Проблем с вентилатора на климатроника

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от adovet » 16 Фев 2014, 11:18

Petrov_89 написа:Здравеите ,малко помощ ако може.Имах подобен проблем вентилатора работеше когато си поиска нормално ,а през другото време работи на минимална степен.Посетих един прехвален сервиз в Пловдив и смениха управлението на вентилатора .Проблема се измени до толкова,че вентилатора работеше само на 1 и на 2 степен .От сервиза веднага казаха нов вентилатор срария не можел да се разварти и тн. Смехме и вентилатора с нов и интересното е че и новия работи по сащия начин до 2 степен .Някой да има идея кво да се прави.....

Най вероятно таралежа е заминал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от SDLS » 11 Юни 2015, 19:50

:help: Карах 100км, оставих колата за 3 часа и след като запалих няма никой в къщи. Ни климатик, ни духа, ни върти :evil: Проверих бушоните, не е от тях. На хубава диагностика ще изкара ли грешка? Гледах схема на разглобяването, за да се стигне до вентилатора, сваля се цялата конзола, автомата, навигации, в BMW е дадено като 6 часа труд :conf:

https://www.drive2.ru/l/4381827/

Ебаси филма :banghead: Някой ако може да ми каже дали ще излиза грешка на хубава програма, за да видя поне дали е таралежи, дали е вентилатор, преди да го разглобя да поръчам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от adovet » 12 Юни 2015, 7:20

Няма да излиза грешка. Таблото се сваля за около час и половина

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от memorex » 12 Юни 2015, 8:03

Най-често проблема е във FSR на вентилатора като преди да се почне разглобяване може да се свали бушона на вентилатора за около минута с цел ресет и после се пробва дали ще тръгне.Поне това е най-срещаната повреда описана по форумите.Кой-номер е бушона при теб няма как да ти кажа,може да го откриеш сам по модела на колата ти.Успех.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от SDLS » 12 Юни 2015, 12:11

Колега memorex, моля да ми изпратиш адрес на лично съобщение и какво обичаш да си пийваш :bchug: Съвсем сериозно :idea: Добре, че писахте, че вече ме бяха качили на платформата с едни базнословни суми за вентилатори, таралежи и ремонти :yes:

Изкарах бушоните, които ги даваше, че са свървани с AC(и не само тях, защото схемите нещо не бяха като описаната :mrgreen: ), сложих ги след 1-2 минути, потеглих с грешки в Control Systems, ABS и прочие и след 2 минути ЗАДУХА :drink: :bowdown: При следващото палене всички грешки изчезнаха, духането не :ok: :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от Trixster » 12 Юни 2015, 14:14

:clap: полезно инфо и добър резултат.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 30.05.2015
Пол: Мъж
Кара: Е61
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: 530Д 231кс комби

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от tashkov » 07 Юли 2015, 23:19

Здравейте!
Карам е61 2006 комби от няколко месеца и имам сходен проблем от дясната страна,не духа нито една духалка като цяло климатика не ми работи не духа студено казаха ми,че няма ток на компресора ходих в няколко сервиза и така не можаха да намерят проблема.
Моля ако някой знае някой майстор в София който може да ми помогне,на диагностика не могат да открият проблема,казаха ми за Иво от Волуяк,че може би ще ми помогне ако имате инф малко много ще съм благодарен :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от oci » 08 Юли 2015, 15:36

tashkov написа:Здравейте!
Карам е61 2006 комби от няколко месеца и имам сходен проблем от дясната страна,не духа нито една духалка като цяло климатика не ми работи не духа студено казаха ми,че няма ток на компресора ходих в няколко сервиза и така не можаха да намерят проблема.
Моля ако някой знае някой майстор в София който може да ми помогне,на диагностика не могат да открият проблема,казаха ми за Иво от Волуяк,че може би ще ми помогне ако имате инф малко много ще съм благодарен :)


Системата заредена ли е с фреон :?:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от SDLS » 02 Сеп 2015, 21:35

За съжаление проблема с климатика пак е на дневен ред. Все по-често почва не потегля след запалване. Ако веднъж е тръгнал не спира. Силно ме съмнява проблема да е във самия вентилатор. Има вариант да е в резистора. От скоро обаче забелязах, че когато е спрял и не иска да потегли като мина през някоя по голяма дупка и тръгва. Случи ми се миналия ден, днес пак не духаше и реших да пробвам. Минах малко по-бързо през една дупна и чудо.. Срещали ли сте някога подобно нещо :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от netmurder » 02 Сеп 2015, 22:04

SDLS написа:За съжаление проблема с климатика пак е на дневен ред. Все по-често почва не потегля след запалване. Ако веднъж е тръгнал не спира. Силно ме съмнява проблема да е във самия вентилатор. Има вариант да е в резистора. От скоро обаче забелязах, че когато е спрял и не иска да потегли като мина през някоя по голяма дупка и тръгва. Случи ми се миналия ден, днес пак не духаше и реших да пробвам. Минах малко по-бързо през една дупна и чудо.. Срещали ли сте някога подобно нещо :paranoid:

Е колега значи си намерил решение, ще минаваш през дупки когато не тръгва и си свиркаш :D :D :D Шегувам се разбира се :)
Според мен е много вероятно да е слаба връзка или пък да е нагоряла... Трябва да ги проследиш...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от adovet » 03 Сеп 2015, 7:08

SDLS написа:За съжаление проблема с климатика пак е на дневен ред. Все по-често почва не потегля след запалване. Ако веднъж е тръгнал не спира. Силно ме съмнява проблема да е във самия вентилатор. Има вариант да е в резистора. От скоро обаче забелязах, че когато е спрял и не иска да потегли като мина през някоя по голяма дупка и тръгва. Случи ми се миналия ден, днес пак не духаше и реших да пробвам. Минах малко по-бързо през една дупна и чудо.. Срещали ли сте някога подобно нещо aranoid:

Както ти писах по на горе таралежа вероятно е проблемен

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f11 535d xdrive lci

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от bossorange » 03 Сеп 2015, 12:29

При мен е следния проблем:
Тръгвам на дълъг път от Бургас за София, климатика работи добре, изведнъж на средата на пътя спря да духа както студено, така и самата възд струя значително намаля(фреона имаше тогава 550 милиграма). След като на другия ден запалих колата, климатика се оправи и докато съм карал само градско нямах проблем. Това беше преди 1 месец.
Преди 2 седмици долях фреон 150 милиграма, изчистих радиатора. Обаче тръгвам пак на дълъг път от Варна за Сф и пак така - след 100 км започна пак да не духа студено и струята пак намаля. Като спрях на половината път замалко и изгасих колата, след като тръгнах пак проработи за кратко и пак така - до София не работеше нромално. После същата работа - на другия ден градско си работеше.
Та отивам в Дарукар и там четоха, гледаха и нищо - няма грешки.
Интересното е, че го прави само на много дълъг път - над 200 км.
Някакви идеи

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от memorex » 03 Сеп 2015, 14:08

Тази кола има мощен компресор и бързо олажда но ако се държи вентилатора на ниска степен и може да се обледени испарителя.Да не кажа че и ако е замърсен още по-голяма е вероятността това да стане.Трябва фа има достатъчен поток въздух да преминава .Затова аз държа всичко на авто.Забелязал съм също че перката изключва при натоварване т.е като е обледенен(замърсен) и след като постои и се размрази проработва отново или някой път не и трябва ресет (или чистене)

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от Atsalov » 03 Сеп 2015, 20:48

memorex написа:Тази кола има мощен компресор и бързо олажда но ако се държи вентилатора на ниска степен и може да се обледени испарителя.Да не кажа че и ако е замърсен още по-голяма е вероятността това да стане.Трябва фа има достатъчен поток въздух да преминава .Затова аз държа всичко на авто.Забелязал съм също че перката изключва при натоварване т.е като е обледенен(замърсен) и след като постои и се размрази проработва отново или някой път не и трябва ресет (или чистене)




Колегата е напълно прав за замръзването на изпарителя, но пък колата си има дефроуз сензор, и ако всичко е наред това не би трябвало да се случва. Другата причина за замръзване може да е ниското количество на фреон, което ти каза че си проверил пък :dunno: . Пробвай докато караш на климатик да оставиш клапите за въздуха в купето на отворено, да видиш дали топлия въздушен поток ще си свърши сам работата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Проблем с вентилатора на климатроника

Мнение от hol1gans » 05 Сеп 2015, 11:13

bossorange написа:При мен е следния проблем:
Тръгвам на дълъг път от Бургас за София, климатика работи добре, изведнъж на средата на пътя спря да духа както студено, така и самата възд струя значително намаля(фреона имаше тогава 550 милиграма). След като на другия ден запалих колата, климатика се оправи и докато съм карал само градско нямах проблем. Това беше преди 1 месец.
Преди 2 седмици долях фреон 150 милиграма, изчистих радиатора. Обаче тръгвам пак на дълъг път от Варна за Сф и пак така - след 100 км започна пак да не духа студено и струята пак намаля. Като спрях на половината път замалко и изгасих колата, след като тръгнах пак проработи за кратко и пак така - до София не работеше нромално. После същата работа - на другия ден градско си работеше.
Та отивам в Дарукар и там четоха, гледаха и нищо - няма грешки.
Интересното е, че го прави само на много дълъг път - над 200 км.
Някакви идеи

Същия проблем го имам и аз. Обаче като пусна на топло и подуха 5 мин и върна на студено се оправя. Началото на лятото бяхме напълнили фреона. Няма грешки по колата. Много досаден проблем.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook