Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Дискове за Е60

Мнение от vlado6669 » 18 Мар 2017, 11:07

Аз съм много доволен от дискове и накладки от линка, карах и на 4.6 и сега на 4.8 съм с предни и задни, никакви забележки при екстремно топло време и не цапат и не свирят като оригиналните, а пък изглеждат много добре с прорезите и дупките. Само дето за БГ ще има мито и не знам колко е изгодно като се включи и транспорта :idea: Само погледнете инструкцията как се разработват и напасват, аз бях малко уплашен, ама викам да го направя по книгата..... и после никакви проблеми :P
http://www.powerstop.com/product/power-stop-z16-kit/

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Дискове за Е60

Мнение от CrazyElement » 23 Мар 2017, 17:35

И аз да вметна тъй като ми писна от това тресене и нямам намерение пак да шлайфам дискове , защото изглежда това нещо не работи , се насочих към дискове+ накладки от ибей. Намерих комплект предни дискове Zimmerman спортни ( с дупки) + накладки за 310 евра с доставки глупости ще легнат около 700 лева. Въпроса ми е някой пробвал ли е тези комплекти и да каже впечатление , конкретно ме интересува тези от немското ибей , човека , който ги продава има онлайн сайт за части и има близо 300 000 позитивни отзива, избягвам купуване от български сайтове защото както всеки знае тука , нищо не е сигурно.

http://www.autoteile-preiswert.de/Brems ... 8811_0.htm

EDIT: След известно четене се спрях на Zimmerman надупчени + АТЕ керамични наладки в немския форум , motor-talk.de повечето са с тази комбинация и казват , че нямат проблеми . Същите тези за моя модел излизат 700 лева.

По отношение на тези , които обясняват , че какви сме такива като не си сменяме спирачките с оригинални ще копирам ето този коментар , от немския форум.

Die Originalen sind da mit Sicherheit top, aber der Preis ist echt der Hammer.
В превод: Оригиналните със сигурност са най-добрите, но и цената е наистина "страхотна" (чук).

В моя случай , ако реално цената в дару кар за спирачен диск ( както го пише в единсвено число е реално за един) излиза , че да си сменя 4те диска + накладки + 2 датчика - 3200 лева. При условие , че за 1200 лева купувам всички части за веригата оригинални сори , ама 3200 лева за спирачки няма да дам , освен ако не карам ферари или ламбо. Както виждате и немците прибягват към афтър маркет, за кола която струва между 12 000-15000 да дадеш 1/5 от цената и за спирачки ... Мои приятели си сменят 4те диска + наладки на мерцедеси и аудита с АТЕ афтър маркет за има няма 300 лева всичко и нямат проблеми с години , изглежда просто има много ментета части за бмв в България и ние ги нацелваме ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Дискове за Е60

Мнение от maikooo » 24 Мар 2017, 8:14

Карал съм с такива дискове и накладки(само, че обикновени, не керамични) и не бях доволен. Прегряваха бързо и при спиране от по-висока скорост ги нямаше никакви, след няма и 5 хил. км се появи и леко биене, с други думи според мен дисковете не стават за динамично шофиране и ме съмнява да останеш доволен. Аз лично, ако сега трябва да купувам дискове ще взема или оригинални, или да речем от колегата ///M_Martin качествен заместител. Пиши му за оферта ако искаш, хем при евентуален проблем ще се обръщаш към него :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 24 Мар 2017, 8:48

Взимате си неоригинални пък като затресе ще си викате, аве тресе ма кво пък дадох нищо пари, пък ако попрегреят и колата започне да не спира освен да се кръстите и квото дойде.
ПС. Хора просто с някои неща не бива да се правят компромиси, тежки са ни колите и спирачките се товарат адски много

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Дискове за Е60

Мнение от Wierdo » 24 Мар 2017, 9:46

С такива Цимермани и предни и задни направих опит да карам 46цата. На 3500 км след слагането, при загрят диск имаше биене. За щастие, колегата от форума който ми ги продаде е точен и успя да издейства да ми върнат парите за предните. Факта е, че на студени дискове биене нямаше, но стоплиш ли ги и се появяваше. След още 3000км и задните станаха същите, но за щастие продадох колата.

Сега имам нужда от предни дискове и накладки за 60ката - няма сила на света, която да ме накара да си правя експерименти. Вярно, чук е цената на оригиналните, ама тва да се занимавам със сваляне, слагане, замерване, рекламации - никакъв шанс. Кихам си кешовицата за оригиналните и забравям.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 24 Мар 2017, 9:51

Не случайно има такава голяма разлика между оригиналните и афтермаркета. Има неща с които може да се правят компромиси и според мене е безумие да се сменят в оторизираните сервизи, като например веригите по мотора, но си има някои които просто е задължително да си вземеш original като дисковете, демпферна шайба и др.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Дискове за Е60

Мнение от maxoyn » 24 Мар 2017, 14:50

Аз пък точно за zimmermann надупчени бях чел положително мнение от колегата Бай Илия. Беше минал 80к км с тях без проблеми. Все пак Е92 360 коня и човека е давал газ.
Та се засилих за тях, но ме поотказвате тук. :(
Последна промяна maxoyn на 24 Мар 2017, 15:41, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Дискове за Е60

Мнение от dir2cas » 24 Мар 2017, 15:03

maxoyn написа:Аз пък точно за zimmermann надупчени бях чел положително мнение от колегата Бай Илия. Беше минал 80к км с тях без проблеми.
Та се засилих за тях, но ме поотказвате тук. :(

Вероятно обаче си го чел в раздела за Е46.

Мен ме засили един форумец, при който облсужих колата първоначално и тогава сложихме задни Zimmermann Coat Z (ненадупчени) с накладки Textar. Предните са ми сменявани с оригинални. Като цяло не съм забелязал проблеми до момента, но е истина че не ми се е налагало да правя чести последователни спирания с висока скорост. Дано не съм се подвел чак толкова след като ви чета коментарите.... :shock: уж zimmermann се водят читави....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Дискове за Е60

Мнение от CrazyElement » 24 Мар 2017, 15:17

Не решено е слагам ги квото такова , нито карам с 200+ постоянна по магистралите , че да прегрявам спирачките , карам си спокойно , просто сегашните след шлайфа изглежда се изтъниха доста и се изкривиха и сега само след 2 намаляния от 140 до 110 и почва да тресе. Нямам намерение да давам 1950 лева за преден мост спирачки. Експериментирам , хем и ще дам отзиви ... все пак ги взимам и от Германия , може пък да нацеля хубава партида , кой знае :). Другия ми вариант е АТЕ дискове + АТЕ керамични накладки , но той е 1000 лева... и за АТЕ дисковете няма много добри отзиви по чужди форуми.

Ясно е , че ако ги сменя с БМВ няма да има проблеми спор няма , реално старите ми дискове караха 100к + км и накладките издържаха 60к , и нямаше нито свирене , нито тресене , нито пък загуба в спирачната сила ... но няма как да дам 2000 лева за предни спирачки, слагам този комплект карам си нормално и това е , ако се разтресе еми здраве да е , ще ми тресе и това е. Както казах избягам да се правя на състезател по магистралата , че да ги прегрея до тогава степен , че да не мога да спра :conf: :conf:

ПС: Zimmerman дисковете са си сертификацирани и отговарят на стандарта за качество DIN EN ISO 9001:2008 , не правителствена организация , която си проверя качеството.
Последна промяна CrazyElement на 24 Мар 2017, 15:38, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Дискове за Е60

Мнение от andy » 24 Мар 2017, 15:37

Аз карам с АТЕ дискове и накладки (нормални) повече от 60000км и нямам проблем. И винаги съм карал само с такива и на други коли. Проблеми не съм имал никога до сега.
iDrive ми показва още 80000км до смяната.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Дискове за Е60

Мнение от CrazyElement » 24 Мар 2017, 15:41

Ще заложа на цимермана , за 350 лева , които ще спестя спрямо АТЕ , мога да си оправя хидравличната помпа :).
http://www.otto-zimmermann.de/en/assets ... 171201.pdf
http://www.otto-zimmermann.de/en/assets ... 171201.pdf

ЕТО ги и ISO сертификатите на цимерман. Ще покарам ще видяя , пък и дисковете ако наистина не ги бива , накладките са ми АТЕ керамични така или иначе , ще сменя дисковете и това е, все някой трябва да тества.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 21.07.2014

Re: Дискове за Е60

Мнение от lazomilev » 24 Мар 2017, 16:57

CrazyElement написа:Ще заложа на цимермана , за 350 лева , които ще спестя спрямо АТЕ , мога да си оправя хидравличната помпа :).
http://www.otto-zimmermann.de/en/assets ... 171201.pdf
http://www.otto-zimmermann.de/en/assets ... 171201.pdf

ЕТО ги и ISO сертификатите на цимерман. Ще покарам ще видяя , пък и дисковете ако наистина не ги бива , накладките са ми АТЕ керамични така или иначе , ще сменя дисковете и това е, все някой трябва да тества.

Колега, съветвам те малко да прочетеш, преди да вземеш тази безумна комбинация с керамичните накладки:
viewtopic.php?f=34&t=236945

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 24 Мар 2017, 17:40

Стана ми интересно как ще сложи керамични накладки на обикновени метални дискове :shock:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Дискове за Е60

Мнение от Exclusive89 » 24 Мар 2017, 17:49

Колеги и аз да попитам, гледам че има два размера дискове за 530д с диаметър 324 и 348 (предни), ако предишните ми са примерно 324 мога ли да сложа 348 или обратно :?:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 24 Мар 2017, 17:51

Exclusive89 написа:Колеги и аз да попитам, гледам че има два размера дискове за 530д с диаметър 324 и 348 (предни), ако предишните ми са примерно 324 мога ли да сложа 348 или обратно :?:

Не, по големите мисля че са за феисовите

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook