплект Лоджик 7, ако някой иска да пише ЛС.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от CrazyElement » 15 Дек 2016, 23:36

Пичове , я дайте съвет , че след като ми падна акумулатора ми изгоря единия говорител , който е преден ляв до огледалото , и тези на вратата. Та въпроса ми е има ли начин да сложа други по-мощни говорители , или поне ако може да ми кажете колко инча са тези говорители до огледалата и на вратата.

ПС: и по-точно какъв е шанса да са изгорели и двата говорителя ( този под седалката си работи) или е някакъв модул(ако има такъв)?
EDIT: Гледам има pioneer 10 см говорители с максимална мощност от 200W , тези реално на стандартното озвучение колко са? Че и цената е прилична по 43 лева са , обаче тези пищялките горе там мисля , няма афтер маркет ами да си взема от някоя морга?

EDIT2: Сега се сетих , че бях оставил да ми боядисат рамената на огледалата и реално на лявата врата пъпчето , което влиза като заключиш вратата ми е доста по-надолу от другата врата и като се замисля , те май са сваляли корите за да свалят огледалата да ги боядисат и най-вероятно не са свързали нещо?

EDIT3: След по задълбочено търсене попаднах на тема в английския форум , където сменя 4те говорителя и на вратите и отзад на кората с ето тези http://www.compari.ro/boxe-auto-c3618/i ... p42418499/ , реално само от Румъния мога да ги поръчам в България ги няма никъде RMS им е 40W , което си е доста , намерих и пионер , но са с RMS 30W и пикова 210, но май ще се спра на тези.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от astoinov » 16 Дек 2016, 0:50

Имам два HiFi за във вратите. Ако имаш интерес - пиши ми.
Ако планината не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде до тоалетната!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от CrazyElement » 20 Фев 2017, 20:56

Аз пак да саживя темата.

Почвам все повече да се замислям , да упгрейдна музиката , като цяло дори с най-базовата ми харесва как се чува , но определено идва слабо най-вече басовете.

Та разрових се така из нета и най-интересна е офертата на авал, имат готов изготвен кит , който включва съответно 2 суб буфера , с РМС мощност 120 и пикова 200. 2 Говорителя с 2 пищялки , с РМС на говорителите 80 и там съответно някакви филтри и прочеие ( не съм наясно много с тях) . До тук добре , обаче предполагам , това чудо няма да се успее да се захрани с мултимедията ... така че си мисля , че ще трябва един 4ри канален усилвател за окооло 400 лева + 200 лева труд( предполагам толкова ще искат) излиза 1400 лева.

Та въпроса ми е дали някой е пробвал този КИТ , защото като гледам си е баш за е60, и като цяло хората поне , които разбират да си кажат мнението.

ЗНам , че за почти същите пари мога да си сложа и логик 7 , но там играчката е много голяма , кори за задните врати трябва да търся и прочие , а при авал поне оставям колата плащам и вечерта си я взимам с новата музика.



http://aval-bg.com/3617/BMW+-+%D0%BA%D0 ... 0%BB%D0%B8

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от atanasov_aa » 20 Фев 2017, 21:30

CrazyElement написа:Пичове , я дайте съвет , че след като ми падна акумулатора ми изгоря единия говорител , който е преден ляв до огледалото , и тези на вратата. Та въпроса ми е има ли начин да сложа други по-мощни говорители , или поне ако може да ми кажете колко инча са тези говорители до огледалата и на вратата.

ПС: и по-точно какъв е шанса да са изгорели и двата говорителя ( този под седалката си работи) или е някакъв модул(ако има такъв)?
Намирисва ми на проблем с усилвателя. И то от опит с подобни системи на друг автомобил.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 28.10.2016

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от yordank » 20 Фев 2017, 21:42

CrazyElement написа:Аз пак да саживя темата.

Почвам все повече да се замислям , да упгрейдна музиката , като цяло дори с най-базовата ми харесва как се чува , но определено идва слабо най-вече басовете.

Та разрових се така из нета и най-интересна е офертата на авал, имат готов изготвен кит , който включва съответно 2 суб буфера , с РМС мощност 120 и пикова 200. 2 Говорителя с 2 пищялки , с РМС на говорителите 80 и там съответно някакви филтри и прочеие ( не съм наясно много с тях) . До тук добре , обаче предполагам , това чудо няма да се успее да се захрани с мултимедията ... така че си мисля , че ще трябва един 4ри канален усилвател за окооло 400 лева + 200 лева труд( предполагам толкова ще искат) излиза 1400 лева.

Та въпроса ми е дали някой е пробвал този КИТ , защото като гледам си е баш за е60, и като цяло хората поне , които разбират да си кажат мнението.

ЗНам , че за почти същите пари мога да си сложа и логик 7 , но там играчката е много голяма , кори за задните врати трябва да търся и прочие , а при авал поне оставям колата плащам и вечерта си я взимам с новата музика.



http://aval-bg.com/3617/BMW+-+%D0%BA%D0 ... 0%BB%D0%B8


Аз монтирах такъв сет, ако си от София пиши да се видим да чуеш. Аз като цяло съм много доволен, но не съм супер маниак. Пичовете от Авал ме убеждаваха, че трябва да дам още 2500 за саунд процесор и още нещо там... и резултата щял да е още по-добър.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от CrazyElement » 21 Фев 2017, 13:25

atanasov_aa написа:
CrazyElement написа:Пичове , я дайте съвет , че след като ми падна акумулатора ми изгоря единия говорител , който е преден ляв до огледалото , и тези на вратата. Та въпроса ми е има ли начин да сложа други по-мощни говорители , или поне ако може да ми кажете колко инча са тези говорители до огледалата и на вратата.

ПС: и по-точно какъв е шанса да са изгорели и двата говорителя ( този под седалката си работи) или е някакъв модул(ако има такъв)?
Намирисва ми на проблем с усилвателя. И то от опит с подобни системи на друг автомобил.


Нямам усилвател аз съм с най-обикновения саунд , и оправих проблема , както си мислих , не беше закачена буксата във вратата.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook