MP3 проблеми

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 5.06.2010
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: Печка
Детайли за колата: Малка печка

MP3 проблеми

Мнение от weedminer » 10 Апр 2014, 10:45

Здравейте,

Тъй като не намерих такава тема във форума, а доста време се лутах над проблема, реших да скалъпя една набързо.

Проблем: Прескачане на mp3 песни, частично play-ване и т.н.

Решения, които се оказаха точните за мен:

Настройки за записване на диска - http://forums.5series.net/frequently-as ... -cd-24018/
In terms of CD burner program settings I'm using Nero Burning ROM with these settings:

Normal Data CD-ROM (ISO)
No Multisession
Data Mode 1
File System ISO 9660:1999 (this is a KEY setting)
File Name Length Max 207 chars (will automaticly set when you select the file system above)
Burn Speed 8x -- don't burn your CD's at max speed because there's more room for error
Disc-at-Once write method
Make sure to check off "Finalize CD" before burning


Важното е да преглеждате дали mp3 файловете не са с честота 48000hz ( 48 khz ).
Ако са с такава честота при мен изобщо не тръгват.
Проблема беше докато установя това защото съм с Win7, а Майкрософт са решили да махнат от детайлите на mp3 файлвоете, информацията за честотата, такава каквато имаше в предните операционни системи.
(Няма да навлизам в детайли за това колко време съм търсил кое свойство на файловете прави проблема :banghead: )
Тъпня... За това вече използвам софтуер, в който можеш да заредиш всички файлове, да ти покаже честотата и да convert-неш в това, което ти трябва.
Аз лично използвам това: http://www.inspire-soft.net/data/mp3-qu ... difier.zip.

Еми това е за сега... Ако мога да помогна с още нещо и темата не се дублира :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: MP3 проблеми

Мнение от cocosas » 10 Апр 2014, 11:51

Евала за темата, още довечера ще направя един тест :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: MP3 проблеми

Мнение от iceblast » 10 Апр 2014, 13:01

Айде да избистрим и един друг проблем с МП3ките.

При мен диска с МП3ки не винаги захапва, но като захапе няма проблем. Понякога прави като на колегата, не ги свири целите песни, прескача песни, а понякога няма никакви ядове и си бачка.

Може ли да е от г-н. Лазар това или? Защото понякога няма абсолютно никакви проблем, но друг път не мога да го накарам да тръгне, вадя, слагам, вадя, слагам - не иска и това е. :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: MP3 проблеми

Мнение от cocosas » 10 Апр 2014, 14:38

аз като прегледах пресните които не ми тръгваха, бяха точно както каза колегата 48000hz и смятам, че от това би се оправил проблема с песните които неработят. промених и настроиките както е писал и ще пробвам на по-ниската скорост т.е. 8, понеже до сега записвах на 16.

Иначе Аудиото си го чете без проблеми. Можеби ако проблема беше в лазера, и на аудиото щеше да прави проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: MP3 проблеми

Мнение от iceblast » 10 Апр 2014, 14:55

Аз аудио не съм пробвал. Къде записвате на 8ма скорост, на мен всички лаптопи по-малко от 10 не искат и да чуят.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 5.06.2010
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: Печка
Детайли за колата: Малка печка

Re: MP3 проблеми

Мнение от weedminer » 10 Апр 2014, 16:05

Дори да изкарва 8х скорост според мен ще започне да записва от 10х.
До сега съм записвал само на една записвачка, която показваше 8х скорост и записа на нея.
Според мен 10х скорост е О.К.

ice, ще пробваш ли аудио диск и да кажеш какво става?

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 3.09.2013
Пол: Мъж
Кара: x5 e70 3.0sd

Re: MP3 проблеми

Мнение от 530xd2008 » 10 Апр 2014, 17:42

Аз забелязах нещо друго интересно,записах си дискове с MP3 и когато ги пусна в CD-то вървят,но доста бавно се сменят песни понякога зацикля,пусна ли ги в DVD-то няма никакви проблеми всичко работи светкавично.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: MP3 проблеми

Мнение от goppe » 19 Апр 2014, 23:38

iceblast написа:Айде да избистрим и един друг проблем с МП3ките.

При мен диска с МП3ки не винаги захапва, но като захапе няма проблем. Понякога прави като на колегата, не ги свири целите песни, прескача песни, а понякога няма никакви ядове и си бачка.

Може ли да е от г-н. Лазар това или? Защото понякога няма абсолютно никакви проблем, но друг път не мога да го накарам да тръгне, вадя, слагам, вадя, слагам - не иска и това е. :banghead:


Колега и при мен е същото положение със CD-то - проблема е докато зацепи, иначе после си върви добре, не прескача песни, свири ги целите. Последната компилация я записах на 5 диска с различни комбинации от настройки и различни марки CDта. От тях само един зацепи, но ми прави впечатление друго нещо за зацепването - слагам диска в CDто - не тръгва, слагам го в DVDто и тръгва от раз, пак го слагам обратно в CDто и вече няма проблем. Дали има връзка между двете устройства или е просто съвпадение...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: MP3 проблеми

Мнение от iceblast » 20 Апр 2014, 11:00

Нещо се ебава, но май не е Лазар :)

Вчера исках да пусна МП3ките, но не се получи. Вкарвах, изкарвах диска - тц. Загасих колата, разходих се малко и след това като се качих и запалих диска веднага тръгна и почна да си свири без никакви проблеми :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: MP3 проблеми

Мнение от goppe » 24 Апр 2014, 21:34

Боби ако не е Лазар кво да е? Последният мп3 диск не спираше да се върти без проблеми допреди днес, когато нещо се позабави, аз включих на FM, за да го "разтоваря" да не чегърта и до там. После не го четеше, вадене, слагане - не иска. Пуснах и други дискове с мп3 - и тях не чете. Сложих аудио cd - тръгна на секундата. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: MP3 проблеми

Мнение от iceblast » 24 Апр 2014, 21:41

Ако знаех, щях да съм го оправил, не че съм се занимавал. Пробвай с почистване, ако имаш диск под ръка, че аз нямам а ме мързи да я разглобя да го почистя ръчно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: MP3 проблеми

Мнение от goppe » 24 Апр 2014, 23:17

Порових се малко в нета относно почистването на лазера със cd-cleaner-и. Няма много информация за чистенето, но са противоречиви мненията относно това дали е удачно използването на тези дискове въобще, напр:

The drive in the CCC needs replaced. Do not spray anything into the CCC! The problem is a hardening of anti-vibration gel on the read head, not dirt.

Незнам дали е удачно използването на cd-cleaner-и. Колеги, някой от вас чистил ли е лазера с тях?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 8.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 5GT F07 530 xDrive 258hp

Re: MP3 проблеми

Мнение от bijuto » 27 Апр 2014, 11:55

goppe написа:Порових се малко в нета относно почистването на лазера със cd-cleaner-и. Няма много информация за чистенето, но са противоречиви мненията относно това дали е удачно използването на тези дискове въобще, напр:

The drive in the CCC needs replaced. Do not spray anything into the CCC! The problem is a hardening of anti-vibration gel on the read head, not dirt.

Незнам дали е удачно използването на cd-cleaner-и. Колеги, някой от вас чистил ли е лазера с тях?

Точно с такъв диск на "hama" си почистих моето CD. При мен почти не зацепваше диска, а ако зацепи и превъртя на пред ,отново забиваше. Сега след почистването с "cd cleaner" проблема изчезна, плейва си без забиване, дори и стари дискове на 8-9 години.
Само за информация диска го купих от Технополис за 5-6 лв.https://uk.hama.com/011434/hama-cd-laser-lens-cleaner Представлява диск с малка четчица от едната страна, която почиства "окото". Ако въобще не ви зацепва ,този диск няма да ви помогне, ще трябва да се разглоби. Успех.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 5.10.2011
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 i E60 N52B30AF
Мечтае да кара: Bmw 550 i xDrive

Re: MP3 проблеми

Мнение от ristaka 82 » 27 Апр 2014, 18:09

bijuto написа:
Точно с такъв диск на "hama" си почистих моето CD. При мен почти не зацепваше диска, а ако зацепи и превъртя на пред ,отново забиваше. Сега след почистването с "cd cleaner" проблема изчезна, плейва си без забиване, дори и стари дискове на 8-9 години.
Само за информация диска го купих от Технополис за 5-6 лв.https://uk.hama.com/011434/hama-cd-laser-lens-cleaner Представлява диск с малка четчица от едната страна, която почиства "окото". Ако въобще не ви зацепва ,този диск няма да ви помогне, ще трябва да се разглоби. Успех.

+1 :yes: Макар че не съм имал проблеми с лазера и четенето на дискове и аз съм с такъв диск"hama" в чейнджера . Остана ми от предния автомобил и го прегвърлих , като превърта дисковете го пускам от време на време...Има записана една песен докато свири едновременно и почиства лазера. Четчицата е много финна и мека и едвали може да повреди нещо...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: MP3 проблеми

Мнение от goppe » 27 Апр 2014, 21:36

Aз имах предвид дискове за почистване с течност, която се нанася върху повърхността му, и за които написах, че не е препоръчително използването им в нашите модели. Но щом този с четката върши работа ще го пробвам тези дни.

Между другото и за тях прочетох, че заради самата четчица има вероятност диска да не може да излезне от cd-player-и тип auto-load, има ли такава вероятност? Bijuto, ти предполагам си чистил cd-то на централната конзола, не ченджъра, нали? Не си имал проблеми с изваждането на диска?

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook