angel steering sensor

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: angel steering sensor

Мнение от bordo_77 » 09 Мар 2014, 17:56

Този диск които си почистил, понякога се пука и като мине през сензора веднага забива грешката, огледай го хубаво. Колегата iceblast правилно те съветва, закачи я и виж какви грешки вади, след това по лесно ще се определи диагнозата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: angel steering sensor

Мнение от iceblast » 09 Мар 2014, 18:03

bezdomnia написа:пиша защото проблем с кабелите нямам


Еми така кажи ;) Сега остава да кажеш и точната грешка, която е записана.

П.П. Аз на моята кабелите от 3тия път ги намерих, че са прекъснати :mhihi:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: angel steering sensor

Мнение от Atsalov » 09 Мар 2014, 18:32

И как разбра че нямаш проблем с кабелите? За това нещо се сваля предния мост за да се видят.
А ти както лаконично обясняваш как да разберем дали са ти я прегледали както трябва. Според мен само си чешем езиците без да са проверени правилно нещата.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I337 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: angel steering sensor

Мнение от bezdomnia » 09 Мар 2014, 19:37

липса на комуникация с сензора за мерене на ъгъла на волана, разбрах че този сензор се намира в лентовият кабел ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: angel steering sensor

Мнение от iceblast » 09 Мар 2014, 19:45

Вземи точният номер на грешката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: angel steering sensor

Мнение от nik0las » 09 Мар 2014, 23:16

Този проблем го имах този петък :mhihi: колко и да не е за вярване!

Първо почна със стабилити контол грешката и светеше таблото. После светна и айрбега, клаксона и копчетата на вола изчезнаха. Като работеха лостчетата на мигачите, чистачките и т.н. Чистенето на грешките и разкаченето на акумолатора не помогнаха. Наведеме мисълата за прецакан модул във волана ,но пробвах с друг и не стана. Пробелма очевидно беше връзката между модула на волана и коланата на волана.

Помислих че ми е прецекан модула на самата колона с датчика за ъгъла на волана, та се почна едно разглобяване..... :banghead:
Но видимо му нямаше нищо на модула, но почистих пистите на датчика просто така. И тръгнах да го зглобявам но зе зачудих какво има вътре в този платастмасов барабан който се слага отгоре орворих го и БУМ какво да видя летовия кабел се вее свободно от едната букса :banghead:

С малко запояване и пипкава работа се оправя. Ако неможеш да го отремонтираш по-добре да търсиш друг аз го оправих сам без да копувам друг. :D

Та провери си лентовия кабел да не се окже проблема там!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: angel steering sensor

Мнение от bezdomnia » 09 Мар 2014, 23:47

nik0las написа:Този проблем го имах този петък :mhihi: колко и да не е за вярване!

Първо почна със стабилити контол грешката и светеше таблото. После светна и айрбега, клаксона и копчетата на вола изчезнаха. Като работеха лостчетата на мигачите, чистачките и т.н. Чистенето на грешките и разкаченето на акумолатора не помогнаха. Наведеме мисълата за прецакан модул във волана ,но пробвах с друг и не стана. Пробелма очевидно беше връзката между модула на волана и коланата на волана.

Помислих че ми е прецекан модула на самата колона с датчика за ъгъла на волана, та се почна едно разглобяване..... :banghead:
Но видимо му нямаше нищо на модула, но почистих пистите на датчика просто така. И тръгнах да го зглобявам но зе зачудих какво има вътре в този платастмасов барабан който се слага отгоре орворих го и БУМ какво да видя летовия кабел се вее свободно от едната букса :banghead:

С малко запояване и пипкава работа се оправя. Ако неможеш да го отремонтираш по-добре да търсиш друг аз го оправих сам без да копувам друг. :DТа провери си лентовия кабел да не се окже проблема там!


благодаря колега за добрият отговор,реално аз се съмнявам точно в моя лентов кабел и в сензора който е вътре,само че от моргите не ми го дават за проба,и директно ми искат от 130 до 170, а нов ми струва 230 лева и не ми се рискува без да съм сигурен,утре вкарвам колата в нов сервиз и ще разказвам после

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook