Смяна на седалки е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори


Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 24.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i LCI
Мечтае да кара: M4

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от Qugo » 26 Май 2015, 16:06

Един приятел мина през същото от Е61 сложи салона на Е60 както колегата ти каза предните са 1:1 задната седалка също, само облегалката е различна.
Той даде неговата + новата на тапицар взеха му 150лв за да преместят плата и стана много добре. Ако искаш мога да ти дам координати.
Успех

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.06.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от bullet-bg » 05 Юни 2015, 14:05

Здравейте колеги,
Нов съм във форума и ако е удобно имам следният въпрос.
Собственик съм на Е60, 530D, 2005г
Салона на колата е стандартен, мисля да си закупя и то още днес друг салон от Е61, фейслифт обаче, който е с подгрев, памет, обдухване и масаж.
Притеснява ме това че при фейслифта бутоните за тези екстри се намират в две колони, а моите трябва да са на един ред!
Другото което е доколкото съм виждал излиза на дисплея това управление за отоплението и вентилацията на седалките, при мен досега го е нямало и как ще стане?
Предполгам че седалките предните само са plug&play и с тях не би трябвало да имам проблем
Обаче с тези нови екстри незнам как мога да се оправя.
Моля за съвет и помощ!
Благодаря ви предварително.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от Atsalov » 08 Юни 2015, 8:06

Първо искам да те попитам: -Как мислиш да монтираш салон от комби на седан?
После не е плуг & плей и не на последно място бутоните как мислиш че ще станат, разликите им са големи.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 14.05.2014

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от dobatavision » 15 Юни 2015, 12:02

Колеги ще пиша в тази тема да не правя нова .
Някой може ли да сподели мнение кои седалки са по-удобни от Е60 или audi a6 4f ?
На по-стара кола ще ги монтирам просто търся мнение гледам, че пишете за седалки...
Интересуват ме тези платнените без кожа.
Благодаря за вниманието !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от nickem » 29 Сеп 2015, 12:02

Здравейте колеги,
Ще възродя малко темата за да питам, колата ми е 2004-та с бейсик салон без подгрев, полуелектрически, намерих си спортен салон напълно електрически с подгрев, от 2008-ма година. Какви кабели трябва да се пуснат още и може ли да се подкара въобще? Освен това салона е английски(бутоните за паметта са от дясно), това проблем ли ще е?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от adovet » 01 Окт 2015, 7:07

nickem написа:Здравейте колеги,
Ще възродя малко темата за да питам, колата ми е 2004-та с бейсик салон без подгрев, полуелектрически, намерих си спортен салон напълно електрически с подгрев, от 2008-ма година. Какви кабели трябва да се пуснат още и може ли да се подкара въобще? Освен това салона е английски(бутоните за паметта са от дясно), това проблем ли ще е?

Може да се направи не е проблем. Тук един приятел правеше цялата манипулация за около 200лв

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1053
Регистриран на: 26.06.2006
Местоположение: Мон
Кара: e60ka

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от krasi_bmw » 04 Дек 2016, 17:36

Смених си седалките на колата с памет и подгрев, свързах шофьорската по схемите и тръгна всичко. Проблема е в пасажерската седалка нямам жълт и черен за КАН, имам и оригиналните букси и няма. Отдолу имам само един модул в който влиза захранването +[ - и 2 тънки кабела - син и кафяв с жълто. и съответно излизат пак от тоя модул 2 букси за подгрева на гръб и седло. Колата ми е 2004г а седалките 2009г Как да пусна пустия подгрев на тази седалка

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от djerityyy » 23 Апр 2017, 0:35

Колеги от прочитането в темата става ясно,че салон от е60 за е61 префейс не може да се монтира понеже има разлика в облегалките.Така ли е понеже аз съм с е61 обикновения салон и попаднах на запазен спортен Рекаро от е60.
Ако можете да поясните ще бъда благодарен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от adovet » 23 Апр 2017, 7:35

djerityyy написа:Колеги от прочитането в темата става ясно,че салон от е60 за е61 префейс не може да се монтира понеже има разлика в облегалките.Така ли е понеже аз съм с е61 обикновения салон и попаднах на запазен спортен Рекаро от е60.
Ако можете да поясните ще бъда благодарен.

Предните седалки нямаш ядове, а за от зад ще ти трябва друга облегалка

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от djerityyy » 23 Апр 2017, 11:16

adovet написа:
djerityyy написа:Колеги от прочитането в темата става ясно,че салон от е60 за е61 префейс не може да се монтира понеже има разлика в облегалките.Така ли е понеже аз съм с е61 обикновения салон и попаднах на запазен спортен Рекаро от е60.
Ако можете да поясните ще бъда благодарен.

Предните седалки нямаш ядове, а за от зад ще ти трябва друга облегалка

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk


Ясно,значи трябва да чакам да излезе нещо запазено за е61...А разликата има в самата облегалка или при захващането и нещо?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от djerityyy » 23 Апр 2017, 11:27

Колеги а дали е възможно просто да се прехфърли кожата от облегалка на е 60 на облегалката на е61??Има ли разлика в размерите или няква друга подробност

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от adovet » 23 Апр 2017, 11:31

djerityyy написа:Колеги а дали е възможно просто да се прехфърли кожата от облегалка на е 60 на облегалката на е61??Има ли разлика в размерите или няква друга подробност

няма да стане

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от djerityyy » 24 Апр 2017, 11:41

Atsalov написа:А така също за да тръгнат иска центрлната конзола под ccc модула.


Колега аз намерих салон от кола десен волан(спортен)за е 61 и искам да сменя моя обикновенния платен който е без подгрев.Момчето каза,че ще даде и модула който ми трябва за да го подкарам,трябва ли още нещо и голямо приключение ли е цялата операция?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от adovet » 24 Апр 2017, 11:43

djerityyy написа:
Atsalov написа:А така също за да тръгнат иска центрлната конзола под ccc модула.


Колега аз намерих салон от кола десен волан(спортен)за е 61 и искам да сменя моя обикновенния платен който е без подгрев.Момчето каза,че ще даде и модула който ми трябва за да го подкарам,трябва ли още нещо и голямо приключение ли е цялата операция?

Общо взето трябва да прокараш и един два кабела, кодиране и трябва да тръгнат

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от djerityyy » 24 Апр 2017, 13:13

adovet написа:
djerityyy написа:
Atsalov написа:А така също за да тръгнат иска центрлната конзола под ccc модула.


Колега аз намерих салон от кола десен волан(спортен)за е 61 и искам да сменя моя обикновенния платен който е без подгрев.Момчето каза,че ще даде и модула който ми трябва за да го подкарам,трябва ли още нещо и голямо приключение ли е цялата операция?

Общо взето трябва да прокараш и един два кабела, кодиране и трябва да тръгнат


А колега тва кодиране в Дару ли трябва да ходя,в смисъл програма ли кво ми трябва??

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook