Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дискове за Е60

Мнение от vld » 27 Апр 2017, 18:32

kopi написа:
vld написа:В момента има промоция в Дарукар, предни дискове с накладки със смяна са 885лв. задни с накладки 685лв. :idea:


Промоция? Ако това е промоция, неискам да знам колко е пълната цена :shock: 800лв ми е струвало всичко АТЕ (в Чехия) - предни и задни дискове, накладки, датчици, пружини и останалите консумативи.
Луди ли сте да ходите на ауторизиран сервиз да им пълните гушите на тия :kuku: :ranting: Ако имате инструменти и поне малко техническа грамотност се оправяте сами :smoke:

Колега ако следиш по обширно форума, хората са пропищели от менте дискове и накладки, за които плащат по около 300-350лв. това е цена за автърмаркет дискове предни + накладки, и то при положение че ползваш отстъпки!
Оригиналните дискове са по 366лв. единия, накладките предните са 409лв. оригинал., общо става 1141лв. само да си ги купиш, дават ти пакетна цена със смяна с -200лв. за най доброто което можеш да сложиш на тази кола.
Оригиналните дискове ще изкарат поне 3 чифта накладки, което е 100к км.
Автърмаркет дисковете често почват да тресат още на първите 6-7к км.
Кое е по евтино?, за еднакъв пробег за менте части ще дадеш повече пари...
За задни аз не бих дал толкова пари, ама за предните си е оферта ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Дискове за Е60

Мнение от kopi » 28 Апр 2017, 15:58

Вие нали не си мислите, че BMW имат завод където произвеждат дискове, нагладки, масла, антифриз, шайби, гайки@*€$№@. .... и т.н. просто всичко е качествена стока с пакетаж на BMW. Сигорни ли сте, че като на кутията пише BMW стоката е "оригинална" както я наричате? ATE може да са aftermarket , но със сигорност не са компромис с качеството. Както казах спирачните апарати са с логото на АТЕ (или поне моите) и това немисля, че е случайно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 28 Апр 2017, 16:03

kopi написа:Вие нали си мислите, че BMW имат завод където произвеждат дискове, нагладки, масла, антифриз, шайби, гайки@*€$№@. .... и т.н. просто всичко е качествена стока с пакетаж на BMW. Сигорни ли сте, че като на кутията пише BMW стоката е "оригинална" както я наричате? ATE може да са aftermarket , но със сигорност не са компромис с качеството. Както казах спирачните апарати са с логото на АТЕ (или поне моите) и това немисля, че е случайно.

Ти нали знаеш че има и АТЕ и АТЕ. Имам едни клиенти произвеждат всичко от феродо. Работят главно с Италия. Като съм ходил при тях съм виждал какви ли не кутии за накладки( говоря за големи количества - по няколко палета). Така че едната седмица произвеждат текстар, другата АТЕ, според това какви им поръчат.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Дискове за Е60

Мнение от badsharki » 28 Апр 2017, 17:25

kopi написа:Вие нали не си мислите, че BMW имат завод където произвеждат дискове, нагладки, масла, антифриз, шайби, гайки@*€$№@. .... и т.н. просто всичко е качествена стока с пакетаж на BMW. Сигорни ли сте, че като на кутията пише BMW стоката е "оригинална" както я наричате? ATE може да са aftermarket , но със сигорност не са компромис с качеството. Както казах спирачните апарати са с логото на АТЕ (или поне моите) и това немисля, че е случайно.

Коментирано е стотици пъти. От един и същ производител това, което се произвежда за оригинално вграждане не е като афтърмаркет. Това не важи само за дискове и накладки. Тези, които правят коли не са глупави, че да ни мислят нас за толкова глупави, че ще плащаме за части заради едната опаковка и лого. Афтърмаркетското АТЕ го изхвърлих след няколко хиляди километра след като ми прецака и дисковете.
Лично аз неколкократно съм си изпатил от афтърмаркет части и проверил сентенцията, че евтиното излиза скъпо, и сменям само с оригинални части. Но всеки сам си решава какви части да слага.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 28 Апр 2017, 17:28

Тази тема обаче винаги се върти в една посока - разисква се говори се дискутира се и винаги някой ще изкоментира, че няма разлика с афтермаркет дисковете и всичко се почва на ново :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Дискове за Е60

Мнение от kopi » 28 Апр 2017, 17:32

Не съм казвал че "няма разлика с афтермаркет дисковете" :!:

Един лесен начин да се пазите от ментетата или поне да намалите шанса до минимум ... на въпросната марка, която и да е тя, отивате на сайта и търсите ауторизираните дилари :lalala: ( за АТЕ за България това е Auto Help Ltd http://www.autohelp.bg , http://eshop.autohelp.bg)
Ако някой си купува части от квартални "бакалии" и после се оплаква, че качеството неставало, това е друга тема за мене.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Дискове за Е60

Мнение от CrazyElement » 29 Апр 2017, 11:56

kopi написа:Не съм казвал че "няма разлика с афтермаркет дисковете" :!:

Един лесен начин да се пазите от ментетата или поне да намалите шанса до минимум ... на въпросната марка, която и да е тя, отивате на сайта и търсите ауторизираните дилари :lalala: ( за АТЕ за България това е Auto Help Ltd http://www.autohelp.bg , http://eshop.autohelp.bg)
Ако някой си купува части от квартални "бакалии" и после се оплаква, че качеството неставало, това е друга тема за мене.


Не колега просто повечето имат "приятел" някъде по големите фирми за части взема 35-45% отстъпка и после мрънкат че били ментета , ти много правилно си казал директно от дилъра се свързваш и си купуваш от там, или като мене аз си го поръчах от фирма в Германия , която е на пазара от 1991 год. Доставката за 32 кг предни спирачки беше 35 евро, можеш толкова да ги прежалиш.. :bchug: :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дискове за Е60

Мнение от FaceOff » 29 Апр 2017, 16:57

Когато попаднах на криви дискове АТЕ реших да разгледам чуждите форуми, и се оказа, че проблема изобщо не е само тук, но и в цяла Европа! И не е въпрос дали са менте, защото някои колеги тук мислят, че ако не е менте, значи всичко е точно.. ама не. Производителите използват едни материали и една технология, когато правят дискове за БМВ (примерно), и ДРУГИ материали и не дотам същата технология, когато произвеждат дискове под тяхната си марка, това е истината. И ако не беше така, и цената на афтърмаркет АТЕ-то нямаше да е много различна от тези в БМВ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дискове за Е60

Мнение от @2bar » 29 Апр 2017, 18:25

kopi написа:Вие нали не си мислите, че BMW имат завод където произвеждат дискове, нагладки, масла, антифриз, шайби, гайки@*€$№@. .... и т.н. просто всичко е качествена стока с пакетаж на BMW. Сигорни ли сте, че като на кутията пише BMW стоката е "оригинална" както я наричате? ATE може да са aftermarket , но със сигорност не са компромис с качеството. Както казах спирачните апарати са с логото на АТЕ (или поне моите) и това немисля, че е случайно.


Колега, аз не знам, какво да си мисля, мога само да ти кажа, какво съм забелязал и зная:

1. на всичките ми коли до сега (е34, е39, е60), когато съм сменял дискове, никога не съм видял знак на ATE на дисковете. Единсвено и само има щампа на БМВ и парт номер. АТЕ щампа има на спирачните апарати, което си е нормално, защото са на АТЕ.

2. не знам, дали БМВ имат завод за дискове, но мога да ти кажа със сигурност, че Мерцедес имат леярна и там се леят доста части. Така, че нищо чудно и БМВ да имат леярна и там да се леят дисковете с последващата термична обработка, защото тя е може би най - важната.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Дискове за Е60

Мнение от CrazyElement » 29 Апр 2017, 21:17

FaceOff написа:Когато попаднах на криви дискове АТЕ реших да разгледам чуждите форуми, и се оказа, че проблема изобщо не е само тук, но и в цяла Европа! И не е въпрос дали са менте, защото някои колеги тук мислят, че ако не е менте, значи всичко е точно.. ама не. Производителите използват едни материали и една технология, когато правят дискове за БМВ (примерно), и ДРУГИ материали и не дотам същата технология, когато произвеждат дискове под тяхната си марка, това е истината. И ако не беше така, и цената на афтърмаркет АТЕ-то нямаше да е много различна от тези в БМВ.



Колега виж нещата така както ги казваш звучат много правилни , но и ти си доста далече и ще ти обясня. Първо подариха ми часовник Тисот от Швейцария и часовника взе да изостава постоянно още на първата седмица , отидох в представителството на Тисот за БГ и ми казаха , че съм от така наречените късметлии един на хиляда изтегля късата клечка , винаги има шанс да се получи дефект колега , ти четеш по форуми , сега нали разбираш, че ти си прочел примерно максимум 10 човека , който са оревали от изкривени дискове . Ти мислиш ли , че АТЕ , ЗимерМан или друга немска фирма са продали само 10 диска за бмв е60? Знаеш ли колко хора са доволни? Извадката не ти е правилна , защото хората главно влизат във форумите да реват , когато нацелят на хубаво нещо просто се кефят и не влизат да споделят.

Така, че моляте не ми обяснявай как фирми за милиони с име от толкова много години , немски при техните мерки за контрол и прочие , ще ти правят фалшиви дискове от некачествен материал.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дискове за Е60

Мнение от vld » 30 Апр 2017, 15:08

CrazyElement написа:
FaceOff написа:Когато попаднах на криви дискове АТЕ реших да разгледам чуждите форуми, и се оказа, че проблема изобщо не е само тук, но и в цяла Европа! И не е въпрос дали са менте, защото някои колеги тук мислят, че ако не е менте, значи всичко е точно.. ама не. Производителите използват едни материали и една технология, когато правят дискове за БМВ (примерно), и ДРУГИ материали и не дотам същата технология, когато произвеждат дискове под тяхната си марка, това е истината. И ако не беше така, и цената на афтърмаркет АТЕ-то нямаше да е много различна от тези в БМВ.



Колега виж нещата така както ги казваш звучат много правилни , но и ти си доста далече и ще ти обясня. Първо подариха ми часовник Тисот от Швейцария и часовника взе да изостава постоянно още на първата седмица , отидох в представителството на Тисот за БГ и ми казаха , че съм от така наречените късметлии един на хиляда изтегля късата клечка , винаги има шанс да се получи дефект колега , ти четеш по форуми , сега нали разбираш, че ти си прочел примерно максимум 10 човека , който са оревали от изкривени дискове . Ти мислиш ли , че АТЕ , ЗимерМан или друга немска фирма са продали само 10 диска за бмв е60? Знаеш ли колко хора са доволни? Извадката не ти е правилна , защото хората главно влизат във форумите да реват , когато нацелят на хубаво нещо просто се кефят и не влизат да споделят.

Така, че моляте не ми обяснявай как фирми за милиони с име от толкова много години , немски при техните мерки за контрол и прочие , ще ти правят фалшиви дискове от некачествен материал.

Колега покрай малко 10-15к км. И пак дай отзив, всичко друго е празни приказки.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Дискове за Е60

Мнение от CrazyElement » 30 Апр 2017, 15:22

С моя стил на каране не може нищо да издържи толкова кмтри, аз съм нервак в града карам газ спирачка , ускорявам от светофар до светофар до 90-100 и после спирам на 0 няма как да се получи и оригиналните дискове се изкривиха ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 30 Апр 2017, 15:27

CrazyElement написа:С моя стил на каране не може нищо да издържи толкова кмтри, аз съм нервак в града карам газ спирачка , ускорявам от светофар до светофар до 90-100 и после спирам на 0 няма как да се получи и оригиналните дискове се изкривиха ..

Интересно че и аз така карам и вече 30 000км. няма и грам тресене. Нали точно това е идята на оригиналните дискове, да ги газиш на макс. и да няма ядове, а не да те е страх да спреш по екстремно за да не изкривиш диск. Моите вече на няколко пъти ги правя лилави и няма никакви проблеми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Дискове за Е60

Мнение от CrazyElement » 30 Апр 2017, 16:06

Може все тая ти си избираш , аз нямам намерение да наливам пари на БМВ за дискове на 13 годишна кола да давам 750 лева за бройката. Ако ще тези да изкарат 1-2 години пак ще си купя такива поне диска ми е 200 лева трябва 4 пъти да ги сменя докато направя цената на един на БМВ и дори в дългосрочен план дисковете на БМВ да ми излезнат по-евтини ... пак не ме интересува :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Дискове за Е60

Мнение от Dextuar » 30 Апр 2017, 16:12

CrazyElement написа:...аз нямам намерение да наливам пари на БМВ за дискове на 13 годишна кола да давам 750 лева за бройката.
А като стане на 20г тая кола, трябва да почнат да ги подаряват тия дискове :mhihi:
П.с: Съжалявам, не се сдържах, просто не виждам връзката години на автомобил <-> цена на спирачни дискове


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook