Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дискове за Е60

Мнение от FaceOff » 06 Дек 2017, 20:05

Колега, дисковете може да се замерят с индикаторен часовник, и да им докажеш, че са криви. Интересно обаче, веднага след смяната на предните дискове ли ти се появиха вибрации в педала? На твое място сега бих замерил и предните и задните.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Дискове за Е60

Мнение от kopi » 06 Дек 2017, 21:38

FaceOff написа:Колега, дисковете може да се замерят с индикаторен часовник, и да им докажеш, че са криви. Интересно обаче, веднага след смяната на предните дискове ли ти се появиха вибрации в педала? На твое място сега бих замерил и предните и задните.


Нямам такъв часовник.. а и както казах вибрациите бяха само при загрети дискове. В магазина твърдят, че дисковете са наред и нямало смисъл да се изпращат на производителя за рекламация. Първо че при вида на пастата нямали да признаят гаранцията, второ за да ги тестват щели да ги разрежат и ако са добре аз съм бил губещия... Незнам дали това не са само простотии и се опитват да ме разкарат :conf: Накрая ще мина и ще ги оставя за рекламация пък да става к'вото ще. Не мисля да ги продавам и да залъгвам някой.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дискове за Е60

Мнение от FaceOff » 06 Дек 2017, 21:48

По-вероятно да нямаш такъв часовник (не че е скъп, не се използват много), но в някой сервиз ще ги проверят..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Дискове за Е60

Мнение от andy » 08 Дек 2017, 9:50

FaceOff написа:Колега, дисковете може да се замерят с индикаторен часовник, и да им докажеш, че са криви. Интересно обаче, веднага след смяната на предните дискове ли ти се появиха вибрации в педала? На твое място сега бих замерил и предните и задните.


А как ще загрееш дисковете за да ги мериш дали са криви? В повечето случаи като са студени са добре, след загряване се кривят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Дискове за Е60

Мнение от snooperchi » 13 Дек 2017, 22:38

А при мен се получава нещо още по-интересно. След оригиналните, които имаха доста голям ръб, сложих ATE , с които изкарах 5000км и се изкривиха. След това ( в момента ) съм с Брембо, което е на над 7000км вече и днеска, след замерване с часовника, единият диск е с 0.1-0.2мм мръднал, а другия 0.5 при допустими 0.8 или 0.10 ( не се сещам точно кое от двете беше според Брембо ) Та... при този случай.. пак има тресене. 1-во натискане студени - няма проблем, второ натискане - няма проблем и след 3то.... волана си ходи на където иска. Някой може ли да ми даде съвет, къде аджеба да търся проблема в този случай? Главините са перфектни - проверено.
Поръчал съм си едни втора ръка - оригинални... уж без проблем... та да видим те как ще се справят. Гумите са наред, джантите са наред... балансите са наред.... окачването е наред... Апаратите са наред .... всичко си им работи... Та, колеги, къде да търся проблема?
Благодаря. А да и предницата е наред. Къде да търся проблема с това? За мен лично, проблемът е в дисковете разбира се, но докато не сложа кадърни и оригинални за проба... няма как да съм сигурен. :|

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дискове за Е60

Мнение от FaceOff » 13 Дек 2017, 23:48

Интересно, какво разбирате под топли и студени дискове. Биенето/тресенето от дискове се усеща при спиране от 80-100км/ч нагоре. Значи трябва да си спрял на магистралата примерно, да изчакаш поне час в студено време, защото чугуна доста бавно изстива, и след това да ускориш до към 100, 100 и нещо, и да натиснеш спирачката, за да кажеш, че не тресе на студени дискове, но дори и тогава дисковете ще са леко загрели.
Топли.. студени.. аз съм сигурен, че и горния колега ако замери дисковете, ще са над допустимото.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дискове за Е60

Мнение от vld » 14 Дек 2017, 9:33

FaceOff написа:Интересно, какво разбирате под топли и студени дискове. Биенето/тресенето от дискове се усеща при спиране от 80-100км/ч нагоре. Значи трябва да си спрял на магистралата примерно, да изчакаш поне час в студено време, защото чугуна доста бавно изстива, и след това да ускориш до към 100, 100 и нещо, и да натиснеш спирачката, за да кажеш, че не тресе на студени дискове, но дори и тогава дисковете ще са леко загрели.
Топли.. студени.. аз съм сигурен, че и горния колега ако замери дисковете, ще са над допустимото.

Не е нужно да чакаш един час, достатъчно е да караш 5 минути без да натискаш спирачката и диска ще е станал с температура колкото тази на околната среда.
А как да разбереш дали тресе при загрял е още по лесно, като намалиш няколко пъти от 160 до 80 и си готов, на тази операция с кофти дискове ще почне едно тресене та чак свят ще ти се завие :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Дискове за Е60

Мнение от bioz » 14 Дек 2017, 9:55

Колеги тия дискове да не са от кашкавал направени, че като се нагреят да се огъват като изстинат да се изправят. Те или са криви или не са и то изкривени е само израз защото те не се изкривяват реално, а съвсем друго се случва.

Уточнявам става въпрос за дискове на реномирани марки, а не поръчани на примоция от алиекпрес.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дискове за Е60

Мнение от vld » 14 Дек 2017, 10:52

bioz написа:Колеги тия дискове да не са от кашкавал направени, че като се нагреят да се огъват като изстинат да се изправят. Те или са криви или не са и то изкривени е само израз защото те не се изкривяват реално, а съвсем друго се случва.

Уточнявам става въпрос за дискове на реномирани марки, а не поръчани на примоция от алиекпрес.

Колега зачети цялата тема, ще видиш, че 90% от афтърмаркет дисковете са кофти и изкарват много малко.
Порядъка е 4-5-6000км. и почват да тресат зверски.
За сега единствено оригиналните предни дискове държат сериозно и то без пазене има колеги ги карат по много километри 60-70-80 000, и ги сменяват защото са се изхабили а не защото тресат.
Всеки сам си преценява колко пъти по 200лв. за дискове ще даде докато ги уцели, или пък веднъж 600 и повече не се занимава ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Дискове за Е60

Мнение от bioz » 14 Дек 2017, 11:04

vld написа:
bioz написа:Колеги тия дискове да не са от кашкавал направени, че като се нагреят да се огъват като изстинат да се изправят. Те или са криви или не са и то изкривени е само израз защото те не се изкривяват реално, а съвсем друго се случва.

Уточнявам става въпрос за дискове на реномирани марки, а не поръчани на примоция от алиекпрес.

Колега зачети цялата тема, ще видиш, че 90% от афтърмаркет дисковете са кофти и изкарват много малко.
Порядъка е 4-5-6000км. и почват да тресат зверски.
За сега единствено оригиналните предни дискове държат сериозно и то без пазене има колеги ги карат по много километри 60-70-80 000, и ги сменяват защото са се изхабили а не защото тресат.
Всеки сам си преценява колко пъти по 200лв. за дискове ще даде докато ги уцели, или пък веднъж 600 и повече не се занимава ;)


Да колега, знам за какво става въпрос, аз самия съм с ОЕМ дискове просто да ми е мирна главата. Карал съм и с афтермаркет текстар и съм нямал никога проблеми, та не знам дали драмите не идват по скоро от задкомирлно устройство по време на разработване на новите дискове, но както и да е.

Причината да се включа е в спора не беше във това, а по скоро дали криви дискове като изстинат се "изправят" на магия, еми няма как да стане. Прецакан диск си е прецакан както и да го гледаш.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дискове за Е60

Мнение от vld » 14 Дек 2017, 11:07

bioz написа:
vld написа:
bioz написа:Колеги тия дискове да не са от кашкавал направени, че като се нагреят да се огъват като изстинат да се изправят. Те или са криви или не са и то изкривени е само израз защото те не се изкривяват реално, а съвсем друго се случва.

Уточнявам става въпрос за дискове на реномирани марки, а не поръчани на примоция от алиекпрес.

Колега зачети цялата тема, ще видиш, че 90% от афтърмаркет дисковете са кофти и изкарват много малко.
Порядъка е 4-5-6000км. и почват да тресат зверски.
За сега единствено оригиналните предни дискове държат сериозно и то без пазене има колеги ги карат по много километри 60-70-80 000, и ги сменяват защото са се изхабили а не защото тресат.
Всеки сам си преценява колко пъти по 200лв. за дискове ще даде докато ги уцели, или пък веднъж 600 и повече не се занимава ;)


Да колега, знам за какво става въпрос, аз самия съм с ОЕМ дискове просто да ми е мирна главата. Карал съм и с афтермаркет текстар и съм нямал никога проблеми, та не знам дали драмите не идват по скоро от задкомирлно устройство по време на разработване на новите дискове, но както и да е.

Причината да се включа е в спора не беше във това, а по скоро дали криви дискове като изстинат се "изправят" на магия, еми няма как да стане. Прецакан диск си е прецакан както и да го гледаш.

:yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Дискове за Е60

Мнение от laviatan » 16 Дек 2017, 17:50

Колеги - колата не е Е60 а Е83. Пиша тук, защото темата е по-посещаема. Сменени са предните дискове и накладки с оригинални бмв. Минато е с тях 1000 км./до морето и обратно/. Бмв - то не е карано от лятото до момента. Днес реших да го покарам. Минах около 6-7 км. Колата достигна работна темперетура. Използвах спирачките доста пъти лекичко /имаше няколко светофара/ . След това на една права е понастъпих и спрях рязко защото светна оранжево. Авс-а се задейства. Тръгвам да е прибирам и на една права пак и дадох повечко газ и натискам спирачките- волана трепере като луд. Имал съм коли с криви дискове - точно същия ефект. Нямах време повече обаче и е прибрах. Възможно ли е да са се изкривили? Не знам дали има значение - колата е в сух топъл подземен гараж, без влага.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дискове за Е60

Мнение от FaceOff » 16 Дек 2017, 19:19

Роби, с този пост утепа темата :mhihi: От къде да си купувам следващите дискове.. от Марс? :mhihi:
Иди на Стамболийски и Константин Величков (може би ти е най-близко) да ги замерят и... рекламация :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Дискове за Е60

Мнение от laviatan » 16 Дек 2017, 20:02

Чудя се и аз какво да мисля... Може ли някой апарат да е блокирал нещо временно? От стоенето на колата? И от там да е тази вибрация? Другия вариант когато имам време да е закарам да е погледнат.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дискове за Е60

Мнение от FaceOff » 16 Дек 2017, 22:13

Да е блокирал, ама предполагам, че са ти погледнали апаратите, като са сменяни дисковете.. а и пък колко да загреят тия дискове от едно маалко по-рязко спиране.. То смешна работа, ако от един светофар се кривят дискове, и то ОЕМ, а и ако е блокирал, щеше да замирише от накладките..
От друга страна, така изведнъж вибрации не биха дошли от друго, освен от диск.. по моето скромно мнение :dunno: Ако продължава, иди да ги провериш

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook