Increased emissions fault.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Increased emissions fault.

Мнение от BorislavB » 20 Май 2016, 22:33

v3n0m написа:
BorislavB написа:
B.Stoimenov написа:Има тема за него, и доколкото помня май не беше и скъп ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk



5 стотака го гледам в дару :bang:


:OT: Както са ми казвали в някой от магазините от които съм взимал части "Еееее караш BMW" :mhihi:


Да де ама не е библейско... :lol:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Increased emissions fault.

Мнение от B.Stoimenov » 21 Май 2016, 8:16

Сори ако съм те подвел ама в другата тема колегите бяха цитирали сума от порядъка на 50-60 лева за подгреяа на горивния филтър...
Друг е въпроса че там доста колеги казаха ме не им работи и имат записана грешка, но никой нямаше грешка за емисиите ..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.09.2011
Пол: Мъж
Кара: Mini Cooper 2002

Re: Increased emissions fault.

Мнение от sebastien » 07 Окт 2016, 11:34

Някой може ли да ми даде координати на въпростният Краси с автоморгата от първите коментари моля ? Благодаря !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Increased emissions fault.

Мнение от v3n0m » 01 Фев 2017, 8:51

Здравейте колеги, тази сутрин ми светна въпросната грешка Increased emissions. Въпроса ми е, дали е възможно тази грешка да е свързана с изпускателния колектор, защото преди време се беше пукнал и ми го завариха, но вчера ми направи впечатление че пуши доста. Даже на затворен капак се вижда как излиза пушек през фугите на предния десен фар. Вчера аудито ми даде фира и се наложи да си го издърпам с бимата а нея не я бях палил от 9-10 дни и още като я запалих забелязах че пуши доста здраво. Тази сутрин тръгнах за работа и при самото тръгване усетих че ми се включи регенерацията, но закъснявах за работа и не успях да я изкарам извън града за да я изчакам да завърши процеса. Само да отбележа че миналата година имах същия проблем и се реши с почистване на дросела, но дали е възможно да се наслои толкова нагар че да блокира в рамките на 1 година. Пусти бирници :ranting: ей така като тръгне и направо :bang: ...
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Increased emissions fault.

Мнение от Exclusive89 » 01 Фев 2017, 23:45

Колега покарай я извън града около 30-40 мин. със 120-150км/ч. Лятото и аз имах съшия проблем не бях я карал колата г/д 2 седмици само я палих отвреме навреме, след като я покарах извънградско (около 200км. пробег) пак си светеше грешката на другия ден като я запалих вече нямаше грешка и до ден днешен не ми светна тази грешка. Някъде бях чел, че въпросната грешка свети и от НЕкачествено гориво, успех :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Increased emissions fault.

Мнение от badsharki » 02 Фев 2017, 14:59

v3n0m написа:Здравейте колеги, тази сутрин ми светна въпросната грешка Increased emissions. Въпроса ми е, дали е възможно тази грешка да е свързана с изпускателния колектор, защото преди време се беше пукнал и ми го завариха, но вчера ми направи впечатление че пуши доста. Даже на затворен капак се вижда как излиза пушек през фугите на предния десен фар. Вчера аудито ми даде фира и се наложи да си го издърпам с бимата а нея не я бях палил от 9-10 дни и още като я запалих забелязах че пуши доста здраво. Тази сутрин тръгнах за работа и при самото тръгване усетих че ми се включи регенерацията, но закъснявах за работа и не успях да я изкарам извън града за да я изчакам да завърши процеса. Само да отбележа че миналата година имах същия проблем и се реши с почистване на дросела, но дали е възможно да се наслои толкова нагар че да блокира в рамките на 1 година. Пусти бирници :ranting: ей така като тръгне и направо :bang: ...

Не може да е свързана с изпускателния колектор.
А как усети, че е пуснала регенерация, като предполагам, че колата не е била студена, когато си тръгнал сутринта?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Increased emissions fault.

Мнение от v3n0m » 02 Фев 2017, 18:47

Не беше студена, винаги преди да тръгна си правя сметката поне 5 мин да излеза по рано за да може да позагрее и тогава тръгвам. Регенерацията винаги я усещам - звука на колата се променя, започва да работи така сякаш съм и сменил изпускателната система. И ми се струва че сменя предавките на малко по високи обороти, както и става леко мудна, но първото нещо което ми прави впечатление като се вкл. регенерацията е звука ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Increased emissions fault.

Мнение от badsharki » 02 Фев 2017, 21:25

v3n0m написа:Не беше студена, винаги преди да тръгна си правя сметката поне 5 мин да излеза по рано за да може да позагрее и тогава тръгвам. Регенерацията винаги я усещам - звука на колата се променя, започва да работи така сякаш съм и сменил изпускателната система. И ми се струва че сменя предавките на малко по високи обороти, както и става леко мудна, но първото нещо което ми прави впечатление като се вкл. регенерацията е звука ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Регенерацията се включва при температура на водата над 75 гр. Едва ли е направила тия градуси за 5 мин работа на място.
Не се хващам и заяждам за това, а просто те насочвам да не би това, което усещаш, като регенерация да е симптом и нещо друго свързано с проблема ти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Increased emissions fault.

Мнение от v3n0m » 05 Фев 2017, 10:13

badsharki написа:
v3n0m написа:Не беше студена, винаги преди да тръгна си правя сметката поне 5 мин да излеза по рано за да може да позагрее и тогава тръгвам. Регенерацията винаги я усещам - звука на колата се променя, започва да работи така сякаш съм и сменил изпускателната система. И ми се струва че сменя предавките на малко по високи обороти, както и става леко мудна, но първото нещо което ми прави впечатление като се вкл. регенерацията е звука ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Регенерацията се включва при температура на водата над 75 гр. Едва ли е направила тия градуси за 5 мин работа на място.
Не се хващам и заяждам за това, а просто те насочвам да не би това, което усещаш, като регенерация да е симптом и нещо друго свързано с проблема ти.


Наистина има логика, няма как да стигне тези градуси за 5 мин., но това което аз усещам като регенерация го усещам вече почти 5 години и въврви в комплект с останалите симптоми за регенериране и продължава винаги около 15-20 мин, но наистина няма логика да се включва толкова бързо. Странното е че оставих колата за смяна на челен прозорец и 5 часа след това като отидох да си я взема лампата не светеше... :dunno: Вчера пътувах малко извънграско - около 200 км и след като се прибрах, при влизането в града се включи регенерацията :banghead: ако наистина е регенарация това. Да не би двете неща да са свързани - имам в предвид че може би се опитва да регенерира или по точно започва но не успява да завърши процеса. Мисля утре да я закача да видя дали ще е записала грешка и каква ще е.
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Increased emissions fault.

Мнение от BorislavB » 27 Окт 2018, 18:26

Момчета записва ми 4501 грешка и ми светва engine чека. Мисля да започна от маркучите тъй, като гледам, че единия е протрит леко, но все пак да ме насочите ако на някой му е записвало същата грешка.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook