Increased emissions fault.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Increased emissions fault.

Мнение от madpetio » 18 Апр 2014, 8:07

Taruno написа:Дебитомер, MAP сензор или ЕГР
:yes:

на моята го показва от свещи изгорели 5броя :mhihi:
после след време пак го показа и се оказа разхерметизирани турбо пътища
после грешка от дебитомера - изчистих го както колегите те съветват и вече 600км го няма
Съветвам те да не даваш ток

п.с. Продадох я преди дни щото такава електрона игра не ми трябва :winky:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

E21 поклонник
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 5.02.2005
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: e36 компот

Re: Increased emissions fault.

Мнение от x3m » 18 Апр 2014, 17:33

Тоо Cool написа: Супер тъп проблем, НО ще кажа само едно - майстори....и ще спра този път дотук, тъй като вече ми е чак смешно!!!!
Хайде поздрави на всички и ви пожелавам да имате такива истински приятели като Краси! :yes:


Мда вчера Краси спаси и моята кола от поразии направени от "майстори" :banghead:
BMW Team Mladost
E-21 Team Bulgaria

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Increased emissions fault.

Мнение от goppe » 18 Апр 2014, 23:04

Колеги, на мен ми се появява същото съобщение за Increased Emissions и по-точно Fault Affecting Emissions на i-drive-a, а самата грешка е P0401 "EGR flow insufficient detected". След празниците ще изчистя ЕГР, МАП сензора и дебитомера, защото незнам дали са чистени, но има ли нещо по-конкретно като информация, което дава грешката?

Смениха ми соленоид на ЕГР-а след първоначалната поява на грешката, но после се появи отново. След изчистване на грешката изминах разстоянието от Пловдив до София и грешката се появи отново чак в София в градски цикъл.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Increased emissions fault.

Мнение от iceblast » 19 Апр 2014, 10:16

Провери маркучите на вакуума и измери какъв вакуум има този на EGR-а. Другиат вариант е клапата на EGR-а да ти прави проблеми, но това ще го видиш след като я почистиш.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Increased emissions fault.

Мнение от ICE » 19 Апр 2014, 20:35

Too Cool,
Радвам се, че си оправил проблема... Щеше да се обадиш. ;)
ПП. Поне сега се успокои, че ти бяха влезнали едни бръмбари в главата. :)))

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 1.07.2010
Местоположение: Сардения italy
Пол: Мъж
Кара: Е61 530д 2004 год.
Мечтае да кара: BMW

Re: Increased emissions fault.

Мнение от melvin79 » 20 Юни 2014, 22:28

Здравейте,и на мен ми изписа същата грешка,карах по вашите съвети,изчистих хубаво дебитомера,ама без да го откачам,също и МАП-сензораи EGR-клапана.Обаче искам да попитам за този вакуум дето е в EGR-ра колко силно требва да смууучи :mhihi: когато колата е запалена го откачих и не забелязах никаква промяна в работата на мотора,пък вакуума беше доста слаб,не съм я закачал още на диагностика ама и това ще стане ,като се върна в бг.....Ако може да ми дадете СЪВЕТ.Благодаря от сега :bchug: :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Increased emissions fault.

Мнение от doomy525 » 03 Ное 2014, 22:44

Здравейте колеги,
на приятел Е60-ката (2005та, 2.5d)днеска му е изписала тая грешка. Колата не е карана от 10 месеца близо и през това време е паднал и акумулатора, но е припалвана през седмица време да поработи на място за 30-40 минути. Светна и грешка на таблото
http://www.bimmerwerkz.com/forum/attach ... 009363.jpg

Това е грешката. Върви си както трябва, не е влизала в авариен режим или нещо подобно. Аз си мисля, че е грешка от падането на акумулатора и като се изчисти и покара стабилно колата /или зареди акумулатора/ няма да я изкара повече. Никакви признаци не се забелязват, а само лампата. В айдрайва всичко е с ОК дори и ДПФ филтъра.
Утре ще се кара на диагностика, за да се види като се изтрие грешката дали ще я даде отново. Ако я даде къде да се търси проблема?
Благодаря предварително :bchug:

edit : дори и от DPF филтъра да се окаже, ако се вкара в регенерация през ИНПА-та дали ще има подобрение? Четох през гугъл, че може да е от EGR клапана..?
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Increased emissions fault.

Мнение от netmurder » 03 Ное 2014, 22:46

doomy525 написа:Здравейте колеги,
на приятел Е60-ката днеска му е изписала тая грешка. Колата не е карана от 10 месеца близо и през това време е паднал и акумулатора, но е припалвана през седмица време да поработи на място за 30-40 минути. Светна и грешка на таблото
http://www.bimmerwerkz.com/forum/attach ... 009363.jpg

Това е грешката. Върви си както трябва, не е влизала в авариен режим или нещо подобно. Аз си мисля, че е грешка от падането на акумулатора и като се изчисти и покара стабилно колата /или зареди акумулатора/ няма да я изкара повече. Никакви признаци не се забелязват, а само лампата. В айдрайва всичко е с ОК дори и ДПФ филтъра.
Утре ще се кара на диагностика, за да се види като се изтрие грешката дали ще я даде отново. Ако я даде къде да се търси проблема?
Благодаря предварително :bchug:

edit : дори и от DPF филтъра да се окаже, ако се вкара в регенерация през ИНПА-та дали ще има подобрение? Четох през гугъл, че може да е от EGR клапана..?

Има много голяма вероятност да е EGR клапата, след дългия престой когато не е карана колата, може да е блокирала в някакво положение и да дава грешка...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Increased emissions fault.

Мнение от v3n0m » 03 Ное 2014, 22:57

Има ли някой от Търново който да се е сблъсквал с този проблем, ако да да каже къде и как е решил проблема си защото като гледам тази грешка излиза за доста неща
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Increased emissions fault.

Мнение от memorex » 03 Ное 2014, 23:34

doomy525 написа:Здравейте колеги,
на приятел Е60-ката (2005та, 2.5d)днеска му е изписала тая грешка. Колата не е карана от 10 месеца близо и през това време е паднал и акумулатора, но е припалвана през седмица време да поработи на място за 30-40 минути. Светна и грешка на таблото
http://www.bimmerwerkz.com/forum/attach ... 009363.jpg

Това е грешката. Върви си както трябва, не е влизала в авариен режим или нещо подобно. Аз си мисля, че е грешка от падането на акумулатора и като се изчисти и покара стабилно колата /или зареди акумулатора/ няма да я изкара повече. Никакви признаци не се забелязват, а само лампата. В айдрайва всичко е с ОК дори и ДПФ филтъра.
Утре ще се кара на диагностика, за да се види като се изтрие грешката дали ще я даде отново. Ако я даде къде да се търси проблема?
Благодаря предварително :bchug:

edit : дори и от DPF филтъра да се окаже, ако се вкара в регенерация през ИНПА-та дали ще има подобрение? Четох през гугъл, че може да е от EGR клапана..?

Може и да греша но си мисля че тази грешка и да се изтрие пак ще излезе щом стои на дисплея.Даже си мисля че ако се отстрани причината грешката сама ще изчезне от дисплея..По важно е да се види на диагностика къде е причината.Аз бих първо проверил стойности на дебитомер а ЕГР бих го почистил и проверил вакуумите.Разбира се може да има и куп други първопричини дори и дюзи нищо че върви добре.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Increased emissions fault.

Мнение от doomy525 » 04 Ное 2014, 13:11

Колата имаше две записани грешки - 43Е2 и 4477. Първата е мотора на дросела, а втората е IBS сензора. Колко струва тоя IBS сензор? Доколкото си спомням това е минусовата клема или се бъркам? Дросела подлежи ли на рециклиране или трябва да се търси работещ такъв? Днеска сутринта момчето е смело акумулатора и грешката е изчезнала и от дисплея. Регистрирахме акумулатора, но след изчистване на грешките даде тея двете и не се махат. По таблото нищо не свети.
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Increased emissions fault.

Мнение от netmurder » 04 Ное 2014, 13:26

doomy525 написа:Колата имаше две записани грешки - 43Е2 и 4477. Първата е мотора на дросела, а втората е IBS сензора. Колко струва тоя IBS сензор? Доколкото си спомням това е минусовата клема или се бъркам? Дросела подлежи ли на рециклиране или трябва да се търси работещ такъв? Днеска сутринта момчето е смело акумулатора и грешката е изчезнала и от дисплея. Регистрирахме акумулатора, но след изчистване на грешките даде тея двете и не се махат. По таблото нищо не свети.

Това за вредните емисии идва от дросела, а за IBS сензора мисля си има тема и там е обяснено...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Increased emissions fault.

Мнение от doomy525 » 04 Ное 2014, 13:39

Да, прегледах я и нея първо, но въпроса ми е - може ли само сензора да се смени или трябва заедно с минусовата клема? Колата не е в "saving mode" или както пише там в на другия колега темата.
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Increased emissions fault.

Мнение от Atsalov » 04 Ное 2014, 17:35

doomy525 написа:Да, прегледах я и нея първо, но въпроса ми е - може ли само сензора да се смени или трябва заедно с минусовата клема? Колата не е в "saving mode" или както пише там в на другия колега темата.




Клемата струва 302лв +110лв двата адапторни кабела. Ето ти и тема в която да пишеш.


viewtopic.php?f=116&t=361903&hilit=IBS

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Increased emissions fault.

Мнение от memorex » 04 Ное 2014, 23:20

doomy525 написа:Колата имаше две записани грешки - 43Е2 и 4477. Първата е мотора на дросела, а втората е IBS сензора. Колко струва тоя IBS сензор? Доколкото си спомням това е минусовата клема или се бъркам? Дросела подлежи ли на рециклиране или трябва да се търси работещ такъв? Днеска сутринта момчето е смело акумулатора и грешката е изчезнала и от дисплея. Регистрирахме акумулатора, но след изчистване на грешките даде тея двете и не се махат. По таблото нищо не свети.

Преди да тръгнете да сменяте IBS_a щото не е евтин а може и да не е заминал, разкачете го и проверете дали ще набие същата грешка или друга.Акумулатора колко амперчаса е и колко регистрирахте.За дросела може да се свали и прочисти и смаже механичната част а буксата напръска с електроклийн.Самото моторче надали може да се рециклира.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook