Проблем с парктроник

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Re: Проблем с парктроник

Мнение от SaSo » 15 Мар 2016, 1:13

На мен ми дава грешка 9Е3B? Не чувам реакция от ни един от датчиците. Така купих колата. Бяха сваляли броните за освежавяне преди продажба, ако има значение. Визуално всико е наред. Отзад в багажника е сухо и не изглежда да е наводнявана. Някой да има решение на проблема?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с парктроник

Мнение от adovet » 15 Мар 2016, 6:25

SaSo написа:На мен ми дава грешка 9Е3B? Не чувам реакция от ни един от датчиците. Така купих колата. Бяха сваляли броните за освежавяне преди продажба, ако има значение. Визуално всико е наред. Отзад в багажника е сухо и не изглежда да е наводнявана. Някой да има решение на проблема?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Как ги слушаш тея датчици ми стана интересно?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Re: Проблем с парктроник

Мнение от SaSo » 15 Мар 2016, 9:19

Е наши трябвало да давата признак на щракане или нещо такова леко при преминаване отвън?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с парктроник

Мнение от adovet » 15 Мар 2016, 11:58

Пипаш ги с пръст

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Проблем с парктроник

Мнение от 3186 » 15 Мар 2016, 13:48

Чува се едно леко пукане, като приближиш ухо. При мен в момента ту работи, ту не работи... Странна работа, вероятно прекъсва нещо по инсталацията :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Re: Проблем с парктроник

Мнение от SaSo » 15 Мар 2016, 14:42

Няма никаква реакция нито пукане нито нищо....

Sent from my GT-I9515 using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Проблем с парктроник

Мнение от BorislavB » 16 Мар 2016, 0:55

щом са откачали броните може да не са закачили някоя букса хубаво. другото е докато са ги закачали да са прецакали някое от краченцата на буксата и пак да не дава сигнал,понеже са доста калпави и лесно се чупят. почвай ги наред датчиците и ги провери дали са добре закачени.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Проблем с парктроник

Мнение от Nini0 » 03 Май 2017, 12:01

Колеги от 2 дена парктроника ми дава грешка в ИНПА Е92Е спира да работи, няма сигнал нито отчита и пак тръгва. Проверих всички датчици си цъкат къде да търся проблема ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Проблем с парктроник

Мнение от B.Stoimenov » 05 Юли 2017, 8:14

Добро утро, колеги,

от няколко дни имам проблем с парктроника. Преден десен спря да работи. Колата беше пребоядисвана в предната част и са сваляни елементи, но след като я взех от сервиза, няколко дни си работеше чудесно, след това изненадващо - спря. с manual проверка - преден десен датчик, с Ista - пак същия. Веднъж след автомобивка проработи, а на следващия ден отново го нямаше. Онзи ден след чистене на грешката проработи за кратко и при следващото палене го нямаше.
Бях решил, че явно е заминал, може би и този е спукан и затова ... купих другдатчик - нов. Вчера реших преди да го боядисам да го пробвам все пак, смених - изненада. пак не работи. Реших, че понеже е нов може да трябва да се изтрият грешките (макар да бях сигурен, че това не влияе) - не, не проработи. Всички останали датчици работят.
Това което допускам е, че кабелите са прекъснати някъде. Огледах долу и буксата, изглеждат нормално - разкачих, поразмачках - ефект нулев. с мултицет не мог да замеря дали има напрежение, че нямах игли покрай мен (буксите са много тънки и с нормалните пера не става :) )
Въпроса ми е ... Колко следва да е напрежението на парктроника, за да преследвам евентуалното прекъсване от къде започва?
Други идеи за проблема ? Дано се реши скоро ...че нещо съм се разглезил явно и без парктроник се изпотявам докато я паркирам на по-оскъдно място.

Благодаря ви, предварително !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с парктроник

Мнение от adovet » 05 Юли 2017, 8:21

И аз имах подобен проблем. Оказа се че кабелите малко след буксата са прекъснати. Взимаш един мултицет и го прозвъняваш от буксата до датчика и ще видиш дали е кабел

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Проблем с парктроник

Мнение от B.Stoimenov » 05 Юли 2017, 8:52

adovet написа:И аз имах подобен проблем. Оказа се че кабелите малко след буксата са прекъснати. Взимаш един мултицет и го прозвъняваш от буксата до датчика и ще видиш дали е кабел


това ми е идеята, но буксата долу е с 16-тина пина по спомен, а тази на датчика е с 3, при това трябва с игла да стигна до тях. Явно ще трябва да развия хубаво обвивката на снопчетата. Мерси, ще пиша какво е станало.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с парктроник

Мнение от adovet » 05 Юли 2017, 9:13

B.Stoimenov написа:
adovet написа:И аз имах подобен проблем. Оказа се че кабелите малко след буксата са прекъснати. Взимаш един мултицет и го прозвъняваш от буксата до датчика и ще видиш дали е кабел


това ми е идеята, но буксата долу е с 16-тина пина по спомен, а тази на датчика е с 3, при това трябва с игла да стигна до тях. Явно ще трябва да развия хубаво обвивката на снопчетата. Мерси, ще пиша какво е станало.

Гледай ги по цветовете няма да ги объркаш

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Проблем с парктроник

Мнение от B.Stoimenov » 10 Юли 2017, 11:33

Проблемът - оправен.

беше прекъснат единия кабел от буксата към неработещия датчик. Под пасажерския фар има голяма букса от която тръгват захранванията на датчиците и доколото видях на халогените.
с доста мъка и прочие, одрязах кабела, забелих, запоих удължителна жичка (имайте предвид, че жичките са доста тънки, поклеясали от годините и доста лесно се прекъсват та бъдете внимателни, искаше и доста почистване и киселинка, та да хване спойката) и всичко проработи ! :)
Както каза колегата adovet - цветовете на всяко кабелче, като се вгледате са различни и е лесно да ги просвирите. Единствено за куплунга на самия PDC датчик подгответе тънка игла, за да захванете мултицета. :yes:

П.П. повече доверени зервизи на Каско - НЕ!!!! повече работа и разправии ми отвориха, отколкото да ми решат "проблемите"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с парктроник

Мнение от adovet » 10 Юли 2017, 11:44

и при мене се получи проблема след сваляне и боядисване на бронята. Общо взето явно остаряват там кабелите и се прекъсват. При мен го оправих по бързия начин с черно тиксо и вече 1г. няма проблем. И при мене се беше скъсал на същото място, малко след буксата като тръгнат към датчиците.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 16.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530 Xdrive
Мечтае да кара: "Вечния Сокол"

Re: Проблем с парктроник

Мнение от Nikoobg » 04 Сеп 2017, 19:32

Зравейте Колеги,
И при мен се появи проблем с парктроника.
От няколко дни ту го има ту го няма, ама в повечето време го няма.
Свалих модула и го пръснах с контактен спрей, но поработи малко и пак прекъсна.
Колата е Е61LCI и под резервната гума е модула.
Да кажа предварително, че не е разглобявана за боядисване нито наводнявана.
Отзад под гумата има още един модул и 3 броя релета.
Може ли някое от релетата да захранва модула с ток и от него да прекъсва?
Датчиците работят всичките - проверени са.
Според мен от време на време не стига захранване до модула и трябва да открия какво подава ток.
Смених и бушона няколко пъти.
Ще съм благодарян за съвети и предложения.

ПоЗдрави!!!
ПоЗдрави!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook