Форсиране на DPF регенерация

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Z3Ro* » 26 Окт 2018, 10:49

Пичове, аз сиг ще съм малко :OT: , но да попитам: на приятел колата е60 с М57 е с махнат физически дпф, като са сменени и няколко софта. Колата пуши сериозно, когато достигне работна температура. Пушенето е на цикли, не е постоянно и се случва както на място, така и в движение. Дюзите са проверени и на стенд. Та стигнахме до момента, че вероятно софтът не е ок и колата се опитва да регенерира. Грешки не записва. Той я е чел с някакво делфи, като прави впечатление, че срещу "иск за регенериране" стои "поискано", а срещу "разрешение..." - "позволено". Не сме я гледали още дали е активна регенерацията, когато пуши. Някой с махнат дпф дали е гледал дали има заявки за регенерация, щото на мен ми се струва, че софтът е кофти?
Последна промяна Z3Ro* на 27 Окт 2018, 12:46, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от brabusbg » 26 Окт 2018, 11:09

Абе хора по какво разбирате че колата ви регенерира?? Или това само през някакъв софтуер го гледате?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от bokouser » 26 Окт 2018, 13:19

Z3Ro* написа:Пичове, аз сиг ще съм малко :OT: , но да попитам: на приятел колата е60 с М57 е с махнат физически дпф, като са сменени и няколко софта. Колата пуши сериозно, когато достигне работна температура. Пушенето е на цикли, не е постоянно и се случва както на място, така и в движение. Дюзите са проверени и на стенд. Та стигнахме до момента, че вероятно софтът не е ок и колата се опитва да регенерира. Грешки не записва. Той я е чел с някакво делфи, като прави впечатление, че срещу "иск за регенериране" стои "поискано", а срещу "разрешение..." - "позволено". Не сме я гледали още дали е активна регенерацията, когато пуши. Някой с махнат дпф дали е гледал дали има заявки за регенерация, щото на мен ми се струва, че софтът е кофти?

Аз съм с такъв софт и Regeneration request си стои със зелена отметка, демек искането за регенерация е потвърдено. Попитах мапера нормално ли е, той ми каза, че е нормално, така или иначе регенерация няма да има. Наблюдавам често колата и действително км от последна регенерация само се увеличават, последната регенерация е била преди да сложим софта.
Така, че гледайте км от последна регенерация, там ще намерите отговор колата регенерира или не.

brabusbg написа:Абе хора по какво разбирате че колата ви регенерира?? Или това само през някакъв софтуер го гледате?

Аз лично трудно познавах кога колата регенерира, но съм я гледал много пъти по магистралата с разни диагностични софтуери.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от vld » 26 Окт 2018, 14:05

brabusbg написа:Абе хора по какво разбирате че колата ви регенерира?? Или това само през някакъв софтуер го гледате?

Ако колата е автомат, започва да превключва на по високи обороти дори при леко подаване на газ.
Вместо да сменя на около 1800-2000, почва да сменя на 2300-2500, това се вижда най много между 2ра и 3та предавка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от brabusbg » 26 Окт 2018, 14:25

vld написа:
brabusbg написа:Абе хора по какво разбирате че колата ви регенерира?? Или това само през някакъв софтуер го гледате?

Ако колата е автомат, започва да превключва на по високи обороти дори при леко подаване на газ.
Вместо да сменя на около 1800-2000, почва да сменя на 2300-2500, това се вижда най много между 2ра и 3та предавка.

Благодаря! От съвсем скоро я карам и е на малко километри колата, но... мисля да пробвам с някаква добавка (Bardhal примерно), но сега погледнах цената... над 140лв?? Наистина ли е такава?? Нещо което си заслужава може ли да ми препоръчате?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Z3Ro* » 27 Окт 2018, 12:49

Z3Ro* написа:Пичове, аз сиг ще съм малко :OT: , но да попитам: на приятел колата е60 с М57 е с махнат физически дпф, като са сменени и няколко софта. Колата пуши сериозно, когато достигне работна температура. Пушенето е на цикли, не е постоянно и се случва както на място, така и в движение. Дюзите са проверени и на стенд. Та стигнахме до момента, че вероятно софтът не е ок и колата се опитва да регенерира. Грешки не записва. Той я е чел с някакво делфи, като прави впечатление, че срещу "иск за регенериране" стои "поискано", а срещу "разрешение..." - "позволено". Не сме я гледали още дали е активна регенерацията, когато пуши. Някой с махнат дпф дали е гледал дали има заявки за регенерация, щото на мен ми се струва, че софтът е кофти?


Днес я разгледах колата на място - записала е, че от последната регенерация са изминали малко метри над 2911 километра. ДПФ е премахнат преди повече от 20к километря, като са сменени и няколко уж подходящи софта. Ако някой знае, да даде акъл, софт ли да търсим пак? Всичко друго по колата е ок...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от bokouser » 27 Окт 2018, 18:26

Ами ако последния софт е слаган преди около 2911км значи върши работа - не пуска регенерация.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от vld » 29 Окт 2018, 9:17

brabusbg написа:
vld написа:
brabusbg написа:Абе хора по какво разбирате че колата ви регенерира?? Или това само през някакъв софтуер го гледате?

Ако колата е автомат, започва да превключва на по високи обороти дори при леко подаване на газ.
Вместо да сменя на около 1800-2000, почва да сменя на 2300-2500, това се вижда най много между 2ра и 3та предавка.

Благодаря! От съвсем скоро я карам и е на малко километри колата, но... мисля да пробвам с някаква добавка (Bardhal примерно), но сега погледнах цената... над 140лв?? Наистина ли е такава?? Нещо което си заслужава може ли да ми препоръчате?
За какво ти е добавка, проблем има ли?

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от brabusbg » 29 Окт 2018, 10:16

vld написа:
brabusbg написа:
vld написа:
brabusbg написа:Абе хора по какво разбирате че колата ви регенерира?? Или това само през някакъв софтуер го гледате?

Ако колата е автомат, започва да превключва на по високи обороти дори при леко подаване на газ.
Вместо да сменя на около 1800-2000, почва да сменя на 2300-2500, това се вижда най много между 2ра и 3та предавка.

Благодаря! От съвсем скоро я карам и е на малко километри колата, но... мисля да пробвам с някаква добавка (Bardhal примерно), но сега погледнах цената... над 140лв?? Наистина ли е такава?? Нещо което си заслужава може ли да ми препоръчате?
За какво ти е добавка, проблем има ли?


Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


Според мен никакъв, но... просто превантивно. Така си мисля! :help: :lol:
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от vld » 29 Окт 2018, 13:55

brabusbg написа:
vld написа:
brabusbg написа:
vld написа:
brabusbg написа:Абе хора по какво разбирате че колата ви регенерира?? Или това само през някакъв софтуер го гледате?

Ако колата е автомат, започва да превключва на по високи обороти дори при леко подаване на газ.
Вместо да сменя на около 1800-2000, почва да сменя на 2300-2500, това се вижда най много между 2ра и 3та предавка.

Благодаря! От съвсем скоро я карам и е на малко километри колата, но... мисля да пробвам с някаква добавка (Bardhal примерно), но сега погледнах цената... над 140лв?? Наистина ли е такава?? Нещо което си заслужава може ли да ми препоръчате?
За какво ти е добавка, проблем има ли?


Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


Според мен никакъв, но... просто превантивно. Така си мисля! :help: :lol:

Не го пипай и не му слагай каквото и да било.
При мен например ДПФ-а почва да се задръства по бързо като сипя бардал бдц в нафтата.
Така, че добавки не всякакви му повлияват добре на филтъра.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от sssssl » 07 Ное 2018, 18:46

ИзображениеПреди десетина дена термостатът на ск. кутия беше сменен при Никола, Мопар, обаче ДПФ пак не ще да регенерира. Другите термостати са сменени преди няколко месеца и до преди 2 седмици проблеми нямаше.
Моля за помощ за принудителна регенерация!
ДПФа е рециклиран преди около 50к км. Колата е на около 265к.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Dextuar » 08 Ное 2018, 7:33

sssssl написа:ИзображениеПреди десетина дена термостатът на ск. кутия беше сменен при Никола, Мопар, обаче ДПФ пак не ще да регенерира. Другите термостати са сменени преди няколко месеца и до преди 2 седмици проблеми нямаше.
Моля за помощ за принудителна регенерация!
ДПФа е рециклиран преди около 50к км. Колата е на около 265к.
Ходи при някой с диагностика да ти пусне принудителна в движение и да гледа живи данни иначе няма да стане.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от sssssl » 08 Ное 2018, 17:10

dextuar написа:Ходи при някой с диагностика да ти пусне принудителна в движение и да гледа живи данни иначе няма да стане.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Да, точно такъв се търси, естествено срещу заплащане .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от The_Bear » 11 Ное 2018, 23:53

sssssl написа:
dextuar написа:Ходи при някой с диагностика да ти пусне принудителна в движение и да гледа живи данни иначе няма да стане.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Да, точно такъв се търси, естествено срещу заплащане .


Вземи си един К+DCAN кабел (70лв, но това е цена със софтуера, а той май не ти трябва, сигурно само кабела ще е по-евтин) и програмката BTool за 20-ина лева май беше купуваш през смартфона, свързваш и гледаш живи данни в движение, пускаш регенерации, и е възможно да забравиш, че всъщност управляваш автомобил накрая, което не е хубаво... :mhihi:
Бих ти помогнал, но моя кабел съм го преправил и става само за моята кола, трябва друг, нормален.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 14.01.2016
Местоположение: Sofia
Детайли за колата: BMW F10 3.0d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от ruska_shvaba » 23 Апр 2019, 12:36

Здравейте колеги и мен ме достигна проблема със запушения ДПФ на БМВ 330Д 2006 231кс и Грешка 480А , снощи след доста време мъки и дълго каране успях да форсирам регенерация през иста дори с грешка 480А и грешки в ДДЕ , регенерацията протече около 10 15мин магистрално каране с 100-120км в час на 5та скорост , НО след като влязох в София и направих теста на ДПФ-а през Иста стойностите пак бяха над границите само на Idle speed бяха под макса , в сравнение с предишния тест бяха се променили с 5-10 мбар . Последната регенерация е била преди 4000км явно доста се позапушил. Питането ми е с каква скорост да карам докато ДПФ-а е в регенерация, за да има максимален ефект от това занятие, а не съвсем малко да ми спаднат стойностите. По книга го дават с 100км както карах снощи, но ефекта беше минимален. Преди да успея да вляза в регенерация карах на 3000оборота, но мисля че нямаше ефект като не беше активна регенерацията. :ranting:
BMW 330d Sports Wagon 231hp

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook