Проблем с парктроник

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Проблем с парктроник

Мнение от adovet » 23 Окт 2013, 11:44

Бронята беше свалена за боядисване и след монтажа двата вътрешни датчика за парктроника не работят както трябва. По време на боядисването и те бяха демонтирани. Като се включи парктроника и двата датчика непрекъснато реагират, а пред тях няма нищо. Не е непрекъснато ами реагират спира и пак така. Иначе ако има нещо пред тях си реагират адекватно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Проблем с парктроник

Мнение от iceblast » 23 Окт 2013, 13:32

Пръскал ли е датчиците майстора? Ако да, може да е нанесъл прекалено дебел слой боя.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 27.12.2008
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 730D 2007
Мечтае да кара: BMW M6

Re: Проблем с парктроник

Мнение от niksz » 23 Окт 2013, 13:51

При мен се беше получило такова активиране на датчиците и се указа че рег. номер не приляга плътно по бронярта и ги задейства. След като го свалих и огънах леко всичко си дойде на мястото. Друг вариант е да са ти нанесли прекалено дебел слой боя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с парктроник

Мнение от adovet » 23 Окт 2013, 17:05

iceblast написа:Пръскал ли е датчиците майстора? Ако да, може да е нанесъл прекалено дебел слой боя.

Не ги е пръскал. Бяха свалени

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Проблем с парктроник

Мнение от timur_lenk » 26 Окт 2013, 18:07

И на мен 2 предни ми правят така.Направо ще ударя телевизията вътре :)
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Проблем с парктроник

Мнение от memorex » 26 Окт 2013, 18:17

Сензорите засичат в определен сектор/ъгъл/.Според мен там трябва да се провери/как са монтирани спрямо лицето на бронята .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с парктроник

Мнение от adovet » 26 Окт 2013, 18:58

memorex написа:Сензорите засичат в определен сектор/ъгъл/.Според мен там трябва да се провери/как са монтирани спрямо лицето на бронята .

Правилно са монтирани. Интересното е че напоследък от време на време си работят нормално. надявам се да се оправят сами :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Проблем с парктроник

Мнение от timur_lenk » 26 Окт 2013, 19:08

Преди 10 дни като беше студено се бяха оправили.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.03.2012
Пол: Мъж

Re: Проблем с парктроник

Мнение от xyan » 31 Окт 2013, 16:21

Това е често срещан проблем в България. Аз карам фейслифта на е60 и съшата работа, нещо нормално от калпави майстори които работят в престижни сервизи. Възможни са няколко варианта (накрая сам си ги оправих) 1 Поляритета на сензора да е объркан (това са избягва при някои видове парктроници защото имат специална букса)

2вариант, което се беше случило при мен - майсторите бяха повредили два от сензорите и ги накарах да заплатят половината от сумата на ръка (додадох от мен)
3 е боя, ъгъл

Решението ако си по-сръчен и смел сваляш фаровете и горните болтове на бронята (те са скрити под уплътнението) за да имаш достъп и пробваш с поляритета, ако не стане с нов датчик, и при него пак с поляритета. Цена на датчик варира от 8-20 лева броя.

Ако щетата ти е по каско, отиваш при застрахователя и пускаш жалба. Описваш историята, и те задължават сервиза да го оправи без пари, ако не стане те изпращат в друг сервиз и цената се поема от хората които са го повредите в случая първия сервиз

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с парктроник

Мнение от adovet » 01 Ное 2013, 17:11

Малко развитие по темата. Установих, че като пусна фаровете или даже и габаритите само парктроника си работи перфектно. Изключа ли фаровете двата датчика почват да се бъзикат :shock: . Някой ако има някаква идея

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.03.2012
Пол: Мъж

Re: Проблем с парктроник

Мнение от xyan » 06 Ное 2013, 19:53

Тези бмв-та имат няколко различни компютърни модула (мисля, че бяха 7). Те комуникират помежду си и когато един е повреден и другите дават грешки. Може да е всичко, от електрониката до окабеляването. Трябва да отидеш на диагностика и то при добър специалист. И още нещо парктроника допълнително ли е слаган (не е фабричен), ако е има вероятност да стават такива работи.
Твоя случай е един от много. Пак казвам без диагностика няма как.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с парктроник

Мнение от adovet » 07 Ное 2013, 9:14

xyan написа:Тези бмв-та имат няколко различни компютърни модула (мисля, че бяха 7). Те комуникират помежду си и когато един е повреден и другите дават грешки. Може да е всичко, от електрониката до окабеляването. Трябва да отидеш на диагностика и то при добър специалист. И още нещо парктроника допълнително ли е слаган (не е фабричен), ако е има вероятност да стават такива работи.
Твоя случай е един от много. Пак казвам без диагностика няма как.

Колега правих диагностика няколко пъти и няма грешки. Проблема стана след сваляне и слагане на бронята и датчиците. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Проблем с парктроник

Мнение от cocosas » 21 Май 2014, 21:29

Ползвам темата, за да не създавам нова.

От време на време както си е работил парктроника и при следващото запалване на колата дава грешка. Но това се случва доста рядно и след малко каране се оправя или при следващото запалване се оправя. Интересното е, че днес като ми даде грешка и около 3-4 пъти съм спирал и тръгвал и не се оправя. В момента при всяко палене ми дава грешката и лампичката мига. Когато натисна копчето, излиза ми колата на дискплея и дотам ... лампичката пак мига и след десетия секунди се маха и от екрана. Та не съм свалял никакви брони и не съм пипал нищо по системата.
Някой с идеи ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Проблем с парктроник

Мнение от memorex » 21 Май 2014, 21:57

Натисни и задръж 30 сек. За ресет

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Проблем с парктроник

Мнение от cocosas » 21 Май 2014, 22:26

memorex написа:Натисни и задръж 30 сек. За ресет


копчето на парктроника ли ? Или нещо друго?

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook