Проблем с автоматика.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 1.12.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D '04

Re: Проблем с автоматика.

Мнение от mupoo » 13 Май 2014, 12:07

iceblast написа:Развърташ пропката на скоростите и ако потече масло - значи има, т.е. добре е :) Ако не потече или тече слабичко значи няма/намаляло е.

:bchug: Благодаря ти :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: Проблем с автоматика.

Мнение от sawion » 13 Май 2014, 19:58

само имай предвид, че колата трябва да работи когато развърташ пробката и не тази пробка отдоло на самия картер, ами отдясно на самата скоростна кутия. Иначе рискуваш да си излееш в първия случай 3 литра на главата а във втория близо 6 литра :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Проблем с автоматика.

Мнение от Trixster » 29 Юни 2014, 13:57

Да допълня темата. Проблема е решен!

Преди около 10-на дни смених мехатроника на скоростната кутия. От тогава нямам проблем! Колата сменя мазно предвки, нагоре-надолу и няма ритане при спиране. Когато колата връща от 2-ра на 1-ва предавка в момента преди спиране в покой не се усеща нищо - дори при агресивно или спокойно спиране. Усеща се леко връщането на предавките, когато асфалта не е равен, но предполагам може да е някой тампон или да е нормално, когато пътя е такъв.

Основния проблем с ритането при висока скорост (80-100км/ч) не се е появявало и усещането е много приятно. :driving:

Забелязвам и подобрение в смяната на прадавките. Сега колата при спокойно каране сменя предавка нагоре малко преди 2000 об./мин. Доста по-рядко се случва оборотите да стигнат над 2200 и тогава да смени предавка. Единствено при скорост около 100-120км/ч колата не сменя от 5-та на 6-та, но това го забелязвам на леко изкачване. Някой може ли да сподели дали е нормално или да направи един лек опит и да постне коментар ?

Специални благодарности на колегите: Laviatan, Sawion и Napsters.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 12.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530 d Auto '04

Re: Проблем с автоматика.

Мнение от zdravko555 » 29 Юни 2014, 17:15

Напълно нормално поведение описваш колега. При леко натискане на газта ми сменя точно на 1800 че и може и по-ниско ама трябва да си заспал на волана.
Не знам какъв ми е стила на каране но градско винаги ми сменя под 2000 оборота макс да достигне 2200.
На 6-та предавка ми миминава на около 110 скорост като съответно в тоя момент не ускоряваш и си задържал педала на едно положение ако си в наклон няма да превключи.
При спиране точно последия един метър, метър и пполовина усещам едно забавяне/задържане предполагам това имаш в предвид за първа скорост.
:driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 10.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 Touring 2005 M57 525D
Мечтае да кара: Каквото господ даде, нямам претенции :)
Детайли за колата: Немски кошер ;)

Re: Проблем с автоматика.

Мнение от denisvelev » 21 Окт 2019, 20:45

Колеги здравейте! Малко да съживя една стара тема. Проблема е следният, когато колата е студена няма никакви проблеми, единствено малко твърдо включва задна, но това всеки който е пробвал ми казва че и неговата е така. От днес има явно блъскане малко преди спиране. Направих си експеримент, карах на спорт и няма проблем, карах на ръчни (малко преувеличено, според мен) и също няма проблем. Сложа ли D и колата е загряла, точно между 2 ра и първа блъска за част от секундата. Предният собственик (мърляч) ми каза, че е сменял маслото, но не ми се вярва. Видях че е сменяно радиаторчето дето е пред всички през 2016г. Може и да го е сменял, но пак не вярвам... Нямам други проблеми освен този, превключва окей според мен, не е като CVT. Преди 2 седмици ресетнах адаптациите по погрешка. Имаше момент през, който сменяше предавките през 1000 оборота и чакаше да мине 2000 за да я смени. Може и да е нормално след ресет на адаптция, не знам. Някой има ли идея, за случващото се? Смених джантите и сложих спорт пакет, възможно ли да е от това? Задните са 275 35 18, до преди да почне беше с 225 50 17 ...

П.П. Имам и друго питане, като сложа D - R чувам метално чукване, като тенекия в тенекия от към дифа .. Някой идея? Така я закупих ... не е след като се яви проблема ..

Благодаря за отзовалите се!

П.П. 2 Днес покарах отново малко, студена го няма проблема, стопли ли се има леко зачудване между първа и втора ...

Грешки в кутията няма ..

П.П. 3 маслото е наистина сменяно. След като ресетнах адаптациите се оправи проблема с блъскането.... Все пак реших да отворя пробката, за нещастие се замаза, купих нова и наварихме старата за да я изкараме ... така .. налях 3 литра масло, но студена ли е превключва уникално, стопли ли се усещам смяната на скоростите, някой идея ? Гледам яко активност :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 10.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 Touring 2005 M57 525D
Мечтае да кара: Каквото господ даде, нямам претенции :)
Детайли за колата: Немски кошер ;)

Re: Проблем с автоматика.

Мнение от denisvelev » 27 Окт 2019, 13:47

След месец, ще сменя маслото на ново. Има ли вариант да е от гумичките към мехатроника? НЕ мисля че са някога сменяни, защото сълзи и от буксата леко т.е. предният човек е сменял само картер и масло ..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Проблем с автоматика.

Мнение от datchko » 28 Окт 2019, 9:43

Пробвай, смини 4-те гумички между мехатроника и кутията, както и "моста". Също и преходника на буксата на кутията, нов картер и правилното масло. Ресет на адаптации и после караш известно време без много зор, за да може да си направи нови адаптации кутията.
Имаше някъде инструкции как става, но мисля, че и с нормално градско каране 100-200км пак ще стане.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 10.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 Touring 2005 M57 525D
Мечтае да кара: Каквото господ даде, нямам претенции :)
Детайли за колата: Немски кошер ;)

Re: Проблем с автоматика.

Мнение от denisvelev » 28 Окт 2019, 12:36

Благодаря колега!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Проблем с автоматика.

Мнение от ICHIBAN » 29 Окт 2019, 16:43

Това с ритането преди спиране и при мен го има(само когато е загряла).Триха ми преди 7-8 месеца адаптациите но нямаше разлика.
Вече четвърта година карам така и проблема не се е задълбочил.Но ако има някакво решение на това и споделите,с
удоволствие ще я карам още поне толкова :D
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Проблем с автоматика.

Мнение от Trixster » 29 Окт 2019, 22:54

При мен значително се подобри поведението на кутията и най-вече връщането на предавки от 3-2 и 2-1, след като сложих ОЕМ кора с въздухозаборник към картер-филтъра.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook