Проблем с парктроник

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с парктроник

Мнение от adovet » 15 Фев 2016, 12:26

ICHIBAN написа:Връщам темата за да не пускам нова.Моя PDC работи когата си иска.Сменил съм модула преди два месеца и си работеше без проблем.
Вчера в движение докато карах и ми показа на борда че не работи.Ако откача акумулатора за малко и след като го закача пак и имам
парктроник.Но след малко каране изчезва.Насочете ме къде да търся проблема?
П.П.Няма вода или влага в бъгажника.Когато няма парктроник,нито един от сензорите не работи.

Възможно е като при мене да имаш протрита жичка. И при мене беше същата работа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Проблем с парктроник

Мнение от ICHIBAN » 15 Фев 2016, 13:31

adovet написа:
ICHIBAN написа:Връщам темата за да не пускам нова.Моя PDC работи когата си иска.Сменил съм модула преди два месеца и си работеше без проблем.
Вчера в движение докато карах и ми показа на борда че не работи.Ако откача акумулатора за малко и след като го закача пак и имам
парктроник.Но след малко каране изчезва.Насочете ме къде да търся проблема?
П.П.Няма вода или влага в бъгажника.Когато няма парктроник,нито един от сензорите не работи.

Възможно е като при мене да имаш протрита жичка. И при мене беше същата работа

Към някой от сензорите ли?
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с парктроник

Мнение от adovet » 15 Фев 2016, 13:42

ICHIBAN написа:
adovet написа:
ICHIBAN написа:Връщам темата за да не пускам нова.Моя PDC работи когата си иска.Сменил съм модула преди два месеца и си работеше без проблем.
Вчера в движение докато карах и ми показа на борда че не работи.Ако откача акумулатора за малко и след като го закача пак и имам
парктроник.Но след малко каране изчезва.Насочете ме къде да търся проблема?
П.П.Няма вода или влага в бъгажника.Когато няма парктроник,нито един от сензорите не работи.

Възможно е като при мене да имаш протрита жичка. И при мене беше същата работа

Към някой от сензорите ли?

Да

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Проблем с парктроник

Мнение от ICHIBAN » 15 Фев 2016, 14:03

B.Stoimenov написа:
ICHIBAN написа:Връщам темата за да не пускам нова.Моя PDC работи когата си иска.Сменил съм модула преди два месеца и си работеше без проблем.
Вчера в движение докато карах и ми показа на борда че не работи.Ако откача акумулатора за малко и след като го закача пак и имам
парктроник.Но след малко каране изчезва.Насочете ме къде да търся проблема?
П.П.Няма вода или влага в бъгажника.Когато няма парктроник,нито един от сензорите не работи.


Ти до онзи ден колега, нямаше ли проблем с тоците като цяло ?
Вариант за който аз се сещам - виж дали стига захранване до парктрониците, след това дали излиза от модула, а след това и дали Влиза в модула :)
Не на последно място ... бушона може да провериш

Да утечка,ама тя не касаеше парктроника.Бушона е здрав.
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Re: Проблем с парктроник

Мнение от Indiana » 15 Фев 2016, 20:52

Не знам дали е проблем, но нормално ли е след спиране и преминаване на автомата в "паркинг" парктроника да продължава да издава звук?
Понякога го прави, понякога не. Имам чувството, че само когато съм паркирал максимално близо продължава сигнализацията и след паркинг...
Някой забелязал ли е някаква логика, че ме дразни :confused:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с парктроник

Мнение от adovet » 16 Фев 2016, 9:35

Indiana написа:Не знам дали е проблем, но нормално ли е след спиране и преминаване на автомата в "паркинг" парктроника да продължава да издава звук?
Понякога го прави, понякога не. Имам чувството, че само когато съм паркирал максимално близо продължава сигнализацията и след паркинг...
Някой забелязал ли е някаква логика, че ме дразни :confused:

По принцип след като е било на R след това без значение на какво е седи включен известно време

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Re: Проблем с парктроник

Мнение от Indiana » 16 Фев 2016, 14:16

adovet написа:
Indiana написа:Не знам дали е проблем, но нормално ли е след спиране и преминаване на автомата в "паркинг" парктроника да продължава да издава звук?
Понякога го прави, понякога не. Имам чувството, че само когато съм паркирал максимално близо продължава сигнализацията и след паркинг...
Някой забелязал ли е някаква логика, че ме дразни :confused:

По принцип след като е било на R след това без значение на какво е седи включен известно време


След известно време или след известна скорост?
Това според мен е недомислица...защо ми е паркинг асистент след като вече съм паркирал?
Изкарвам колата от гаража, оставям колата да работи, качват се други пътници в колата, аз слизам, за да сложа и подредя багажа в багажника и в този момент на всички в колата им се пробиват тъпанчетата... :confused:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Проблем с парктроник

Мнение от B.Stoimenov » 16 Фев 2016, 15:38

Indiana написа:
adovet написа:
Indiana написа:Не знам дали е проблем, но нормално ли е след спиране и преминаване на автомата в "паркинг" парктроника да продължава да издава звук?
Понякога го прави, понякога не. Имам чувството, че само когато съм паркирал максимално близо продължава сигнализацията и след паркинг...
Някой забелязал ли е някаква логика, че ме дразни :confused:

По принцип след като е било на R след това без значение на какво е седи включен известно време


След известно време или след известна скорост?
Това според мен е недомислица...защо ми е паркинг асистент след като вече съм паркирал?
Изкарвам колата от гаража, оставям колата да работи, качват се други пътници в колата, аз слизам, за да сложа и подредя багажа в багажника и в този момент на всички в колата им се пробиват тъпанчетата... :confused:


Предполага се, че все още маневрираш вероятно, мисля че над 10км/ч спира. Винаги можеш да го изключиш от копчета ( аз примерно така правя като паркирам, докато си загася колата, за да не полудявам вътре :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Проблем с парктроник

Мнение от BorislavB » 17 Фев 2016, 22:44

Премине ли на задна автоматично се пуска, след това седи включен, докато не го изключиш от копчето или при определена скорост напред също се изключва. Можеш от I-drive да го изключиш изцяло и да си го пускаш ръчно само при нужда.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Проблем с парктроник

Мнение от ICHIBAN » 17 Фев 2016, 23:00

adovet написа:
ICHIBAN написа:Връщам темата за да не пускам нова.Моя PDC работи когата си иска.Сменил съм модула преди два месеца и си работеше без проблем.
Вчера в движение докато карах и ми показа на борда че не работи.Ако откача акумулатора за малко и след като го закача пак и имам
парктроник.Но след малко каране изчезва.Насочете ме къде да търся проблема?
П.П.Няма вода или влага в бъгажника.Когато няма парктроник,нито един от сензорите не работи.

Възможно е като при мене да имаш протрита жичка. И при мене беше същата работа

Може би си прав.Тука последните три-четири дни времето е по топло,няма дъждове,влага и си работи без проблем.
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Проблем с парктроник

Мнение от nikolae » 18 Фев 2016, 14:06

Ще пробвам да попитам и тук.

Понякога когато паля колата казва PDC failure, но всички датчици работят.
Грешката е 9E2D Fehlerort: Wandlerfehler HML - отзад, среда, ляво ли означава ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Проблем с парктроник

Мнение от miroleskov » 18 Фев 2016, 14:26

Здравейте, и аз съм с проблем в парктроника...Не реагира въобще закачих на ИНПА грешката е за заден среден десен.Ще търся да го сменя....Въпроса ми е има ли вероятност да е модула или щом грешката е за точно определен е датчика,защото спря да работи цялата система или е достатъчно един да не работи и спира работата на всички останали.Благодаря сега ще пусна и обява,че търся
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Проблем с парктроник

Мнение от B.Stoimenov » 18 Фев 2016, 16:05

miroleskov написа:Здравейте, и аз съм с проблем в парктроника...Не реагира въобще закачих на ИНПА грешката е за заден среден десен.Ще търся да го сменя....Въпроса ми е има ли вероятност да е модула или щом грешката е за точно определен е датчика,защото спря да работи цялата система или е достатъчно един да не работи и спира работата на всички останали.Благодаря сега ще пусна и обява,че търся


спре ли 1 - спират всички ;)
Иначе ги тествай докато са в грешка (не работи) - на контакт пусни парктроника и ги обиколи - сложи си леко пръста на всеки сензор - някои слагат ухо - има едно като пукане - така ще видиш кой не работи.

За протокола - аз имах проблем с 1 от сензорите, заден - краен десен - като спре да работи с него спира и преден краен от същата страна - предпоалгам са на една верига.

Моя явно се беше наводнил , защото след като го затоплих си проработи - но ще го сменя вероятно скоро време.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Проблем с парктроник

Мнение от 3186 » 14 Мар 2016, 9:38

С риск да стана досаден с проблема си с парктроника(питах в темата за начинаещи), ще продължа историята си с това, че взех нов модул(на старо - 09/2005, с различен номер, но все пак също комбиниран преден и заден). След монтажа и що годе адекватните данни за дистанция на iDrive потеглих и започнах да получавам грешката за PDC през няколко секунди - изчезваше и после се появяваше с гонг сигнала :roll:
В крайна сметка спря да отразява информация на дисплея, грешката си остана, но поне сега всички датчици "кликат" освен предните външни 2. Каква е зависимостта на PDC от прецаканите датчици:
1. Ако 1 датчик не работи - цялата система не работи?
2. Ако 2 или повече датчици не работят - цялата система не работи?
3. Системата не се влияе от отделните датчици и при проблем с един, останалите работят?
Единствената грешка в INPA беше 9Е38 (преден десен датчик). Довечера ми предстои да кодирам новия модул, което обаче не очаквам да помогне. Някакви идеи? :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Проблем с парктроник

Мнение от BorislavB » 14 Мар 2016, 23:56

Ако един не работи цялата система не работи и ти дава грешка PDC Failure или нещо такова.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook