Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Дискове за Е60

Мнение от badsharki » 14 Мар 2017, 11:35

ivoo написа:
bezdomnia написа:не съм чувал BMW да произвежда дискове колеги, първично вграждат ATE и масовво накладки textar...никога не съм чувал сискове БМВ и накладки БМВ,мн ми било интересно някой да ми натрие носа ::::::::::::::::))))))))))))))))

И аз не съм чувал ама ..... :mhihi:

Това, че има лого, не означава, че са произведени от БМВ, а за БМВ.
Върху всяка оригинална част има щампа на БМВ и по тая логика означава, че БМВ всичко сами си произвеждат. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Дискове за Е60

Мнение от laviatan » 14 Мар 2017, 12:30

Може да не са производител , но разликата в изискванията и качеството е осезаема :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: e60
Мечтае да кара: x6

Re: Дискове за Е60

Мнение от nakata78 » 16 Мар 2017, 19:57

колеги и аз се видях в чудо с това тресене,казвайте какво да сменям вече,в рамките на 1 година смени да комплекта дискове,единте бош другите зимерман надупчени,смених масления тампон който е на кривия носач,и след 500/600 км сега всичко пак е леш!колата спира на пресекулки и волана едвам го държа дори на 60км тресе,какво да сменям вече,не знам :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Дискове за Е60

Мнение от v3n0m » 17 Мар 2017, 8:44

nakata78 написа:колеги и аз се видях в чудо с това тресене,казвайте какво да сменям вече,в рамките на 1 година смени да комплекта дискове,единте бош другите зимерман надупчени,смених масления тампон който е на кривия носач,и след 500/600 км сега всичко пак е леш!колата спира на пресекулки и волана едвам го държа дори на 60км тресе,какво да сменям вече,не знам :bowdown:


През изправяне на джанти мина ли колега?
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Дискове за Е60

Мнение от cocosas » 17 Мар 2017, 14:02

nakata78 написа:колеги и аз се видях в чудо с това тресене,казвайте какво да сменям вече,в рамките на 1 година смени да комплекта дискове,единте бош другите зимерман надупчени,смених масления тампон който е на кривия носач,и след 500/600 км сега всичко пак е леш!колата спира на пресекулки и волана едвам го държа дори на 60км тресе,какво да сменям вече,не знам :bowdown:


и аз смених маслените тампони онзи ден и тресенето намаля значително, но все още го има

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: e60
Мечтае да кара: x6

Re: Дискове за Е60

Мнение от nakata78 » 17 Мар 2017, 15:25

да и джантите изправих и летните гуми с джанти сложих и пак тресе,но в движение не ми тресе само на спирачка,сега се чудя дали да не сменя кривия носач или трети комплект дискове да взимам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Дискове за Е60

Мнение от atanasov_aa » 17 Мар 2017, 19:19

Спирачните апарати как са? И възможно ли е от тях да се получи тресене при натискане на спирачките за намаляване на скорост?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Дискове за Е60

Мнение от INTEGRALE » 17 Мар 2017, 19:38

Кога ли ще се научите че от спирачки не се пести... Аз предлагам да започнете и тема "Купих си супер накладки и дискове за 20лв"
подобна на как ми харчи 3/100 или махнах ДПФа, чипнах я и грааам не пуши, или с китайските гуми сайтон изкачих еверест.....
Сраммммммм


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Re: Дискове за Е60

Мнение от Indiana » 17 Мар 2017, 19:39

Вземи едно GoPro, слагай под колата и гледай :)
Иначе може лагери, рейка и какво ли не. Аз ще сменям тампоните при първа възможност и ще стискам палци :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Дискове за Е60

Мнение от atanasov_aa » 17 Мар 2017, 19:55

INTEGRALE написа:Кога ли ще се научите че от спирачки не се пести... Аз предлагам да започнете и тема "Купих си супер накладки и дискове за 20лв"
подобна на как ми харчи 3/100 или махнах ДПФа, чипнах я и грааам не пуши, или с китайските гуми сайтон изкачих еверест.....
Сраммммммм

И въпроса на колегата:
nakata78 написа:колеги и аз се видях в чудо с това тресене,казвайте какво да сменям вече,в рамките на 1 година смени да комплекта дискове,единте бош другите зимерман надупчени,смених масления тампон който е на кривия носач,и след 500/600 км сега всичко пак е леш!колата спира на пресекулки и волана едвам го държа дори на 60км тресе,какво да сменям вече,не знам :bowdown:
Тия случайно да са евтини? При случайна справка в сайт, първите ми излизат около 300 лева, а вторите около 260 лева. Разбира се има сайтове в които могат да се намерят и на по-ниски цени, но и там другите марки са на още по-ниски цени. :lol: В този ценови клас, има и други марки. Така, че посочи на колегата нещо по-скъпо от тия и по-качествено. 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Дискове за Е60

Мнение от INTEGRALE » 17 Мар 2017, 20:00

atanasov_aa написа:
INTEGRALE написа:Кога ли ще се научите че от спирачки не се пести... Аз предлагам да започнете и тема "Купих си супер накладки и дискове за 20лв"
подобна на как ми харчи 3/100 или махнах ДПФа, чипнах я и грааам не пуши, или с китайските гуми сайтон изкачих еверест.....
Сраммммммм

И въпроса на колегата:
nakata78 написа:колеги и аз се видях в чудо с това тресене,казвайте какво да сменям вече,в рамките на 1 година смени да комплекта дискове,единте бош другите зимерман надупчени,смених масления тампон който е на кривия носач,и след 500/600 км сега всичко пак е леш!колата спира на пресекулки и волана едвам го държа дори на 60км тресе,какво да сменям вече,не знам :bowdown:
Тия случайно да са евтини? При случайна справка в сайт, първите ми излизат около 300 лева, а вторите около 260 лева. Разбира се има сайтове в които могат да се намерят и на по-ниски цени, но и там другите марки са на още по-ниски цени. :lol: В този ценови клас, има и други марки. Така, че посочи на колегата нещо по-скъпо от тия и по-качествено. 8)

Ще ти дам един безплатен съвет пестящ време, нерви и €, а именно:
Посети дилър, купи си оригинални части, монтирай ги там и после 1-2години им прави БЕЗплатна рекламация (със сигурно ще спестиш)


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Дискове за Е60

Мнение от atanasov_aa » 17 Мар 2017, 20:16

INTEGRALE написа:
atanasov_aa написа:
INTEGRALE написа:Кога ли ще се научите че от спирачки не се пести... Аз предлагам да започнете и тема "Купих си супер накладки и дискове за 20лв"
подобна на как ми харчи 3/100 или махнах ДПФа, чипнах я и грааам не пуши, или с китайските гуми сайтон изкачих еверест.....
Сраммммммм

И въпроса на колегата:
nakata78 написа:колеги и аз се видях в чудо с това тресене,казвайте какво да сменям вече,в рамките на 1 година смени да комплекта дискове,единте бош другите зимерман надупчени,смених масления тампон който е на кривия носач,и след 500/600 км сега всичко пак е леш!колата спира на пресекулки и волана едвам го държа дори на 60км тресе,какво да сменям вече,не знам :bowdown:
Тия случайно да са евтини? При случайна справка в сайт, първите ми излизат около 300 лева, а вторите около 260 лева. Разбира се има сайтове в които могат да се намерят и на по-ниски цени, но и там другите марки са на още по-ниски цени. :lol: В този ценови клас, има и други марки. Така, че посочи на колегата нещо по-скъпо от тия и по-качествено. 8)

Ще ти дам един безплатен съвет пестящ време, нерви и €, а именно:
Посети дилър, купи си оригинални части, монтирай ги там и после 1-2години им прави БЕЗплатна рекламация (със сигурно ще спестиш)
Не съм ти искал съвет, че да ми го даваш. Случайно да си ме вядял се оплаквам. И ми кажи къде в завод на БМВ се правят дискове за въпросния дръгал Е60 дето го караме тук пишещите в темата. Ако за теб, това е кола, то за мен тоя модел е дръгел. Т.е. на мнение съм, че Е60-то дето карам е достатъчно морално остарял. Всичко е въпрос на мироглед и вътрешно виждане.
Нормално е преди да се редиш на опашката на съвети, да видиш дали някой на който го даваш ти го иска.
Аз проблем с дискове на БМВ нямам. 8)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 17 Мар 2017, 20:24

До като не си купите оригинални дискове от дилър няма да спрат вибрациите. И аз минах през тея драми и на края си взех оригинални и вече две години и нещо няма ядове

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дискове за Е60

Мнение от @2bar » 17 Мар 2017, 21:53

adovet написа:До като не си купите оригинални дискове от дилър няма да спрат вибрациите. И аз минах през тея драми и на края си взех оригинални и вече две години и нещо няма ядове

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk


много ясно....или с две думи старата българска поговорка - с пръдня боя не става си е в пълна сила....

оригинален диск струва 150€, два вече са около 300€, накладки 180€, дребни болчета, датчик и т.н. и вече отиваме на грубо 500€. Това е цената да караш 5er....без значение дали е е34, е39, е60, F10, G30. Това е цената за предният мост, за задният май беше около 100€ по - евтино. Проблемът на цялата работа е, че повечето e60 в България са 10-та ръка с въртяни километри, удари и т.н. и се продават за смешни пари, което пък води до това, че всеки си купува някаква таралясник и после му се свидят или няма 500€ за спирачки......с две думи трагична картинка.....

Грубата сметка е - преден, заден мост, смяна на спирачна течност и други дреболии и вече сме на 1000€. И следващите 100к няма да има проблеми....Нито тресе, нито свири, просто спира и то така, както е спирала, като е слезнала от поточната линия...

истината е, че аз никога не съм имал проблеми със спирачките, но винаги съм си купувал частите от BMW. Вярно малко по - скъпо ама спестява много главоболия. на е34 навъртях повече от 100к км с оригинални дисове и накладки - нямаше никакъв проблем. Единствено сложих някакви ATE накладки за ръчната и се започна.....залепват, стържат...и т.н. след смяна с оригинални нямаше никакъв проблем.

Та с две думи козата си сака пръч....

на е39 навъртях около 80к км с оригинални части - пак никакъв проблем - спирания от 200км/ч, пак никакъв проблем.
на сегашното е60 - вече 50к км с отигинални дискове и накладки - пак никакъв проблем. Когато съм сам в колата и ако обстановката го позволява, карам повече от душманската - газ, спирачка - ми няма проблеми, нищо не тресе. Няма и да започне да тресе.....

С две думи....истината е в оригиналните части.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Дискове за Е60

Мнение от shkata » 18 Мар 2017, 8:49

То добре колега ама то при тая кола не е само дисковете. То всичко... Като смениш при официален дилър турбина, рейка, торк, скоростна кутия, няколко дюзи,катализатор дпф,като ти гепят 2-та фара и ццц-то...амортисьори , дискове, акумулатори за по 400 лв, някаква малка пластмаска или гумичка за 30 лв дето не струва и 10 ст...Въпроса е ако си толкова богат да си го позволиш дали ще караш изобщо Е60?
Затова всеки гледа да спести каквото може, рециклират се нещата , ходи се по морги , търсят се алтернативни сервизи и по евтини части .И се споделя се опит.... Понякога се случва и обратното , че оригиналното не е най добрия избор - например изпускателния колектор...
Може би дисковете са едно от нещата които трябва да са оригинални задължително , но да сменяме всичко само с оригинално....

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook