Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Дискове за Е60

Мнение от Вуйчо » 13 Ное 2019, 0:07

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:16, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Дискове за Е60

Мнение от Vasko » 13 Ное 2019, 0:39

По принцип компромисен вариант са по-лоши дискове и хубави -задължително хубави накладки ....
Накладки два пъти сменяш , после на третия и диска ...
Аз винаги съм се придържал към този вариант...
Последно и моите бяха започнали да тресат при спиране, но си беше от диска, защото след 500 км светнаха накладките и като свалихме и дисковете си бяха заминали
Моята смяна излезна към 500 лв комплекта дискове с накладки -предни АТЕ .
Вече 125 000 км врътнах за две години и това ми е трета смяна на накладки и веднъж заедно с дисковете - сега..
Задни съм сменял веднъж , предстои ми след 10 000 км смяна на задни -поне така показва ...

После караш малко като пенсионер в продължение на 1000 км с плавни натискания за да не ги ''опечеш'' и след това си ти поне за още 40 000 км :)))
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Дискове за Е60

Мнение от Вуйчо » 16 Ное 2019, 14:09

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:16, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Дискове за Е60

Мнение от Вуйчо » 13 Дек 2019, 12:52

аааа
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:13, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Дискове за Е60

Мнение от nickem » 19 Дек 2019, 10:40

А в крайна сметка някой намери ли читави напречно вентилирани дискове? Мненията за Цимермана са доста разнородни, а за други не се сещам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Дискове за Е60

Мнение от Вуйчо » 19 Дек 2019, 14:39

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:12, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Дискове за Е60

Мнение от Gari » 19 Дек 2019, 15:21

OT: На е39-ката смених предните и задните дискове, накладки и датчици с нови Цимерман. Не са надупчени, не са нарязани. Обикновенни дискове. Комплекта беше към 480 евро. Е началото бавничко спиране, никакво задържане на педала на спирачката, абе пазих ги много. Еми изкараха към 2000 км и се изкривиха жестоко предните. Нямаше промяна в цвета, нито имаха наранявания. Просто се изкривиха. Изнервих се и купих възможно най-евтините дискове, които намерих в нета. Нещо от порядъка на 50 евро двата. Сложих ги със старите накладки, ей така от яд. Никакво пазене. Газ, спирачки... еми нищо, нито се изкривиха, нито посиняха. Марката беше Mahle. Даже не знаех, че дискове правят. Това ми е опита с Цимерман. Дискове - само оригинални или цели комплекти на доказани марки D2, Wilwood и т.н. Това си е лично мнение.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не искам много, искам всичко!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Дискове за Е60

Мнение от zAcK » 18 Яну 2020, 22:46

Да попитам, някой възползвал ли се е от офертите на Дарукар за смяна на спирачки "39 % отстъпка от цените на спирачни дискове и накладки". Има я публикувана в Основния форум. Предните дискове така излизат 730 лева, което е доста добре :bchug: Интересно ми е, дали продават дисковете с такава отстъпка, или ще искат те да ги сменят и ще ми набият още 200-300 лева за труд :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 31.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Mercedes S500 306 к.с.
Мечтае да кара: BMW B7 ALPINA

Re: Дискове за Е60

Мнение от dimi81trov » 20 Яну 2020, 8:37

zAcK написа:Да попитам, някой възползвал ли се е от офертите на Дарукар за смяна на спирачки "39 % отстъпка от цените на спирачни дискове и накладки". Има я публикувана в Основния форум. Предните дискове така излизат 730 лева, което е доста добре :bchug: Интересно ми е, дали продават дисковете с такава отстъпка, или ще искат те да ги сменят и ще ми набият още 200-300 лева за труд :mhihi:


Кой размер предни дискове излиза 730 лв? 324 мм или 348 мм, тъй като по принцип разликата в цената между двата размера не е малка (става въпрос за 348 мм, който е за БМВ Е60 530d, а не за 535d, които са по-дебели). А иначе нищо чудно да е прИмоция по български - продават ти ги уж с отстъпка, след което те задължават да ги смениш при тях и ти "набиват" отстъпката в труда, а както всички знаем труда на "майсторчетата" в Дарукар и МКар е платинено подплатен! :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Дискове за Е60

Мнение от antonpau » 20 Яну 2020, 9:21

Ха, много добре звучи това, и аз съм заинтересован, направо им писах :D по принцип не пише да трябва да ги сменят те, ама да видим и дребния шрифт :mrgreen:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Дискове за Е60

Мнение от datchko » 20 Яну 2020, 12:45

dimi81trov написа:
zAcK написа:Да попитам, някой възползвал ли се е от офертите на Дарукар за смяна на спирачки "39 % отстъпка от цените на спирачни дискове и накладки". Има я публикувана в Основния форум. Предните дискове така излизат 730 лева, което е доста добре :bchug: Интересно ми е, дали продават дисковете с такава отстъпка, или ще искат те да ги сменят и ще ми набият още 200-300 лева за труд :mhihi:


Кой размер предни дискове излиза 730 лв? 324 мм или 348 мм, тъй като по принцип разликата в цената между двата размера не е малка (става въпрос за 348 мм, който е за БМВ Е60 530d, а не за 535d, които са по-дебели). А иначе нищо чудно да е прИмоция по български - продават ти ги уж с отстъпка, след което те задължават да ги смениш при тях и ти "набиват" отстъпката в труда, а както всички знаем труда на "майсторчетата" в Дарукар и МКар е платинено подплатен! :shock:

Вчера им писах, днес ми звъннаха - за предни дискове и накладки с включен труд - 1215лв. Това на 535д с 348х36мм дискове.
Не искат да сменят само дискове - може само накладки, но само дискове не можело... иначе 720лв за предни дискове само бих дал + за монтажа, предвид гаранцията, но имам нови накладки пак оригинални и няма как да стане да дам още 450лв за накладки...
За задни накладки ми дадоха цена от 270лв + 55 труд = 325лв. Което обаче прави отстъпката на накладките нереална от тези 39%, защото иначе щяха да бъдат или 224лв, или 239лв, а не 270..

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 31.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Mercedes S500 306 к.с.
Мечтае да кара: BMW B7 ALPINA

Re: Дискове за Е60

Мнение от dimi81trov » 20 Яну 2020, 14:41

datchko написа:
dimi81trov написа:
zAcK написа:Да попитам, някой възползвал ли се е от офертите на Дарукар за смяна на спирачки "39 % отстъпка от цените на спирачни дискове и накладки". Има я публикувана в Основния форум. Предните дискове така излизат 730 лева, което е доста добре :bchug: Интересно ми е, дали продават дисковете с такава отстъпка, или ще искат те да ги сменят и ще ми набият още 200-300 лева за труд :mhihi:


Кой размер предни дискове излиза 730 лв? 324 мм или 348 мм, тъй като по принцип разликата в цената между двата размера не е малка (става въпрос за 348 мм, който е за БМВ Е60 530d, а не за 535d, които са по-дебели). А иначе нищо чудно да е прИмоция по български - продават ти ги уж с отстъпка, след което те задължават да ги смениш при тях и ти "набиват" отстъпката в труда, а както всички знаем труда на "майсторчетата" в Дарукар и МКар е платинено подплатен! :shock:

Вчера им писах, днес ми звъннаха - за предни дискове и накладки с включен труд - 1215лв. Това на 535д с 348х36мм дискове.
Не искат да сменят само дискове - може само накладки, но само дискове не можело... иначе 720лв за предни дискове само бих дал + за монтажа, предвид гаранцията, но имам нови накладки пак оригинални и няма как да стане да дам още 450лв за накладки...
За задни накладки ми дадоха цена от 270лв + 55 труд = 325лв. Което обаче прави отстъпката на накладките нереална от тези 39%, защото иначе щяха да бъдат или 224лв, или 239лв, а не 270..


Аз звъннах днес на ДаруКар от любопитство и най вече знаейки колко ми излезе смяната на оригиналните дискове и накладки + спирачна течност поръчани от Германия и сменени от известен БМВ майстор в София (1700 лв всичко). А "разбирачите" от ДаруКар първо ми казаха, че по рама ми излизат по-малкия размер дискове, с което се съгласявам, но след като казах на приемчика, че моите са подсилените - предни 348 мм , задни 345 мм дискове, започна да ми казва , че ако ми монтират такива, първо не бил сигурен че ще ми паснат :shock: и второ със сигурност нямало да им важи гаранцията :shock: :shock: :shock: , от което останах като гръмнат. Въпреки това поисках да ми каже каква ще е цената с по-малкия размер "нормални" дискове 324 мм и 320 мм - всичко с работа и смяна на спирачна течност 1626 лв. Предполагам, че цената с подсилените , с които съм ще е с нямалението някъде около 2200 с намалението, тъй като вадейки цените на ДаруКар на подсилените спирачки без отстъпка и без труд са точно 2898 лв. !!! Но не цената е проблема в конкретния случай, а проблема е следния: отива си нормален човечец, който притежава Е60 530d като мойто с подсилени спирачки и разбира се не е запознат, а и не е длъжен с такива подробни детайли относно това, че спирачките биват подсилени и нормални и онези типове от ДаруКар му дават една добра цена от 1626 лв за всичко и човека е щастлив, че си е обслужил колата в официалния сервиз на марката, а всъщност от там даже съм сигурен, че няма да му споменат, че са му махнали по-добрите спирачки и са му сложили по-обикновенните !!! А и какво се случва ако спирачните апарати на подсилените спирачки не пасват на по-нормалните дискове и накладки? За това трябва да кажат по-компетентните има ли такава вероятност, ама ако се случи така, ще ми е интересно какво се случва, или тъй като са му свалили вече износените дискове и накладки, трябва да му преложат нови спирачни апарати за 2 бона примерно !!! Наистина не знам, ама ми е интересно...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дискове за Е60

Мнение от vld » 20 Яну 2020, 16:07

Абе човек аз си купих чисто нов панел за ЦИЦ 300лв. струва, вадя го от кашона, монтирам го и не му работеше подсветката на бутон "6", връщам го за рекламация и нестава, тия хора са луди, за да ми важи гаранцията трябва да си ретрофитна ЦИЦ-а при тях, тогава важи гаранцията. Като няма такава част по колата по ВИН няма как да им докажа че проблема с неработещия светодиод не е в моята кола според техните правила....
Палячовци, питай ме дали ще си купя нещо пак от тях. :banghead:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Дискове за Е60

Мнение от zAcK » 20 Яну 2020, 20:52

Последните мнения ми припомниха защо последните години не купувам нищо от тия :no: :mhihi:

Иначе питах за спирачките на 535d - 348 мм

Като гледам от немския Ebay пълен комплект предни, задни и накладки оригинални са 1600 лева :bchug: Като стане време направо поръчвам такива и това е. Няма да се занимавам с нашите специалисти :no: :no: :no:

https://www.ebay.de/itm/ORIGINAL-BMW-Bremsen-Kit-Bremsscheiben-Belage-E60-E61-E63-E64-vorne-hinten/182491313222?fits=Make%3ABMW&hash=item2a7d547446:g:BcAAAOSwTbJdQBNJ
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Дискове за Е60

Мнение от nickem » 20 Яну 2020, 22:22

dimi81trov написа:Аз звъннах днес на ДаруКар от любопитство и най вече знаейки колко ми излезе смяната на оригиналните дискове и накладки + спирачна течност поръчани от Германия и сменени от известен БМВ майстор в София (1700 лв всичко). А "разбирачите" от ДаруКар първо ми казаха, че по рама ми излизат по-малкия размер дискове, с което се съгласявам, но след като казах на приемчика, че моите са подсилените - предни 348 мм , задни 345 мм дискове, започна да ми казва , че ако ми монтират такива, първо не бил сигурен че ще ми паснат :shock: и второ със сигурност нямало да им важи гаранцията :shock: :shock: :shock: , от което останах като гръмнат. Въпреки това поисках да ми каже каква ще е цената с по-малкия размер "нормални" дискове 324 мм и 320 мм - всичко с работа и смяна на спирачна течност 1626 лв. Предполагам, че цената с подсилените , с които съм ще е с нямалението някъде около 2200 с намалението, тъй като вадейки цените на ДаруКар на подсилените спирачки без отстъпка и без труд са точно 2898 лв. !!! Но не цената е проблема в конкретния случай, а проблема е следния: отива си нормален човечец, който притежава Е60 530d като мойто с подсилени спирачки и разбира се не е запознат, а и не е длъжен с такива подробни детайли относно това, че спирачките биват подсилени и нормални и онези типове от ДаруКар му дават една добра цена от 1626 лв за всичко и човека е щастлив, че си е обслужил колата в официалния сервиз на марката, а всъщност от там даже съм сигурен, че няма да му споменат, че са му махнали по-добрите спирачки и са му сложили по-обикновенните !!! А и какво се случва ако спирачните апарати на подсилените спирачки не пасват на по-нормалните дискове и накладки? За това трябва да кажат по-компетентните има ли такава вероятност, ама ако се случи така, ще ми е интересно какво се случва, или тъй като са му свалили вече износените дискове и накладки, трябва да му преложат нови спирачни апарати за 2 бона примерно !!! Наистина не знам, ама ми е интересно...


Целия тоя рант нещо не го разбрах. 530d s 348мм дискове фабрично поне аз не съм чувал да има. Официалните сервизи дават гаранции за колите, когато са в оригиналния си вид. Ако някой си присади спирачки, турбина или двигател от различен модел.
На мен лично пък ми трабъшутнаха проблем с Комбокса, който дори не е налична екстра за Е60... :)

А на темата с цените, хидравлична рейка за активен волан с помпата стриваше 14070лв... :mhihi: От марката е...

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook