Некоректно поведение от Армеец

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 9.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 530i E60
Мечтае да кара: М6

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от Rennfahrer » 18 Яну 2014, 9:44

rafa224 написа:Просто виж как аргументирано да си напишеш възражението колега или да ти го напише някой юрист. Заплахите няма да ги стреснат :D


Аз самият съм адвокат, колега, така че знам как да го напиша :yes:

Знам също, че е малко вероятно да бъде уважено, но пък нищо не губя. Освен едни 2 седмици, които на фона на средното времетраене на едно исково производство (около 2 години за 2 инстанции) са нищо.

Иначе съм намислил даже не една, ами няколко искови молби да им пусна :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от rafa224 » 18 Яну 2014, 19:37

Важното е ако ти откажат да измислиш как да ги накараш при възражението да ти я преразгледат и уважат. В смисъл да гледаш не само юридическата страна. Бях завел щета за няколко детайла. Аз обикновено пиша до 3ри защото за повече от три се иска бележка от полицията. При описването на щетата експерта ми беше писал и още нещо. Отказаха ми защото според тях пораженията не били от едно събитие и трябвало да ги заведа отделно. Аз във възражението описах какво съм завел и,че експерта сам е добавил друг детайл, а също се отказах от счупен подкалник, за който твърдяха, че също бил от друго събитие. В резултат, на което при преразглеждането ми писаха педесетина лева по-малко за подкалника, но ми изплатиха щетата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от goppe » 30 Яну 2014, 18:48

Колеги, да ви питам някой знае ли какво може да означава аларма "GT вградена" на протокола от оглед на Армеец? Днес ходих на оглед и след като на поле "аларма" написаха само "да", няколко пъти учтиво помолих да ми се напише, че алармата има звукова сигнализация. Чак тогава служителя благоволи да изпробва алармата като отключи багажника с ключа и алармата засвири. След това добави в протокола "GT вградена", като не даде никакви допълнителни обяснения.

Видях, че "GT" са марка афтърмаркет аларми, но какво означава това специално за Армеец? Означава ли че алармата е със звук, и въобще дали алармата е такава, защото по вин на мен ми излиза, че колата има аларма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от iceblast » 30 Яну 2014, 20:18

Означава, че е написал че имаш аларма с марка GT.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от goppe » 30 Яну 2014, 20:45

iceblast написа:Означава, че е написал че имаш аларма с марка GT.


Да и аз предположих така :lol: Но означава ли това, че отговаря на изискванията на общите условия на Армеец алармата да е със звукова сигнализация? Плюс това как е разбрал, че алармата е GT след като само отвори багажника с ключа незнам. Може би по звука, но той може да е всякакъв.

Мен ме боли каква марка ми е алармата, искам само да знам, че за застрахователя е ясно, че алармата е звукова.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от rafa224 » 30 Яну 2014, 21:14

Трябва да пише действаща, това изрично ме предупреди застрахователя ми. На мен ми пише фабрична-действаща, това е означението на фабрична аларма със звукова сигнализация.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от stankata777 » 30 Яну 2014, 23:58

Интересно,при мен пише Кобра вградена след като чуха звуковата сигнализация,а не действаща! Това на Кюри,алармата ми е фабрична!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от goppe » 31 Яну 2014, 0:22

Не разбирам как само по звук причисляват марки на фабрични аларми... Утре ще се обадя в централата и ще питам какво трябва да пише в протоколите, за да се удостовери, че алармата е звукова (фабрична, вградена, действаща или друго). И тъй като ще ходя и до Камор ще опитам да поискам удостоверение, че имам фабрична аларма със звук и ако трябва ще го предоставя на Армеец.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от timur_lenk » 31 Яну 2014, 0:41

Добре де,като запише не действаща и е захтраховал колата,означавали че няма да я плати при бум?
Те скоро ще поискат от вас да оставите човек да спи вътре за да покриват кражба.Моята като я купих беше застрахована без да има аларма от другия собственик.И да блъскаш и да джаскаш нищо не пищи.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от iceblast » 31 Яну 2014, 9:25

Според мен няма как да кажат, че алармата не е работила, дори да не са писали действаща - то това се подразбира. Ако има проблем, то той би следвало да се констатира, ако няма такъв пишат, че има аларма и това е. На мен не знам какво ми пише, но аз по ВИН съм с аларма, така че недай си боже ако стане нещо, ще ме хванат да ме разведат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от rafa224 » 31 Яну 2014, 10:23

Ако не е действаща и със звукова сигнализация просто няма да признаят щетата (кражбата) и ще бъде ходене по мъките. В общите условия пише, че трябва да има. На тях им изнася да се правят на ударени при застраховката. Мен ми обърна внимание моя застраховател защото имам на скъпата едно Пежо 307, което е с фабрична аларма но без сирена. За застраховката я признават, но ако стане нещо се изгаря, та едната година я застраховах така, а другата сложих допълнително и пищялка :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от stankata777 » 31 Яну 2014, 11:07

Може да съм се изразил неточно.Моята аларма е фабрична и е поръчана допълнително при поръчката на автомобила,тоест излиза и по ВИН.При огледа на Кюри след проверка за наличието и ,след установяването за наличие на звукова сигнализация,в протокола за оглед е отбелязано срещу аларма- Кобра вградена :dunno:
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от rafa224 » 31 Яну 2014, 11:29

stankata777 написа:Може да съм се изразил неточно.Моята аларма е фабрична и е поръчана допълнително при поръчката на автомобила,тоест излиза и по ВИН.При огледа на Кюри след проверка за наличието и ,след установяването за наличие на звукова сигнализация,в протокола за оглед е отбелязано срещу аларма- Кобра вградена :dunno:

Ако имаш човек там го попитай. Или се обади в централата да попиташ достатъчно ли е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от goppe » 31 Яну 2014, 11:42

stankata777 написа:Може да съм се изразил неточно.Моята аларма е фабрична и е поръчана допълнително при поръчката на автомобила,тоест излиза и по ВИН.При огледа на Кюри след проверка за наличието и ,след установяването за наличие на звукова сигнализация,в протокола за оглед е отбелязано срещу аларма- Кобра вградена :dunno:


Станка, точно за това говоря - и моята излиза по ВИН, но умника при огледа ми е написал ГТ-вградена.

И сега ако стане кражба например и ти им предоставиш документ с аларма по ВИН, те могат да ти кажат: "нашия специалист е констатирал аларма Кобра-вградена и го е отбелязал в протокола". Ето ти го разминаването в документите и после върви се оправяй - каква е тая Кобра, има ли звукова сигнализация и т.н.? Ще трябва да ги съдиш и най-вероятно ще си вземеш парите, ама защо трябва да се стига до там? Според мен абсолютно целенасочено действат с отбелязването на алармите по протоколите - завоалирани фрази и констатации, за да има за какво да се хванат после.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Некоректно поведение от Армеец

Мнение от miroleskov » 31 Яну 2014, 11:58

добре бе не мога да разбера с тези аларми какво толкова се преекспонира проблема-сега отворих общите условия и пише 1."При сключване на застр. договор застрахователят има право да поиска МПС да бъде снабдено с изправна и функционираща алармена система и/или имобилайзер,и/или система за активно проследяване" това е в полицата са отметнати аларма и имобилайзер нищо няма писано допълнително - не виждам на каква основа няма да изплатят при положение,че до колкото знам всички си имат имобилайзер заводски.
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook