Форсиране на DPF регенерация

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от STEVAL » 14 Апр 2016, 12:02

Здравейте, днес закачих колата с INPA и ми излезе грешка 4667 и стойност на ash - 0,0g в описанието на грешката. До колкото съм чел, тази грешка е за неосъществена регенерация. Дали има проблем с тази стойност на ash и къде да търся проблема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Taruno » 14 Апр 2016, 13:32

Не не нормално Ash да е 0 тъй като на новите коли започват от 0.1 поне :D

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 3.01.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е 60
Мечтае да кара: 750Ld xDrive

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от canzone45 » 26 Юни 2016, 19:23

От вчера и аз с проблеми 2 грешки при диагностиката 480 А и 4667.КОлата доста мудна и шумен мотор .ПОМАГАЙТЕ !!! Какво да правя?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от oci » 27 Юни 2016, 17:00

STEVAL написа:Здравейте, днес закачих колата с INPA и ми излезе грешка 4667 и стойност на ash - 0,0g в описанието на грешката. До колкото съм чел, тази грешка е за неосъществена регенерация. Дали има проблем с тази стойност на ash и къде да търся проблема.

Да не би да е изтърбушен и затова да е такава стойността

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от badsharki » 27 Юни 2016, 21:26

canzone45 написа:От вчера и аз с проблеми 2 грешки при диагностиката 480 А и 4667.КОлата доста мудна и шумен мотор .ПОМАГАЙТЕ !!! Какво да правя?

Ето тук пише какво да правиш --> https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... kXmwWHcfuA

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от STEVAL » 29 Юни 2016, 22:47

oci написа:
STEVAL написа:Здравейте, днес закачих колата с INPA и ми излезе грешка 4667 и стойност на ash - 0,0g в описанието на грешката. До колкото съм чел, тази грешка е за неосъществена регенерация. Дали има проблем с тази стойност на ash и къде да търся проблема.

Да не би да е изтърбушен и затова да е такава стойността



Със сигурност не е изтърбушен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 19.04.2010
Кара: BMW e90 320d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Isys » 06 Фев 2017, 21:50

Някой който е на по 'ти' с ДИС да ми разтълкува стойностите дали са нормални на ДФП филтъра и дали регенерира нормално?Ще бъда много благодарен,БМВ е90 320д 163 коня,няма ренамп,няма чипове,снимките са на загрял автомобил,мотора е след почти основен мотор,нови гарнитури сегменти,лагери,турбото рециклирано,главата прегледана (клапани повдигачи)нови гумички,нови 2 термостата,пепетудките не са отстранени.Аспуха като го изчистя добре след около 2000 хил.км става леко черен..за това питам дали тоя дфп филтър дава нормални стойности?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от dimodi » 06 Фев 2017, 22:30

Колега, в ДИС си има тест за ДПФ-а, който ще ти даде най-точна информация за състоянието му. По спомен се пускаше от Control Unit Functions > Function Selection > Complete Vehicle > Drive > Diesel Electronics > Particulate Filter System > Particulate Filter.

След това натискаш най-долу "Test Schedule", излиза едно прозорче да те пита за "Short Test" - натискаш "не" > Select Particulate Filter > прочита за грешки и те пита дали да продължи, даваш "да" > излиза ти един списък с тестове и избираш номер 4 - BackPressure test.

Стартираш теста и колата си измерва налягането на празни обороти като ти показва и максимално допустимото. След това продължаваш напред, колата сама подава газ, вдига 2 000 оборота и пак мери налягането. Последния тест е на 4 000 оборота, там вече ти трябва да подаваш газ.

Ето го моя на празен ход преди последната регенерация, след като вчера регенерира сега е на 7,9 мбар:

dpf_idle.jpg


Вчера пак правих теста на моята кола и спомените ми са сравнително пресни, но все пак не знам доколко точно съм описал стъпките. Би трябвало да се ориентираш :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 19.04.2010
Кара: BMW e90 320d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Isys » 07 Фев 2017, 15:56

Благодаря колега,ей сега ходих и по перфекното ти обяснение го направих и аз.но нз стойнотите нормални ли са? А и най-важното как мога да рабера кога на колко хил. км е регенерирал филтъра за последно? Благодаря на отзовалите се!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от dimodi » 07 Фев 2017, 20:46

Филтърът ти изглежда наред, добри са стойностите. Кога за последно е регенерирал по принцип се вижда на предните снимки, които си качил:

Изображение

"Distance travelled since regeneration" би трябвало да е, но честно казано не знам защо при теб показва минусова стойност :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от badsharki » 07 Фев 2017, 21:37

Isys написа:Благодаря колега,ей сега ходих и по перфекното ти обяснение го направих и аз.но нз стойнотите нормални ли са? А и най-важното как мога да рабера кога на колко хил. км е регенерирал филтъра за последно? Благодаря на отзовалите се!

Всъщност малко странни са ти стойностите. Как така на Cut-off стойността ти е по-малка от тази на 2000 rpm? Направи ли процедурата както трябва?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от dimodi » 08 Фев 2017, 17:40

Това е малко странно наистина, но предполагам, че колегата просто не я e напънал както трябва при последния тест :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 19.04.2010
Кара: BMW e90 320d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Isys » 08 Фев 2017, 22:03

чесно казано достраша ме да я подържа с дупка гас повечко а само за секунда дигна до 4 хил оборота :lol: интересно че аспуха след около 1000-2000 хил.км леко кумина става черен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 20.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD E61
Мечтае да кара: MiG 29 ОВТ
Детайли за колата: Произведена 2007 година, 235 коня,commonrail

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от silver_knight » 15 Фев 2017, 18:04

iceblast написа:Колага ми беше напълно загряла :paranoid:

Условията за регенерацията се следните
1. 75 C Температура на двигателя
2. 2000 оборота
3. Определена температура на изгорелите газове ( не се сещам къде точно, в ISTA когато я пуснеш тази опция ти е описана много добре)
4. Опрелено количество гориво в резервоара ( мисля беше 10-тина литра)
5. 60-70 киломтера скорост
6. Подгревателните свещи не са свързани с регенерацията на DPF-a
7.Колата на място не прави регенерация
8. Горните условия да с продължителност не по-малко от 10 мин

Пусни го най-добре с ISTA и тя ще ти каже какви са условията, горното написано е по Спомен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 20.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD E61
Мечтае да кара: MiG 29 ОВТ
Детайли за колата: Произведена 2007 година, 235 коня,commonrail

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от silver_knight » 15 Фев 2017, 18:08

iceblast написа:Не можах да подкарам форсираната регенерация. Вече колата няма никакви грешки никъде :mhihi: Релето е сменено, само ме е яд, че свалях пак колектора, защото може да се смени без да се сваля, но здраве да е.

Сега ще я чакам да видим кога ще се сети сама да регенерира.


От къде се сменя без да сваляш колектора ?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook