реле подгревни свещи

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: реле подгревни свещи

Мнение от batkoto » 17 Яну 2017, 18:57

И от там се получава и притрисането, защото един цилиндър работи нормално, а друг - не...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 18.09.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 2,5d 177

Re: реле подгревни свещи

Мнение от Mofal » 23 Авг 2017, 10:58

Здравейте колеги , понеже темата е доста разводнена и в търсачката е подобно положенитето да питам набързо ... след смяна на релето подгревни нужна ли е адаптация на релето при е61 ?

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: реле подгревни свещи

Мнение от adovet » 23 Авг 2017, 12:00

Mofal написа:Здравейте колеги , понеже темата е доста разводнена и в търсачката е подобно положенитето да питам набързо ... след смяна на релето подгревни нужна ли е адаптация на релето при е61 ?

Не

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 31.08.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xd E60

Re: реле подгревни свещи

Мнение от kiril007 » 23 Яну 2018, 20:23

Здравейте колеги имам един въпрос.
Колата е e60 530xd.
Въпроса ми е имам една изгоряла свещ на 3-ти цилиндър отскоро, колата ще регенерира ли DPF-a.
Свещите и релето са сменени преди по малко от 3 години с Beru.
Наложително ли е да я сменям или да изчакам да изгори още някоя.
Ето и снимка на грешката.
Мерси предварително.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

:driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: реле подгревни свещи

Мнение от batkoto » 23 Яну 2018, 20:31

Ще регенерира, да! Фейслифт ли е или не?

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 31.08.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xd E60

Re: реле подгревни свещи

Мнение от kiril007 » 24 Яну 2018, 6:15

Не колега преди фейса е 231 коня. Грешката за свеща е от няколко дни и все още не и се е налагало да регенерира налягането на ДПФ е около 8-9 mbar. Ще видя тези дни дали ще регенерира като се наложи. Въпроса ми е да свалям ли колектора само за 1 изгоряла свещ.
Мерси предварително.
Изображение

:driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: реле подгревни свещи

Мнение от batkoto » 24 Яну 2018, 9:23

Щом е преди фейс-а, не би трябвало да регенерира с грешка в DDE модула. Аз съм с фейс и с неработещо реле пак регенерираше, преди да го сменя. Има малка разлика в регенерацията между фейса и преди него. Ако караш повече градско ще разбереш дали регенерира, между 400 и 600км ще изминеш и ако не регенерира, значи няма да го направи. Другия начин, закачаш я на диагностика и гледаш колко км си минал от последната завършена регенерация. Сутрин не ти ли припушва на студено като я палиш, не претриса ли?

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 31.08.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xd E60

Re: реле подгревни свещи

Мнение от kiril007 » 24 Яну 2018, 17:18

Здравей колега,
Колата сутрин не притриса само 1 мин пуши много малко и после не личи че е запалена.
От около година имам грешка в DDE за подгрева за нафтата но колата си регенерира.
От последната регенерация съм изминал около 300 км и налягането е 8-9 mbar на празен ход.
Ще видя след колко километра ще регенерира.
Изображение

:driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: реле подгревни свещи

Мнение от batkoto » 24 Яну 2018, 17:37

Еми щом до сега е регенерирало, значи пак ще си регенерира в такъв случай. Аз доста съм спорил за DDE-то, че не влияе на регенерацията, но не бях сигурен за преди фейса, но ето че се потвърждава. А припушването е от свещите, независимо, че е само една, другите са ти стари и за това така. Независимо, че не изписва грешка, като поостареят свещите започват по-трудно да подгряват, но реално си имат напрежение и релето отчита, че работят. На тез' коли релето и свещите вече са консуматив. 3г. щом са ти издържали си направо супер :) Според мен вземи ги смени всичките свещи ако се решиш да сваляш колектора. Логично е щом 1-та е дала фира скоро и другите да го направят, щом си ги слагал заедно преди 3г. Така или иначе, за лятото не ти трябват, както се казва, без една свещ ще изкараш зимата, разбира се ако не те дразни пушилката отзад...
Последна промяна batkoto на 24 Яну 2018, 19:13, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 31.08.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xd E60

Re: реле подгревни свещи

Мнение от kiril007 » 24 Яну 2018, 18:57

Здравей колега,
Лекото пушене не ме дразни и колата пали от раз без да притриса и грам.
Сега зимата не ми се сваля колектора, мисля лятото да го направя за следващата зима.
До тогава може да изгори още някоя от свещите.
Мерси.
Изображение

:driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 31.08.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xd E60

Re: реле подгревни свещи

Мнение от kiril007 » 06 Фев 2018, 17:05

Здравей колега,
Мога да потвърдя че със една изгоряла свещ колата си регенерира DPF.
Лятото ще ги сменя.
В DDE имам две грешки за подгрева на нафтата и изгоряла свещ.
Ето и снимка след регенерацията.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

:driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

Re: реле подгревни свещи

Мнение от beyouu » 06 Фев 2018, 21:38

kiril007 написа:Здравей колега,
Мога да потвърдя че със една изгоряла свещ колата си регенерира DPF.
Лятото ще ги сменя.
В DDE имам две грешки за подгрева на нафтата и изгоряла свещ.
Ето и снимка след регенерацията.


Здравейте, момчета. При мен ДПФ-а регенерира веднъж за 6-7 месеца. Може би от около 3 месеца отново ми светва грешката за дпф-а. Вчера ходих уж да го издухвам от Варна към Шумен, но нещо не стана. Какъв може да е проблема. Задължително ли е Диагностиката да е с ИНПА? Моят, майстор не е много в час с тези дпф-и.
Колата е Е60 530д 2009LCI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: реле подгревни свещи

Мнение от batkoto » 06 Фев 2018, 22:19

Няма как на 6-7 месеца веднъж да регенерира, освен ако на толкова време я караш по веднъж :) Това с продухването по магистралите не върши работа. Ако е задръстен, ще го отпушиш за кратко и нищо повече. Още повече, че като е позапушен прави голямо обратно налягане и като я настъпваш можеш да прецакаш турбото, а и не само. Може да почне да меше нафта в маслото. Ако имаш познат, закаче те я и вижте какво се случва, имаш някаква причина за да не регенерира филтъра, ще имаш някакви грешки записани. Друго, което можеш да направиш е да ти го свалят филтъра и да го пратиш за почистване. Също препоръчвам и Carbon Cleaning. Поизчиства филтъра доста. Ако правиш Carbon Cleaning, веднага след процедурата ги накарай да ти пуснат заявка за регенерация, колата да направи една регенерация на филтъра.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

Re: реле подгревни свещи

Мнение от beyouu » 07 Фев 2018, 7:02

Добре, благодаря. Ще ида на един Carbon и ще им кажа да пуснат регенерация. След това ше видя какви грешки ми излизат и ще ги споделя тук.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: реле подгревни свещи

Мнение от vld » 07 Фев 2018, 15:16

beyouu написа:Добре, благодаря. Ще ида на един Carbon и ще им кажа да пуснат регенерация. След това ше видя какви грешки ми излизат и ще ги споделя тук.

За какво ти е тоя карбон?
Абсолютно нищо няма да подобри на колата ти.
Отиди при някой който знае как се работи с ИСТА, да ти направи една диагностика и да ти каже защо не ти регенерира филтъра.
С тия коли не става при обикновенни механици, може да са много добри, но трябват и доста добри познания да има с диагностичните софтуери, иначе нищо не става :yes:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook