реле подгревни свещи

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: реле подгревни свещи

Мнение от sawion » 06 Яну 2017, 14:04

взех Бош Дуратерм. На цена са като Беру-то, но да видим... Ако сме живи след 2-3 години и караме същите кошници, ще изкажа мнение по въпроса пак :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 22.05.2013
Местоположение: Стрелча
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D е61

Re: реле подгревни свещи

Мнение от petkoara » 09 Яну 2017, 14:51

Колеги,искам да попитам слагате ли нещо по резбата на свещите при монтаж,за смазка?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 4.07.2009
Пол: Мъж
Кара: Е60 525d

Re: реле подгревни свещи

Мнение от nuHokuo » 09 Яну 2017, 17:01

Аз пръсках медна грес, и на дюзите и на свещите!


Сега, по моят въпрос. 6 нови свещи и колата няма палене на -10 днес свалих релето с голям зор цялото в мазог, буксите се натрошиха, общо взето проблемът май ми е голям! Въпросът е след като всичко е оляно и осрано с масло, може ли проблема да не е в релето/модула/ а някъде по кабелите? колата записва 6 от 6 свещи

15967719_996733993806540_107329919_o.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: реле подгревни свещи

Мнение от sawion » 09 Яну 2017, 17:52

между другото и на колега 525д пали от 2 или 3 път и то като трактор. При равни други условия с моята, даже при мен не работят 4 от 6-те свещи. Неговите работят всичките, дюзите му са перфектни и сипваме и двамата от ОМВ макс моушън. Незнам къде да търсиме проблема при него вече... Прави ми впечатление, че май 525-ците са с повечето проблеми при старт в студено време. :dunno: :dunno: :dunno:

п.с. към колегата - сменявай релето, щото за рециклиране май вече не става като гледам как си го отворил... Грешките за 6 свещи са за неработещо реле в болшинството случаи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: реле подгревни свещи

Мнение от batkoto » 09 Яну 2017, 20:23

Аз съм с 525, само че на фейслифт. И при -10 пали еднакво както и при +3 градуса. Има разлики в мотора от преди фейса, но чак пък толкова? И грам не прикадява при старт на тези температури!

Иначе, за колегата с релето - освен реле и свещи може буксата да ти прави беля. Релето взимаше маса от гайките, по някакъв спомен карам, така че и това може да е ако е много омаслено ако ти тече от колекторите. Но за мен най-нероятно е релето. При грешки на 6-те цилиндъра е релето. Друг е въпроса като смениш релето в какво състояние ще са ти свещите. При работещо реле, ще ти покаже ако имаш неработещи свещи. Смени ги и ще се учудиш колко добре маже да пали колата ти и да работи при -10 примерно.

И да, при смяна на свещите слагайте грес(от тази жълтата, забравих как се казва, но може и да е както колегата писа - медена грес), че ако запекат след време и се скъса някоя при развъртане ще видите цирк :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: реле подгревни свещи

Мнение от (h)aman » 10 Яну 2017, 1:12

Моето реле беше прецакано и на +6 притрисаше. Откакто го смених никакви проблеми, на -13 си пали както и на +20, няма разлика.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: реле подгревни свещи

Мнение от oci » 10 Яну 2017, 23:57

nuHokuo написа:Аз пръсках медна грес, и на дюзите и на свещите!


Сега, по моят въпрос. 6 нови свещи и колата няма палене на -10 днес свалих релето с голям зор цялото в мазог, буксите се натрошиха, общо взето проблемът май ми е голям! Въпросът е след като всичко е оляно и осрано с масло, може ли проблема да не е в релето/модула/ а някъде по кабелите? колата записва 6 от 6 свещи

15967719_996733993806540_107329919_o.jpg


От снимката се вижда, че релета е заминало.
Тези релета отдавна се правят и стават на практика по - здрави от нови.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: реле подгревни свещи

Мнение от cocosas » 11 Яну 2017, 17:26

Възможно ли е това реле да дава накъсо и да ми гори една и съща свещ ?

Смених 4-та и 6-та и след 2 дена ми даде изгоряла 4-та и 2-ра.

Странното е, че 4-та винаги я дава 4242 cylinder 4 GLOW PLUG CONTROL

а 6-та я даваше - 4262 glow plug cylinder 6

сега 4-та я дава по същия начин както преди , а 2-ра я изписва както преди исписваше 6-та.

Релето е ремонтирвано, преди да смена свещите и съответно преди да го ремонтирам ми даваше 6 изгорели свещи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 4.07.2009
Пол: Мъж
Кара: Е60 525d

Re: реле подгревни свещи

Мнение от nuHokuo » 11 Яну 2017, 20:34

Утре ще разбера дали съм сполучил.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: реле подгревни свещи

Мнение от cocosas » 13 Яну 2017, 18:04

какво стана с релето? Проработи ли? И какви са жичките които си исползвал?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 4.07.2009
Пол: Мъж
Кара: Е60 525d

Re: реле подгревни свещи

Мнение от nuHokuo » 14 Яну 2017, 12:24

Релето работи идеялно. Захеанващите са 1кв. а останалите са по 0,5кв
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: реле подгревни свещи

Мнение от adovet » 15 Яну 2017, 16:43

Да се включа и аз с евентуален проблем по темата. Има ли начин да разбера кога работи релето без да свалям кабелите на свещите? От няколко дни имам проблемно палене, в смисъл - понякога си пали на -20 от четвърт оборот сутрин, а понякога не ще и почва да върти. В такива случаи спирам да въртя давам на контакт излиза ми иконата за подгрев, завъртам и пали с претрисане. Това ми го е направило точно 2 пъти до сега и винаги сутрин като не е палена. Имам подозрения, че релето не работи винаги. На диагностика няма грешки, но миналата година като ми беше изгоряло релето пак не ми беше записало никаква грешка, което е странно. Тогава го смених с оригинално и до миналата седмица колата палеше без никакви проблеми но тези 2 дни странна работа. Идеята ми е защото не ми се цапа да махам кори и кабел на 1 цилиндър, дали мога да разбера дали работи като го активирам през инпата?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: реле подгревни свещи

Мнение от adovet » 17 Яну 2017, 11:10

adovet написа:Да се включа и аз с евентуален проблем по темата. Има ли начин да разбера кога работи релето без да свалям кабелите на свещите? От няколко дни имам проблемно палене, в смисъл - понякога си пали на -20 от четвърт оборот сутрин, а понякога не ще и почва да върти. В такива случаи спирам да въртя давам на контакт излиза ми иконата за подгрев, завъртам и пали с претрисане. Това ми го е направило точно 2 пъти до сега и винаги сутрин като не е палена. Имам подозрения, че релето не работи винаги. На диагностика няма грешки, но миналата година като ми беше изгоряло релето пак не ми беше записало никаква грешка, което е странно. Тогава го смених с оригинално и до миналата седмица колата палеше без никакви проблеми но тези 2 дни странна работа. Идеята ми е защото не ми се цапа да махам кори и кабел на 1 цилиндър, дали мога да разбера дали работи като го активирам през инпата?

Проблема е решен: оказа се че буксата не прави хубаво контакт :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: реле подгревни свещи

Мнение от (h)aman » 17 Яну 2017, 11:20

Не знам дали може да се използва като диагностика, но ще споделя какво съм забелязал. Когато ми беше прецакано релето, бях пуснал ИНПА да си видя дюзите сутринта. Запалих и колата почна да притриса, пуснах менюто за дюзите и корекциите на 1-ва и 5-та полудяваха, отиваха чак в червения сектор, докато колата не спреше да тресе. На диагностика ми даваше изгорели свещи на 1-ви и 5-ти цилиндър, които бях сменил с нови. След като смених релето, тресенето спря и няма такива аномалии с корекциите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: реле подгревни свещи

Мнение от adovet » 17 Яну 2017, 11:42

(h)aman написа:Не знам дали може да се използва като диагностика, но ще споделя какво съм забелязал. Когато ми беше прецакано релето, бях пуснал ИНПА да си видя дюзите сутринта. Запалих и колата почна да притриса, пуснах менюто за дюзите и корекциите на 1-ва и 5-та полудяваха, отиваха чак в червения сектор, докато колата не спреше да тресе. На диагностика ми даваше изгорели свещи на 1-ви и 5-ти цилиндър, които бях сменил с нови. След като смених релето, тресенето спря и няма такива аномалии с корекциите.

Напълно нормално положение като няма подгрев в определените цилиндри и нафтата не може да изгори

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook