Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от SaSo » 14 Авг 2015, 17:03

Това да ти пада колата за 2-3дни или да ти помпи всеки път като запалиш е просто признак на някоя възглавница тръгнала да си ходи... Имах го този проблем и тъй като едната бяха я сменили с нова като купувах колата очевадно проблема беше или в другата или в компресора или в дистрибутора(соленоида). След като положението стана трагично и се чуваше от къде изпуска възглавницата реших, че вече и е дошло времето. Купих си нова от Германия с 2 години гаранция за 220лв и реших проблема. Иначе компресора е марка АМК и оригинален го има в същия сайт от който си купих възглавницата и е около 400лв нов с 2 години гаранция. Заедно със соленоида усилен вариант е около 700лв... Цените не са толкова стряскащи между другото.

Ето линк от където си купих моята възглавница.... http://stores.ebay.com/airsuspensionshopcom/ ... Дойде между другото на следващия ден.. Поръчах си я в 16:30часа и на другия ден на обед беше унас....
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от maikooo » 11 Май 2016, 8:52

Да възродя старата тема...май и аз имам проблем.
Малко предистория - купих колата с проблем в компресора, изкарваше позната грешка "level control system failure", рециклираха го, монтирах го и всичко заспа, грешката повече не появи, забравих за проблема.
Онзи ден за пръв път натоварих колата повечко и тя просто клекна, запалих, изчаках да видя дали ще изравни нивото-нищо. Като причини си съчиних, че или някой сензор не подсети компресора да тръгне или самия компресор не тръгва!? Закачих инпа-та и ръчно свалях и качвах колата без проблем, значи остават сензорите!? Погледнах ги и ето резултата:
Изображение
Това 100% само сензори ли са или? Няма вода отзад в легена, снопа кабели на 5-тата врата е здрав. Нещо друго може ли да е? Афтърмаркет сензорите биват ли, или само оригинални по 200 лв./бр. ?
Също така в инпа няма калибрация във вариант с 19-ки гуми, т.е. какво правим?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от Taruno » 11 Май 2016, 9:29

Нормално е да няма тъй като Е61 с 19ки НЯМА ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 8.11.2009
Местоположение: София-Криводол
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d ///M vision
Мечтае да кара: F10 550d///M

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от stoino » 11 Май 2016, 10:42

Taruno написа:Нормално е да няма тъй като Е61 с 19ки НЯМА ;)

Има,има и 20"ки има това,че не излизат фабрично и че ти не си виждал не значи че НЯМА :mhihi:
И няма никакво значение с какви джанти си дали 16"ки или 20" нивото на колата е едно и също то се определя от сензорите за ниво,който пък вземат информация от положението на носача,а не от това с какви джанти и гуми си..Ето и клип: https://www.youtube.com/watch?v=IrJea-VxXLI При мен дори тези пластмасови стойки са по-къси от стандартните защото колата е с спортно окачване отпред и така е софтуерно снижена и отзад.Карам с 245/35/20 отпред -40мм от стандартната височина и 265/35/20 отзад -30мм стандартната височина никакъв проблем качвам си по 4-5 човека с багаж.
Така,че колега сменяй сензорите за нивото и си пак в играта :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от maikooo » 11 Май 2016, 11:04

Taruno написа:Нормално е да няма тъй като Е61 с 19ки НЯМА ;)

Защо да няма, style 172 са фабрични за е60/е60 джанти
stoino написа:....

И според мен няма значение с какви джанти е за височината, но в инпа за различните размери са различни височини :dunno: Твоята колега на каква височина я караш? На мен ми се струваше ниска и вчера я качих на 666 мм до калника, колкото е и отпред. Моята е със м окачване. Относно датчиците като заминат така ли окасяват и само оригинални ли се препоръчва или няма проблем и афтърмаркет?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от Taruno » 11 Май 2016, 15:06

maikooo написа:
Taruno написа:Нормално е да няма тъй като Е61 с 19ки НЯМА ;)

Защо да няма, style 172 са фабрични за е60/е60 джанти
stoino написа:....

И според мен няма значение с какви джанти е за височината, но в инпа за различните размери са различни височини :dunno: Твоята колега на каква височина я караш? На мен ми се струваше ниска и вчера я качих на 666 мм до калника, колкото е и отпред. Моята е със м окачване. Относно датчиците като заминат така ли окасяват и само оригинални ли се препоръчва или няма проблем и афтърмаркет?


Няма E61 да фабрични E60 джанти са, но не и Е61 питай колегата Atsalov той мина точно по твоя път :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от maikooo » 11 Май 2016, 21:41

Taruno написа:Няма E61 да фабрични E60 джанти са, но не и Е61 питай колегата Atsalov той мина точно по твоя път :)

Напротив има фабричен сет стайл 172 за е61, моите са точно такива и са еднакви по ширина, за е61 и четирите са 8.5х19, а не като за е60 тесни и широки. И по сайтовете ги има -> http://www.bmwstylewheels.com/bmw/172
От друга страна аз лично не съм срещата е61 с 19-ки по вин, та.... :dunno:
Остави 19-ките, кажи за датчиците и нивото...?
Относно калибрацията-утре слагам 17-ките и ще пробвам да видя какво ще се получи :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от maikooo » 18 Май 2016, 8:52

Проблема при мен се оказа...никакъв за мое щастие :yes: Нивомата е бил в сервизен режим и е чакал да някой да го отключи за да нивелира автоматично. Благодарности на Краси Ацалов, спести ми едни 400 лв. за нови датчици, които се бях засилил да купувам :clap: Да подчертая, че въпросния сервизен режим с инпа не се хваща :nono:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.05.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xd e61
Мечтае да кара: Самолет

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от Chriss1 » 23 Май 2016, 14:44

Здравейте, моята е61 също изпускаше възглавниците след 1 вечер в гаража и реших вместо да сменям 2 възглавници, защото бяха заминали да сложа пружини. Свалих копмресора, възглавниците, сложих пружините, но сега на всяко палене светва грешка на таблото за системата за нивелиране. Предполагам, че просто трябва да се изключи опцията (да и се каже, че вече няма компресор) можете ли да ми кажете с какъв кабел/софтуер може да се направи, че гледам в sklad66 имат 5-6 кабела с различни софтове. Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 16.07.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от Simeon24 » 17 Авг 2016, 20:05

Здравейте скоро и при мен ще се наложи смяна на компресора защото "количката" на таблото взе да излиза все по често :mhihi:
Искам да попитам някой има ли опит с рециклиране на компресора и доволен ли е? Другият ми въпрос е някой вземал ли е от тия примерно http://www.ebay.com/itm/BMW-E61-compres ... 0841166264 и трябва ли нещо друго да се сменя освен компресора, защото гледам има и някакви вентили,филтри, които се продават от същия човек. Още един въпрос имам, аз мога ли да си го сменя в смисъл след като сложа новия компресор трябва ли да се правят някакви настройки или изчиствания на грешки, въобще някакви други манипулации или е не :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от maikooo » 18 Авг 2016, 8:12

Simeon24 написа:Здравейте скоро и при мен ще се наложи смяна на компресора защото "количката" на таблото взе да излиза все по често :mhihi:
Искам да попитам някой има ли опит с рециклиране на компресора и доволен ли е? Другият ми въпрос е някой вземал ли е от тия примерно http://www.ebay.com/itm/BMW-E61-compres ... 0841166264 и трябва ли нещо друго да се сменя освен компресора, защото гледам има и някакви вентили,филтри, които се продават от същия човек. Още един въпрос имам, аз мога ли да си го сменя в смисъл след като сложа новия компресор трябва ли да се правят някакви настройки или изчиствания на грешки, въобще някакви други манипулации или е не :mhihi:

Здравей,
аз рециклирах моя във Вабонти, 150 лв. е с гаранция 6 месеца. Препоръчително е да смениш и маркуча, ако е напукан и филтъра на входящия въздух. Аз не го направих първия път и се наложи повторно отваряне на компресора заради попаднал боклук вътре,за мое щастие мина по гаранция :yes: Тук се налага сам да свалиш компресора и да го занесеш, те не се наемат да го свалят, и диагностика на окачването не могат да ти направят, нямат никаква бмв програма :no:
Другия вариант е Сматик, при тях е 200 лв., няма проблем да го свалят те, и като цяло са по наясно с бмв от горните, имат всякаква диагностична апаратура.
Нов компресор оригинален АМК е около 600 лв. имаха го наличен, поне преди 4 месеца.
Свалянето е елементарно, предполагам знаеш къде се намира, отдолу отзад в дясно, сваляш кората и компресора се вижда, на три болта се държи. Ако няма да вдигаш колата на крик внимавай да не развиеш маркучите на възглавниците, които влизат в клапана(син и червен), че ще им изпуснеш въздуха и колата ще клекне до долу, което не е добре за тях, а и ти може сериозно да пострадаш, ако лежиш под колата.
Пърият път като свалях компресора по някаква причина нивомата беше влезнал в авариен режим и не нивелираше автоматично, с иста се оправят нещата. Втория път нямах такъв проблем и всичко работеше. :dunno:
Успех :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 16.07.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от Simeon24 » 18 Авг 2016, 10:24

При фейслифт моделите до колкото разбрах тоя маркуч за входящ въздух е подсилен и за това компресорите не създават толкова проблеми. Има ли от къде да взема такъв маркуч или да подсилия обиконовения по някакъв начин и дали рециклирането си заслужава или е по-добре да взема нов компресор? Защото ако като го рециклирам изкара 1 година не е много добре. Благодаря все пак на отзовалия се :yes:

ПС: Също се зачудих ако го смъкна и да го отворя дали няма да мога сам да му сменя и оправя работите и ако не стане да взема нов, но тия по-горе които пуснах от фейслифтово ли са или са като моя (от по-чупливите)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.06.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше E61 525d '05
Детайли за колата: MIni Cooper Clubman D R55 LCI '14

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от ppetkovds83 » 24 Авг 2016, 15:25

+1 глас за S Matic. Направиха ми ги за 1 ден (компресор и възглавници),оттогава проблеми нямам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от The_Bear » 23 Мар 2017, 13:43

maikooo написа:Закачих инпа-та и ръчно свалях и качвах колата без проблем, значи остават сензорите!? Погледнах ги и ето резултата:
Изображение


Здравей колега,
При мен излиза същата картинка с волтажите в червено. Щом не става с Инпа с каква програма става, да взема и аз да проверя преди да вземам сензори?

Струва ми се, че програмата нещо не го показва коректно този екран с показанията от сензорите. Сега колата се нивелира що-годе нормално, а тези показания все така са неадекватни...?! Само при нас ли е така?

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 4.07.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: E39 530i
Мечтае да кара: G30 M550i

Re: Задно въздушно окачване - въпрос към всички с E61

Мнение от qnnis » 30 Мар 2017, 14:11

И от мен един глас за S matic. Вече 2 години никакъв проблем с компресора, който бях дал за рециклиране.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook