Проблем след слагане на КН филър

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Проблем след слагане на КН филър

Мнение от hol1gans » 13 Сеп 2013, 11:28

Колеги преди 2-3 дена си закупих КН панелен за е61 530д, сложих и в началото всичко си беше ок. От вчера насам запозна да ми святка чека и пише, че надвишава емиите, като мислих, че причината е от махането на дпф-фа и катализатора, но сега го закачих на инпа и ми показа 2 грешки. 1вата е exhaust back presure sensor, signal , и втората, mass or volume air flow too high due to sensor drift. Сега ще го пробвам с стоковия филтър как ще е. От какво се получава това според вас. Аз си мисля, че няма дпф и катализатор- следователно газовете излизат по-бързо, сега и спортен филър и започна да диша по-добре. Някаква корекция нещо по настройки да не иска? Или пък ми било тръгнал дебитомер и се е случило точно след смяната? Някакви идеи. След малко слагам стоковия и ще ви кажа за резултата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Проблем след слагане на КН филър

Мнение от Gqbriel » 13 Сеп 2013, 12:19

hol1gans написа:Колеги преди 2-3 дена си закупих КН панелен за е61 530д, сложих и в началото всичко си беше ок. От вчера насам запозна да ми святка чека и пише, че надвишава емиите, като мислих, че причината е от махането на дпф-фа и катализатора, но сега го закачих на инпа и ми показа 2 грешки. 1вата е exhaust back presure sensor, signal , и втората, mass or volume air flow too high due to sensor drift. Сега ще го пробвам с стоковия филтър как ще е. От какво се получава това според вас. Аз си мисля, че няма дпф и катализатор- следователно газовете излизат по-бързо, сега и спортен филър и започна да диша по-добре. Някаква корекция нещо по настройки да не иска? Или пък ми било тръгнал дебитомер и се е случило точно след смяната? Някакви идеи. След малко слагам стоковия и ще ви кажа за резултата.


К§Н филтъра пропуска,сравнително по-голямо количество въздух - имах същия проблем и при моята Е46 и го разкарах и повече К§Н на печката няма да сложа..

пс: К§Н беше оригинален и не е купуван от пазара :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Проблем след слагане на КН филър

Мнение от hol1gans » 13 Сеп 2013, 12:34

Колега и моя не е пазарен, тва от каде го изкара

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Проблем след слагане на КН филър

Мнение от Gqbriel » 13 Сеп 2013, 12:42

hol1gans написа:Колега и моя не е пазарен, тва от каде го изкара


Не си разбрал - не го казвам на теб,а да елиминирам евентуални съмнения в качеството му!
От цялото нещо само това ли прочете :dunno:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Проблем след слагане на КН филър

Мнение от Borymeckata » 13 Сеп 2013, 12:48

Аз си сложих такъв на дизела и съм доволен - до момента няма проблеми:

Изображение

Някъде четох, че ако филтърът е прекалено омаслен, имало възможност микроскопични капчици масло да попаднат заедно с въздушния поток върху дебитомера и да го сбъркат. Но щом филтърът е нов - не би трябвало да има такъв проблем.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Проблем след слагане на КН филър

Мнение от Emooo » 13 Сеп 2013, 13:15

Хвърляш го този филтър и си изчистваш дебитомера.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Проблем след слагане на КН филър

Мнение от hol1gans » 13 Сеп 2013, 13:51

Emooo написа:Хвърляш го този филтър и си изчистваш дебитомера.


Купувал съм 3 филтъра от едно и също място и до сега нямах проблем, но 1во ще почистя добре дебитомера, и ще погледна дали е омаслен и ако имам пак грешка тогава го разкарвам

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Проблем след слагане на КН филър

Мнение от Emooo » 13 Сеп 2013, 14:08

Ти няма да видиш ако е омаслен. Чисти се със специален спрей от алкохол за MAF сензори. Да не вземеш да си прецакаш и сензора като го измиеш с някакво веро. Виж има теми по въпроса.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Проблем след слагане на КН филър

Мнение от hol1gans » 13 Сеп 2013, 17:46

Emooo написа:Ти няма да видиш ако е омаслен. Чисти се със специален спрей от алкохол за MAF сензори. Да не вземеш да си прецакаш и сензора като го измиеш с някакво веро. Виж има теми по въпроса.

Хах :) няма колега споко, имам специален спрей за дебитомер с него го чистя, иначе до сега ги чистех с контактен спрей и нямах проблем.

Карах около 120км извънградско и пак ми светна чека, с чистене няма да се оправи, утре си слагам стоковия филтър

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Проблем след слагане на КН филър

Мнение от iceblast » 15 Сеп 2013, 9:16

Чистенето при Е60тките не става само с пръскане, трябва да се потопи цялото тяло, тъй като мрежата, която предпазва сензора е под ъгъл и реално нямаш директна видимост към него.

При Е39ките беше песен чистенето, 5 мин и е като нов, но тук са се постарали да ни е гадно :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Проблем след слагане на КН филър

Мнение от Emooo » 15 Сеп 2013, 10:32

iceblast написа:Чистенето при Е60тките не става само с пръскане, трябва да се потопи цялото тяло, тъй като мрежата, която предпазва сензора е под ъгъл и реално нямаш директна видимост към него.

При Е39ките беше песен чистенето, 5 мин и е като нов, но тук са се постарали да ни е гадно :banghead:

И в какво го потапяш?
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Проблем след слагане на КН филър

Мнение от INTEGRALE » 15 Сеп 2013, 13:23

Emooo написа:
iceblast написа:Чистенето при Е60тките не става само с пръскане, трябва да се потопи цялото тяло, тъй като мрежата, която предпазва сензора е под ъгъл и реално нямаш директна видимост към него.

При Е39ките беше песен чистенето, 5 мин и е като нов, но тук са се постарали да ни е гадно :banghead:

И в какво го потапяш?

Обезмаслител

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Проблем след слагане на КН филър

Мнение от hol1gans » 15 Сеп 2013, 14:13

INTEGRALE написа:
Emooo написа:
iceblast написа:Чистенето при Е60тките не става само с пръскане, трябва да се потопи цялото тяло, тъй като мрежата, която предпазва сензора е под ъгъл и реално нямаш директна видимост към него.

При Е39ките беше песен чистенето, 5 мин и е като нов, но тук са се постарали да ни е гадно :banghead:

И в какво го потапяш?

Обезмаслител


И не се ли прецаква с обезмаслитела? Може ли малко по-подробно как става цялата процедура?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Проблем след слагане на КН филър

Мнение от hol1gans » 17 Сеп 2013, 18:19

Проблема е решен. Сложих си оригиналния филтър, и вече нямам грешки. Минах около 800км и сичко изглежда 6+

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: Проблем след слагане на КН филър

Мнение от unikalen88 » 02 Дек 2013, 22:49

в е46 раздела има тема за чистене на дебитомери,и има много случааи на прецакани дебитомери с обезмаслител и разни спреичета за карбуратори,чисти се идинственно със специялен спреи за дебитомери които има 0 процента остатък след изпаряването един от тях е Изображение
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook