Загуба на масло - неустановена причина

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 11.08.2016
Пол: Мъж

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от lachezar98319@abv.bg » 15 Авг 2016, 14:21

andreev_ написа:При мен се оказа от маслото !!! Castrol edge 5w30 купено от представител на кастрол !!! Нямам думи...



Колега, я обясни малко по подробно , какво имаш в предвид ,че маслото е некачествено и затова ти намалява бързо ли. Аз карам с такова масло и за 6000 км ми светна лампата и долях литър. Дали е възможно да е от маслото или да гледам за течове?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от Trixster » 16 Авг 2016, 8:54

lachezar98319@abv.bg написа:
andreev_ написа:При мен се оказа от маслото !!! Castrol edge 5w30 купено от представител на кастрол !!! Нямам думи...



Колега, я обясни малко по подробно , какво имаш в предвид ,че маслото е некачествено и затова ти намалява бързо ли. Аз карам с такова масло и за 6000 км ми светна лампата и долях литър. Дали е възможно да е от маслото или да гледам за течове?


P.S.

Пишете в темата за масло, там ще им е интересно на хората които я следят, а мнението може да бъде полезно и на други хора.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 24.02.2012
Местоположение: Sofia Bulgaria
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M5 G-Power HURRICANE RR
Детайли за колата: M5 G-Power hurricane RR 800Hp V10 Bi-compressor oranjevo s karbonov kapak,tavan i bagajnik s cherni djanti

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от marokaneca » 17 Авг 2016, 23:32

Аз имам същият проблем от скоро! БМВ Е61 235 к.с с чип 280 и 600Нм. прмахване на вихрови клапи и монтирани тапи. Смяна на турбо. Смяна на чисто нов кулер,смана на нов АГР клапан. Изчистване на турбо пътища , рециклиран ДПФ и много други които нямат общо с маслото. Ноември сложихме новото турбо и миналия месец бе разбито. Причината бе спукан кулер и запушен дпф. Свалихме я и бе отремонтирано на ново. Лагери,перки и т.н.. Замерена и напълно годна. Рециклиран е вече и ДПФ и съм с нов кулер. Карах колата с motul cleen X-8100 и карайки си спокойно ми светна лампата за нивото на маслото ( винаги имам масло в колата) Лампата светка когато маслото в мотора е на минимум. От минимум до максимум количеството е 1литър. Долях на колата и изминах 300 км. Не беше го пипнала. Консултирах се с майстора ми. Той ми даде пример с негова кола ,че има марки масло които ги пие и такива които ги опитва в рамите на нормалното. Същият ден купих маслен филтър и castrol Edge 5w30 с индекс C3 важен е за колите с ДПФ . Изминах 2000км и ми се струва ,че пак е пийнало около 200/300грама. Продължавам да я наблюдавам. Проблемът е от Петък. И също както казва колегата. В маркуча към кулера има само маслени пари. Нормални са те. А в този от турбото към кулера има леко омасляване! Ако проблемът не се реши със смяната марка на масло ,ще следя темата с интерес за да стигна до разрешаването му. Чест проблем при загуба на масло са гумички на клапаните. Но това се случва по -често при бензиновите мотори!
Благодара Ви!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 12.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530d LCI

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от zerhanzenun » 15 Мар 2019, 10:32

Здравейте,
някой дали е установил причината за загубата на маслото през картерната вентилация?Според мен причината е една - мотора е за основен ремонт.
Поздрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от spacepl » 15 Мар 2019, 16:50

На предната (2-ра страница) на темата към средата (5-ти пост) колегата е казал как е решил проблема. ...не, че не е възможно и да е износен мотор, но по-добре да се почне с нещо евтинко и лесно. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от kiky_7 » 17 Мар 2019, 4:27

Колеги когато оставите колата повече време без да я палите ( примерно 10-12ч.) След като я запалите погледнете дали отдзад излиза синкав пушек за около 10,15сек. след това спира да пуши. Това може да е от клапан картерни газове, мембраната се къса и пропуска масло в малкия маркуч който отива към турбината и го изгаря. Ако не е от това най-вероятно гумички или сегменти...
Изображение Изображение

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook