Странен звук от дюзи

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 525dА

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от nov77 » 27 Фев 2014, 10:36

Ново 20 .сега пък друг майстор ми казва че този звук(от клипчето по горе) бил нормален за този мотор, това чаткане от гърловината било от маслената помпа.Какта каза -маслото пляскало !!!!!! Карай си колата ,като няма грешки всичко е наред :D
Молба към някой колега с кола без проблеми, да провери дали това е нормално или не.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от nik0las » 27 Фев 2014, 10:45

Пляскането от гъловината и аз го имам при отворена капачка на маслото! Незнам някой да го няма този звук - това е нормално. Мотора ми звучи по същия начин.
След махането на пеперудките и ДПФа мотора стана малко по-шуме ни и това е нормално, такаче хора стига сте испадали в паника карайте си печките с хубава нафта и това е :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от miroleskov » 27 Фев 2014, 11:34

При мен е същия звук като махна капачката.Не смятам,че това е проблем.За гасенето си виж дросела.Най вероятно е изгорял.Моята беше същия трактор преди да я сменя:-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 12.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530 d Auto '04

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от zdravko555 » 27 Фев 2014, 17:35

Не може да е нормален, най-малкото това тракане го нямаше преди.
Не е дросела работи си. Интересно забелязах, че клапата работи и мотора си гасне веднага, просто се разретриса в посладния момент преди да спре окончателно и от това са вибрациите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от stankata777 » 27 Фев 2014, 19:02

nov77 написа:Ново 20 .сега пък друг майстор ми казва че този звук(от клипчето по горе) бил нормален за този мотор, това чаткане от гърловината било от маслената помпа.Какта каза -маслото пляскало !!!!!! Карай си колата ,като няма грешки всичко е наред :D
Молба към някой колега с кола без проблеми, да провери дали това е нормално или не.


Днес преслушах една 525д,2004г,на реални 286к км,абсолщтно същият звук -чаткане при отвъртане на капачката....Явно е нормално :yes:
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от miroleskov » 27 Фев 2014, 23:14

Тук доста колеги имат този звук.Ако е проблем значи е масов.При мен се чува само когато махна капачката.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 525dА

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от nov77 » 01 Мар 2014, 8:48

Може да е лаишки въпрос, но за какво точно служи филтъра на картерните газове. Ако е задръстен това променя ли звука на мотора или пък нещо с турбото е свързано. Моя майстор ми казва,че ако е затлачен пречи на правилната циркулация на маслото и от там лошо смазване точно в главата на мотора-от където чувам тракането. При мен само той не е сменен, защото друг майстор тогава ми каза, че нямало нужда. Тия дни го сменяме, че много заети все тези майстори. :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от Taruno » 01 Мар 2014, 9:23

Колега ако си с вихровия филтър, той не се сменя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от cocosas » 01 Мар 2014, 11:02

Taruno написа:Колега ако си с вихровия филтър, той не се сменя.


По принцип се води несменяем. Но се пак си е филтър, не съм наясно точно каква му е структурата, но каквато и да е все ще ти има дали годност, дали капацитет... Дори и да е нещо като метална цедка която в сравнение с нещо наподобяващо картон, пак ще има някакъв капацитет. Филтъра е там за да обира боклуци, налепи и каквото има все ще иска поне едно почистване. Пък конкретно за този филтър БМВ няколко пъти го сменяха. Един път сменяем, после несменяем, после пак върнаха стария и така ... Така че според мен няма нищо вечено и битрябвало да се сменя, било то дакажем и по-рядко, но все пак се сменя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от Taruno » 01 Мар 2014, 11:27

Няма цедки, няма "филтри" чрез завихряне отделя маслените пари и ги изхвърля във въздуха, стените му се зацапват, но е ако сте мераклии се чистят.

Обаче едно бързо търсене и виж какво намерих хммммм:

http://forum.bmw5.co.uk/topic/70763-vor ... change-it/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 525dА

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от nov77 » 01 Мар 2014, 12:48

Е ще отида най-накрая още сега да го сменя тоя филтър сам, и да видя в какво състояние е и дали има ефект. До сега несъм го сменил защото майстора искаше да сваля ролките и пистовия ремък и без тях и без филтър на картерните газове да проверим дали има промяна в звуко. Така и не ми стана ясна работата на филтъра ,а и в друга тема му викаха даже клапан.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от memorex » 01 Мар 2014, 13:35

Този "филтър" е филтър когато е от стария тип.Новия е сепаратор защото отделя маслото от сместа въздух и маслени пари която се образува в картера.Също така е и отдушник защото освобождава налягането в картера .Също е и клапан защото газове излизат от картера навън а обратно не.Аз така го разбирам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от cocosas » 01 Мар 2014, 14:38

Ние хъбаво ги кръстихме колегата, че е с въппросния филтър, ама на някой мина ли му през ума, че може да е със сменяемия филтър ??? :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 525dА

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от nov77 » 01 Мар 2014, 14:53

Разбрах каква му е работата на тоя филтър-клапан.Чак във вторник ще го сменя. Сега са празници и тогава ще го доставят,пък и не бързам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 525dА

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от nov77 » 05 Мар 2014, 12:49

Филтъра на картерните газове се оказа от новия тип-сепаратор.Нищо,че бил вечен, аз го смених и сякаш мотора стана по-спокоен.Преди на тихи обороти имаше едно леко претрисане сега го няма.
Пречукването около 2000 оборота си остана,но сега забелязвам,че вероятно се влияе от турбото т.е. при по-рязко подаване на газ,когато турбината се развърта се чува доста по-силно и обратно с леко газ пречукването е много по слабо.Да не би пък проблема да е в турбото,вярно,че леко вие, по-точно свести но е слабо.
Пак пуснахме диагностика и никакви грешки.
Някакви идеи?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook