Смяна на седалки е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от adovet » 24 Апр 2017, 13:15

djerityyy написа:
adovet написа:
djerityyy написа:
Atsalov написа:А така също за да тръгнат иска центрлната конзола под ccc модула.


Колега аз намерих салон от кола десен волан(спортен)за е 61 и искам да сменя моя обикновенния платен който е без подгрев.Момчето каза,че ще даде и модула който ми трябва за да го подкарам,трябва ли още нещо и голямо приключение ли е цялата операция?

Общо взето трябва да прокараш и един два кабела, кодиране и трябва да тръгнат


А колега тва кодиране в Дару ли трябва да ходя,в смисъл програма ли кво ми трябва??

Като гледам си нямаш и понятие за какво става така че по добре намери някой да ти свърши цялата интервенция, иначе ще се вкараш в приключение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 22.03.2012
Пол: Мъж

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от wolverinlio » 02 Май 2017, 9:34

Здравейте колеги и аз да попитам ако е възможно и все още някои преглежда темата, най-накрая си намерих и се сдобих с седалките които искам и ми предстои подмяната им. Седалките които намерих са с всички екстри подгрев, обдухване и пълен ел пакет комплект с централния модул ги взех снимката е примерна но моите са само по различен цвят
123827_207.jpg
. Та питането ми е какви кабели ще трябва да се пуснат към моите съществуващи кабели и предполагам към средната конзола необходимо ли ще е кабели към предпазителите в жабката. Старите ми седалки са с пълен ел. пакет с мемори ето примерна снимка как изглеждат моите
image.jpg
.
Ако някои успее да ми съдейства ще съм много благодарен :)
Лек ден от мен на всички.


Забравих да спомена колата е е60 530i, 2005 година няма старт бутон ако е от значение.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от kiko™ » 02 Май 2017, 9:54

Колега, така като гледам седалките, които си намерил са от М5 и имат доста повече екстри от твоите. Най-вероятно освен кабелите ще е нужно и кодиране. За кабелите разгледай схемите във wds. Успех :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 22.03.2012
Пол: Мъж

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от wolverinlio » 02 Май 2017, 10:06

С кодирането мисля че ще се справя но да стигна до там че първо кабелите трябва да се пуснат. Идеята ми беше ако някой може да помогне с информация горе долу от къде до къде се пускат кабели за да знам къде да разглобявам да подготвям нещата. Схемите съм ги гледал но още не мога да се ориентирам че то дават няколко варианта за тях ще ги напасна евентуално като разглобя да сравня кабелите по цветните кодове.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 22.03.2012
Пол: Мъж

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от wolverinlio » 12 Юни 2017, 12:58

Колеги има ли кой да подаде едно рамо сложих въпросните седалки всичко по тях тръгна без активната им функция. Моля ви някой има ли представа какво трябва да се направи за да се подкара и тази функция. Не съм прекодирал но се съмнявам че е само от прекодирането иначе греенето и обдухването си работи както и всички функции на седалката други.

Благодаря предварително.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.02.2018
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530d 218

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от NedqlkoJelev » 13 Фев 2018, 16:33

Здравейте колеги, искам да ви попитам за смяна на салон. Търсих рекаро салон за моето Е60 и намерих с подгрев и хода напред и назад е електронен но е от кола с десен волан. А моят е обикновен с дръжка за напред и назад и без подгрев. Та въпроса ми е ще може ли да стане на моята кола да се движи спокойно и да работи подгрева (паметта на дясната седалка не ми е нужно да работи) и ще трябва ли някакво кодирване освен за подгрева, човека ми го дава с кабелите и модула под климатика.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от djerityyy » 28 Апр 2018, 21:29

Atsalov написа:В зависимост от годината може да имаш разлики в обтегача на колана отляво на шофьорската седалка и пиновете за air bag-а.


Здравей колега,с обикновенния салон съм е61 без памет и подгрев и е полуелектрически..та намеирх кожен с памет и подгрев който е напълно електрически.
За подгрева и паметта щя ми трябва модул и кабели това е ясно,но ще могат ли да се подкарат новите седалки при положение,че старите са полуелектрически?Иам в предвид мога ли просто да ги сменя?
Колата е 2005г.
Благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от adovet » 29 Апр 2018, 6:25

Ще трябва да прокарат няколко кабела

Изпратено от моят P00A с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 12.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530d LCI

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от zerhanzenun » 09 Май 2018, 12:26

Здравейте колеги,
изпадна ми рекаро салон и реших да сменя нормалния кожен.Мисля ,че новите седалки имат и подгрев,прилагам снимка на модула.Какви кабели трябва да пусна и от къде за да подкарам подгрева?
Поздрави!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 12.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530d LCI

Re: Смяна на седалки е60

Мнение от zerhanzenun » 10 Май 2018, 21:45

Някой може ли да удари едно рамо?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook