Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Дискове за Е60

Мнение от v3n0m » 01 Мар 2017, 8:22

А каква е вероятноста да е от крива джанта? Миналата година смених дисковете и накладките с "уж" хубави Цимерман Спорт и след 2-3 по сериозни дупки започна да тресе. Интересното е че го прави само на 80км/ч , и при спиране и по инерция. Подмине ли ги тези 80 км/ч и спира веднага :dunno: Има и нещо друго имам и фланци. Каква е вероятността и те да допринасят за тресенето, купувани са от Англия но не са кой знае каква марка.
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Дискове за Е60

Мнение от BorislavB » 01 Мар 2017, 8:57

според мен най-голяма голяма вероятност има да е от фланците махни ги и пробвай без тях и ще разбереш това е най-лесния начин.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Дискове за Е60

Мнение от pinko_23 » 01 Мар 2017, 11:02

Може джанта, диск, главина
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Дискове за Е60

Мнение от cocosas » 01 Мар 2017, 17:49

дисковете при мен са добре, приверих ги , имат 0.2мм износване за 25000км

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Дискове за Е60

Мнение от CrazyElement » 01 Мар 2017, 18:21

Аз едната главина предна съм я сменял , обаче и при мен тресе много гадно като спирам от по-висока скорост, като цяло целия проблем започна от това , когато отидох да ми сменят накладките и не бяха ми затегнали спирачния апарат като хората , което доведе до някакво неправилно износване на накладката едната , и много свиреха предните спирачки , отидох при най-големия сервиз в града , които се занимават изцяло с окачване на коли и там имат машина за шлайф на дисковете , оставих ги , по думите на момчетата там бяха: Дисковете ти са много запазени нямат никакви забележки и имат още доста живот . При което след шлайфа , уж накладките били ок(или и тях ги шлайфаха не знам , но казаха да не ги сменям) сложих и тръгнах , никакво свирене всичко заспа! Е така точно 500 км , и се разсвириха даже и повече и колата почна да тресе при спиране с висока скорост.

И сега се чудя какво да правя , дисковете за 535 не са на никак приятна цена , чудя се дали да не си купя този път вместо Текстар накладки , да си купя АТЕ и пак да шлайфат дисковете и така.

ПС: А и не мисля , че така се скапват дискове , реално когато ги закарах за шлайфа бях карал колата един път , 100 км магистрала с 200-240 и доста спирания от 200 до 100 някъде , където сиг на 10 спиране , колата наистина почна да тресе и се чуваше доста неприятен звук като спирам , затова и намалих . Но след това дълго време си карах и нямаше никакво тресене , просто беше станало тогава като прегряха.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Дискове за Е60

Мнение от don't be » 01 Мар 2017, 18:36

CrazyElement написа:Аз едната главина предна съм я сменял , обаче и при мен тресе много гадно като спирам от по-висока скорост, като цяло целия проблем започна от това , когато отидох да ми сменят накладките и не бяха ми затегнали спирачния апарат като хората , което доведе до някакво неправилно износване на накладката едната , и много свиреха предните спирачки , отидох при най-големия сервиз в града , които се занимават изцяло с окачване на коли и там имат машина за шлайф на дисковете , оставих ги , по думите на момчетата там бяха: Дисковете ти са много запазени нямат никакви забележки и имат още доста живот . При което след шлайфа , уж накладките били ок(или и тях ги шлайфаха не знам , но казаха да не ги сменям) сложих и тръгнах , никакво свирене всичко заспа! Е така точно 500 км , и се разсвириха даже и повече и колата почна да тресе при спиране с висока скорост.

И сега се чудя какво да правя , дисковете за 535 не са на никак приятна цена , чудя се дали да не си купя този път вместо Текстар накладки , да си купя АТЕ и пак да шлайфат дисковете и така.

ПС: А и не мисля , че така се скапват дискове , реално когато ги закарах за шлайфа бях карал колата един път , 100 км магистрала с 200-240 и доста спирания от 200 до 100 някъде , където сиг на 10 спиране , колата наистина почна да тресе и се чуваше доста неприятен звук като спирам , затова и намалих . Но след това дълго време си карах и нямаше никакво тресене , просто беше станало тогава като прегряха.


Задължително , аз изхвътлих текстар и сложих ате , шлайф на дисковете и така . Вече 1000 км са добре
За милиони-няма закони.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 01 Мар 2017, 20:45

Щом и в БМВ форума почнахме да шлайфаме дискове нещата не са на добре.
ПС: Слагайте си оригинални дискове за да нямате драми, вярно цената е солена но си заслужава.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Дискове за Е60

Мнение от CrazyElement » 01 Мар 2017, 21:03

don't be написа:
CrazyElement написа:Аз едната главина предна съм я сменял , обаче и при мен тресе много гадно като спирам от по-висока скорост, като цяло целия проблем започна от това , когато отидох да ми сменят накладките и не бяха ми затегнали спирачния апарат като хората , което доведе до някакво неправилно износване на накладката едната , и много свиреха предните спирачки , отидох при най-големия сервиз в града , които се занимават изцяло с окачване на коли и там имат машина за шлайф на дисковете , оставих ги , по думите на момчетата там бяха: Дисковете ти са много запазени нямат никакви забележки и имат още доста живот . При което след шлайфа , уж накладките били ок(или и тях ги шлайфаха не знам , но казаха да не ги сменям) сложих и тръгнах , никакво свирене всичко заспа! Е така точно 500 км , и се разсвириха даже и повече и колата почна да тресе при спиране с висока скорост.

И сега се чудя какво да правя , дисковете за 535 не са на никак приятна цена , чудя се дали да не си купя този път вместо Текстар накладки , да си купя АТЕ и пак да шлайфат дисковете и така.

ПС: А и не мисля , че така се скапват дискове , реално когато ги закарах за шлайфа бях карал колата един път , 100 км магистрала с 200-240 и доста спирания от 200 до 100 някъде , където сиг на 10 спиране , колата наистина почна да тресе и се чуваше доста неприятен звук като спирам , затова и намалих . Но след това дълго време си карах и нямаше никакво тресене , просто беше станало тогава като прегряха.


Задължително , аз изхвътлих текстар и сложих ате , шлайф на дисковете и така . Вече 1000 км са добре


Щом и ти си минал през моя път ще го направя и аз :).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 17.06.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: 306 MAXI / Megane KIT CAR / Xsara MAXI

Re: Дискове за Е60

Мнение от sstancho89 » 01 Мар 2017, 23:35

Това с шлайфането на диковете няма ефект винаги. В повечето случаи диска се измята, когато загрее...и колкото повече загрява, толкова повече ще започва да тресе. А когато изстине е възможно вообще да не тресе. Тогава който и да го шлайфа няма ефект...а от накладки няма как да тресе, просто в началото не лягат на 100 процента и спирачките не са на 100 процента ефективни, но това е без особено значение при нормално каране.

Ако ви тресе при спиране още докато са напълно студени спирачките накарайте майстора да ви закачи индикаторен часовник и да види дали е крив диска...за тресенето дебелината и износването не са от значение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 21.07.2014

Re: Дискове за Е60

Мнение от lazomilev » 02 Мар 2017, 16:27

v3n0m написа:А каква е вероятноста да е от крива джанта? Миналата година смених дисковете и накладките с "уж" хубави Цимерман Спорт и след 2-3 по сериозни дупки започна да тресе. Интересното е че го прави само на 80км/ч , и при спиране и по инерция. Подмине ли ги тези 80 км/ч и спира веднага :dunno: Има и нещо друго имам и фланци. Каква е вероятността и те да допринасят за тресенето, купувани са от Англия но не са кой знае каква марка.

Цимерман са повече "уж" отколкото хубави, лично мнение от опит на Ауди :no:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Дискове за Е60

Мнение от v3n0m » 02 Мар 2017, 19:56

lazomilev написа:
v3n0m написа:А каква е вероятноста да е от крива джанта? Миналата година смених дисковете и накладките с "уж" хубави Цимерман Спорт и след 2-3 по сериозни дупки започна да тресе. Интересното е че го прави само на 80км/ч , и при спиране и по инерция. Подмине ли ги тези 80 км/ч и спира веднага :dunno: Има и нещо друго имам и фланци. Каква е вероятността и те да допринасят за тресенето, купувани са от Англия но не са кой знае каква марка.

Цимерман са повече "уж" отколкото хубави, лично мнение от опит на Ауди :no:

От към спиране съм много доволен, надявам се само това тресене да не е от тях. Започвам с махане на фланци след това изправяне на джанти и нагоре по листа, само че това ще е след петък че трябва да се работи...
Последна промяна v3n0m на 02 Мар 2017, 19:58, променена общо 1 път
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Дискове за Е60

Мнение от cocosas » 02 Мар 2017, 19:56

днеска забелязах , че започват да трест след като позагреят , като направя 3-4 по рески намаляния от 120 до 60 и започва друслката, след като се поохладят всичко е наред.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 17.06.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: 306 MAXI / Megane KIT CAR / Xsara MAXI

Re: Дискове за Е60

Мнение от sstancho89 » 02 Мар 2017, 21:02

cocosas написа:днеска забелязах , че започват да трест след като позагреят , като направя 3-4 по рески намаляния от 120 до 60 и започва друслката, след като се поохладят всичко е наред.


Смяна, няма спасение.


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Дискове за Е60

Мнение от ivoo » 13 Мар 2017, 21:38

bezdomnia написа:не съм чувал BMW да произвежда дискове колеги, първично вграждат ATE и масовво накладки textar...никога не съм чувал сискове БМВ и накладки БМВ,мн ми било интересно някой да ми натрие носа ::::::::::::::::))))))))))))))))

И аз не съм чувал ама ..... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Дискове за Е60

Мнение от shkata » 14 Мар 2017, 9:40

Това нищо не доказва . Няма никакъв проблем БМВ да се договори с производител на дискове да сложат всякакъв печат серен номер, да издълбаят лого , точно определена опаковка и т.н.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook