Циркулационна помпа на печка-webasto

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от toncho83 » 06 Яну 2014, 14:04

Колата е Е61 535 д.Грешката която дава е "циркулационна помпа".Печката е с дистанционно на бмв(mode/on/off-бутони).
При стартиране от дистанционното(външна темп. под 3 градуса) се включва "вентилация" в колата,мига в червен цвят диода на врътката за сила на вентилацията.Просто си духа хладен въздух.Печката не сработва!(то няма и как,след като помпата дава грешка)
Бих желал да попитам възможно ли е да сваля печката,като затапя маркучите на циркулационната помпа и да си карам колата без печка,докато евентуално се ремонтира?
П.П.Баща ми ремонтира подобен проблем на печка на Мерцедес и каза,че може да поправи и моята.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от iceblast » 06 Яну 2014, 14:35

Това, че печката ти не работи по никакъв начин не ти пречи да си караш колата. Идеята на тази помпа е реално да върти водата, когато колата не работи, и тази вода да се подгрява в печката.

Тази помпичка е към 250лв. на Пиербург, в ДаруКар мисля, че е нещо от сорта на близо 500лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от toncho83 » 06 Яну 2014, 15:01

iceblast написа:Това, че печката ти не работи по никакъв начин не ти пречи да си караш колата. Идеята на тази помпа е реално да върти водата, когато колата не работи, и тази вода да се подгрява в печката.

Тази помпичка е към 250лв. на Пиербург, в ДаруКар мисля, че е нещо от сорта на близо 500лв.


Благодаря за инфото колега.Въпросът ми е свързан по-скоро с това дали ако демонтирам печката от колата ще имам проблем?Лампа ще светне ли?До колкото видях самата помпичка е леко встрани от печката и мога да сваля само нея?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от iceblast » 06 Яну 2014, 15:14

Да, можеш и после да наставиш маркучите за да бъде затворен кръга и готово, но ако не я сменяш скоро не виждам смисъл въобще да я пипаш. Решиш ли да я сменяш, сваляш и след това слагаш новата и си свиркаш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от predel » 06 Яну 2014, 15:15

Ама само 1 маркуч влиза в нея ;) Другия е в самата печка. Направи свръзка между маркучите с преходник, стегни със скоби и карай. Ще ти даде грешка за кан шина, ако се опитваш да я пуснеш по времето, когато я няма, но няма да видиш грешката, ако не закачиш с диагностика... после, разбира се може да изчистиш грешките..., но при мен имаше друг проблем, при грешка "не работеща циркулационна помпа" бяха зацапани пиновете на куплунга и имаше "студена" спойка на захранването....
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от toncho83 » 06 Яну 2014, 15:23

predel написа:Ама само 1 маркуч влиза в нея ;) Другия е в самата печка. Направи свръзка между маркучите с преходник, стегни със скоби и карай. Ще ти даде грешка за кан шина, ако се опитваш да я пуснеш по времето, когато я няма, но няма да видиш грешката, ако не закачиш с диагностика... после, разбира се може да изчистиш грешките..., но при мен имаше друг проблем, при грешка "не работеща циркулационна помпа" бяха зацапани пиновете на куплунга и имаше "студена" спойка на захранването....


Мерси колеги!Значи ще прегледам пиновете на куплунга!
5_702073130.jpg
За това говорим с буксата нали?Там ти е бил проблема?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от Atsalov » 06 Яну 2014, 15:25

А така също може да свалиш помпата и да смениш четките и,които най-вероятно са свършили.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от adovet » 06 Яну 2014, 15:26

Atsalov написа:А така също може да свалиш помпата и да смениш четките и,които най-вероятно са свършили.

На тези помпи четките не могат да се сменят

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от iceblast » 06 Яну 2014, 15:46

Тази помпа само нова, поне последно като имах проблеми с една такава се оказа, че не подлежи на ремонт, но пък е 250лв. не е чак толкова зле като се има предвид каква работа върши зимно време :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от toncho83 » 06 Яну 2014, 15:48

iceblast написа:Тази помпа само нова, поне последно като имах проблеми с една такава се оказа, че не подлежи на ремонт, но пък е 250лв. не е чак толкова зле като се има предвид каква работа върши зимно време :mhihi:


Намерих в немският ebay.В БГ продава ли се?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от iceblast » 06 Яну 2014, 15:57

В Елит кар знам че се доставяха с поръчка, цената беше около 250лв. както споменах.

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от Ilko Ivanov » 06 Яну 2014, 19:54

В елит кар помпата струва около 170-180лв,има я налична и печката дори не се пипа за да се смени.
Помпата се намира на левия рог под разширителния съд.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от toncho83 » 07 Яну 2014, 8:42

Благодаря колеги.Все пак обмислям да поогледам печката (помпата) преди да купувам нова.Ще пиша,когато имам резултат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от toncho83 » 13 Яну 2014, 9:06

Свалих циркулационната помпата,разглобих/сглобих,закачих я на 12V и си работи много добре.Остава да не ходи ток до нея?Нямаше как да проверя тази работа,защото вчера беше над 10С!Какво пак може да му стане на този кабел евентуално като всичко е покрито с кори и видимо чисто?
П.П.Днес ми пристига кабела за диагностика и ще чета да гледам какви грешки записва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Циркулационна помпа на печка-webasto

Мнение от iceblast » 13 Яну 2014, 10:00

С инпата можеш да активираш ръчно печката и да гледаш статуса на отделните компоненти. Така реално можеш да видиш и дали идва ток до кабела, ако не погледни WDS-а и виж къде точно отиват кабелите в купето и ги прозвъни, за да си сугрен, че не са прекъснати. Кабелите при Е60 се късат на специфични места. На старата ми кола например имах проблеми с Active Steering-а, които се оказаха от скъсани кабели под дясната кора, уж нямаше от какво, но се бяха прокъсали.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook