Скърцане в кормилото при въртене

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 15.09.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E90

Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от bmwe90 » 25 Фев 2014, 0:12

Ужасно скърца като започна да завивам на дясно чува се доста ясно и силно и доста близо едва ли не малко зад волана но ми направи впечетление че звука малко изостава от вуртенето на кормилото,скърцането е ужасно се едно търкаш счупени стъкла с желязо.Какъв може да е проблема. :help: :idea:

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 23.05.2013
Пол: Мъж

Re: Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от Fadi » 25 Фев 2014, 10:44

Здравей, аз имам същият проблем и се появи след рециклиране на рейка. Смятай колко е добре направено.. Не съм 100% убеден, че това е проблема, но при мен се появи от тогава.

Ако някой има други идей за отсраняването му, нека сподели да го махнем този гаден звук :driving: :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от djerityyy » 25 Фев 2014, 22:59

Аз имам подобен проблем...но при мен е всеедно се тарка гума в гума и мисля,че някаде имаше подобна тема.Четох,че причините може да са много...аз първо смених маслото на хидравликаата,но уви скарцането си остана и сега сам си взел една помпа,която скоро също ще сменя и дано проблема изчезне!Надявам се да нее е рейка и с една помпа и ново масло да се размина.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от yordanovdir » 03 Мар 2014, 0:25

Чрез Google могат да се намерят следните два документа:SI B 32 07 08;SI B 32 17 08.Има добри отзиви след процедурите.Най-малко, информацията е официална.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 9.04.2007

Re: Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от paralichko » 03 Мар 2014, 21:04

Оправиха ли се нещата, че и аз имам един шум при студено ( колкото е по студено - толкова по зле става ). Проблема се проявява при температура под 0. При въртене на волана се чува шум все едно някой пренатяга ръждясъл болт, може и да се опише като колегата със стъклата в желязото. Проблема изчезва след като се покара малко. При слушане, звъка се чува от към моторния отсек, ама дали е от помпата или рейката не е ясно...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2012
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: 530d
Мечтае да кара: X6

Re: Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от ziko_86 » 05 Мар 2014, 22:01

paralichko написа:Оправиха ли се нещата, че и аз имам един шум при студено ( колкото е по студено - толкова по зле става ). Проблема се проявява при температура под 0. При въртене на волана се чува шум все едно някой пренатяга ръждясъл болт, може и да се опише като колегата със стъклата в желязото. Проблема изчезва след като се покара малко. При слушане, звъка се чува от към моторния отсек, ама дали е от помпата или рейката не е ясно...

Kолега, според мен при тебе проблемът е от тампоните на амортисьорите ;)
Ex Alfa Romeo 156 1.9
Ex Alfa Romeo 156 1.9 16v
Ex Alfa Romeo 159 2.4 TI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 9.04.2007

Re: Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от paralichko » 07 Мар 2014, 13:58

Малко ме съмнява да е от тампони, защото когато колата се покара към 20 мин, и шума изчезва. По скоро е нещо което се влияе от загрялостта на колата, а това не са тампони. На мен по ми намирисва на рейка, колкото и да е неприятно...

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 15.09.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E90

Re: Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от bmwe90 » 27 Мар 2014, 15:39

Проблема е че се чува адски близо едва ли не малко зад самия волна неможе да са тампони на амуртисиорите...

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от ///M_Martin » 28 Мар 2014, 11:16

проверете си разпънките на бомбетата-много честно понеже са алуминиеви се разбиват резбите на ботушите и от там скърца много гадно все едно е от таблото ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: A7

Re: Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от vgza » 28 Мар 2014, 13:12

djerityyy написа:Аз имам подобен проблем...но при мен е всеедно се тарка гума в гума и мисля,че някаде имаше подобна тема.Четох,че причините може да са много...аз първо смених маслото на хидравликаата,но уви скарцането си остана и сега сам си взел една помпа,която скоро също ще сменя и дано проблема изчезне!Надявам се да нее е рейка и с една помпа и ново масло да се размина.

Виж си тампоните на стабилизиращата щанга как са. Или маншона на кормилната рейка.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от ICE » 29 Мар 2014, 17:00

///M_Martin написа:проверете си разпънките на бомбетата-много честно понеже са алуминиеви се разбиват резбите на ботушите и от там скърца много гадно все едно е от таблото ;)

Или много често "майсторите", които ги развиват, после не знаят как да ги завият.... Но тогава би трябвало оплакването да е по-скоро като "пукане". :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от iceblast » 30 Мар 2014, 0:05

Запиши звука да го чуем. Гаранция не е от стабилизиращата щанга на бомбетата.
Накарай някой да върти докато ти слушаш отвън, да видиш дали звука се чува, защото може само да си мислиш, че е точно зад волана, а да е отвън, както е с проблема с щангата, пукането се чува вътре, все едно е таблото, а то е отвън :mhihi:

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от ICE » 30 Мар 2014, 14:05

Имах една х3, която при въртене от пълен ляв до пълен десен ида ваше един пукащо-прескачащ метален звук. Все едно колата ще се разпадне. Разбира се, че колата е различна. Оказа се, че големия метален щит, който седи под предния мост и се хващаше за него, беше с разхлабена гайки. Разказах ти го, за да добиеш представа, че "совите не са това което са" (Туин Пийкс)
Направи тест на канал с още някого, както те посъветва колегата по-горе и...
УСПЕХ!!! ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от toncho83 » 31 Мар 2014, 9:20

ICE написа:Имах една х3, която при въртене от пълен ляв до пълен десен ида ваше един пукащо-прескачащ метален звук. Все едно колата ще се разпадне. Разбира се, че колата е различна. Оказа се, че големия метален щит, който седи под предния мост и се хващаше за него, беше с разхлабена гайки. Разказах ти го, за да добиеш представа, че "совите не са това което са" (Туин Пийкс)
Направи тест на канал с още някого, както те посъветва колегата по-горе и...
УСПЕХ!!! ;)

При мен пука и скърца точно тази (подкартерна ламарина) като навъртя пълен десен.Говорим за тази метална част,на която има надпис да не се кара без нея,предполагам?Чува се само на място,когато е колата,но се чува доста ясно отвън.Имам го това скърцане от миналата година.Всичко по-предницата е бетон и не можахме да го открием,докато не отидох на стенд(Люси до найси кар) и момчетата веднага ми казаха,че е тази метална част,която трябва да се натегне.Притегнаха я и пак поскърцва,но едвам доловимо.За да не скърца и пука при мен,трябва да се смени.
П.П.Интересното е,че като вали и се намокри хубаво колата отдолу,звуците спират.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Скърцане в кормилото при въртене

Мнение от ICE » 02 Апр 2014, 20:56

Колега, твоето решение тряба да е в шест стъпки:

1. Демонтирай ламаината,
2. Вземи си от бялата грес на спрей,
3. Обработи на богато зоните около 4-те болта (или бяха 6)
4. Монтирай ламарината (металния щит)
5. Затегни юнашки,
6. Радвай се на живота!!!

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook