Странен звук от дюзи

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от cocosas » 16 Апр 2014, 20:53

Най-важната дума която са му казали е "вероятно". Тия са маистори колкото аз съм космонафт.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 1.05.2007
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 535d е60

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от xarpun » 12 Май 2014, 21:09

Глупости! По-голяма вероятност има да се появява проблема от лошо изключен ДПФ. Аз видях едно 530 е60 зверски пушещо и прекъсващо, което след "повторно" изключване на ДПФ, разбира се от друг майстор, се оправи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от todorSTY » 23 Яну 2015, 7:07

Да споделя и аз. И при мен се появи един чукащ звук от двигателя, не е силен, но го има. Появи се в началото на студовете. Когато колата загрее хубаво- поне 20 минути работа звука или изчезва напълно или намалява и почти не се чува. Четох доста, някои казват,че е нормален, други че е от дюзи, трети от някаква помпа. Виждам че това е масово и какво смятате по въпроса, звука наподобява чукане да два кремъка, предполагам всеки се сеща какъв е, всички като деца сме го правили, един чаткащ звук, но пак казвам че не е силен и трябва да не се движиш или да си без радио, за да го чуеш хубаво, в крайна сметка някой разбрали от къде точно идва и дали не е нормален?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 27.03.2017
Пол: Мъж

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от Bmw30d » 04 Окт 2018, 22:07

Колеги, как решихте проблемите, защото и аз имам това чукане ,,като от аванс", но не всеки път. Появява се точно при ускорение. Дюзите са с много добри стойности, рейла дава необходимото налягане и дебитомера също е 6+. Нямам обяснение, освен този ел.клапан, който отваря и затваря дюзата :paranoid: :conf:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от cocosas » 07 Окт 2018, 11:36

Bmw30d написа:Колеги, как решихте проблемите, защото и аз имам това чукане ,,като от аванс", но не всеки път. Появява се точно при ускорение. Дюзите са с много добри стойности, рейла дава необходимото налягане и дебитомера също е 6+. Нямам обяснение, освен този ел.клапан, който отваря и затваря дюзата :paranoid: :conf:



демонтаж на дюзите и проверка в правилен сервиз

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от nikolae » 10 Окт 2018, 9:30

cocosas написа:...демонтаж на дюзите и проверка в правилен сервиз

Който и досега остава загадка къде се намира :D :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от denises26 » 17 Окт 2018, 23:18

Някой има ли развитие по въпроса, че откакто застудя времето и при мен се появи на е39 с м57 този звук. Забелязвам, че когато е топло времето е чувствително по-тиха колата и в началото като я карах изобщо не се чуваше. Падне ли обаче под 15 градуса външната температура се чува точно около 2000 оборота под товар. Като загрее мотора затихва и ми се струва ок. Може ли да се кара така и какви са евентуалните последици, които може да причини този звук на “аванс”?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: Странен звук от дюзи

Мнение от denises26 » 25 Окт 2018, 12:23

Колеги аз намерих решение на моя проблем. Бях решил да махам така или иначе пеперудките и се възползвах при свалянето на всмукателя да сменя всички вакуми, да почистя ЕГР и да сменя въздушния филтър. Колата се промени коренно, стана много по-жива и отзивчива и описаното тракане изчезна, в добавка си сложих и всички кори под мотора и сега си е прилично тиха. Аз си обяснявам звука от явно неправилна смес и точно чукането на аванса. Може да опитате и вие, най-малкото ще видите в какво състояние е смукателя и ЕГР-а откъм нагари. :driving:

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook