Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Дискове за Е60

Мнение от CrazyElement » 30 Апр 2017, 16:34

Ще се опитам да ти го обясня надявам се да разбереш.


34116785669 REALOEM - 596 лева в дару кар , един брой спирачен диск за бмв 535д ф10 2011+ - цена на автомобила най-евтин вариант 35 000 лева.(цената и на 2015 пак са толкова дисковете)
34116779467 REALOEM - 572 лева в дару кар , един брой спирачен диск за бмв 535д е60 2004 год - цена на автомобила най-евтин вариант 12 000 лева.

Сега сам можеш ли да си направиш сметката? Аз съм си купил кола според моя бюджет и няма как да я обслужва на същата цена както се обслужва и чисто нова 5та серия , която струва 130 000 лева. Затова си купувам афтърмаркетски немски дискове и накладки и това е , не съм сложил китайски в крайна сметка.

А за справка да видиш колко яко ни еб*т в БГ и като цяло в Европа БМВ, ето ти линк на бмв южна атланта Америка където единия ти диск за BMW 535d f10 LCI 2016 ти струва 136 $ , сега надявам се разбираш колко реално е себестойността на тези дискове , но като имате мерак отивайте и наливайте по 500-600 лева за един диск мене не ме мислете ;)

https://parts.bmwofsouthatlanta.com/pro ... 84301.html

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дискове за Е60

Мнение от @2bar » 30 Апр 2017, 19:16

@ CrazyElement,

малко грешно ги тълкуваш нещата....

34116785669 - се слага в почти всеки F10 модел.
34116779467 - се слага точно в два модела при е60 - 535d, 550i.

При това положение, няма начин твоите дискове да са евтини, защото се слагат само в два модела. Съвсем елементарно е - колкото повече бройки се произвеждат, толкова повече цената може да се свали, или ако не се свали, печалбата е по - голяма.

Другото (колко струва колата, колко можеш или искаш да дадеш за дикове), в случая няма значение. Както и преди писах, БМВ не е фирма за социално слаби.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Дискове за Е60

Мнение от Ненко Вранков » 30 Апр 2017, 20:04

Аз не разбирам, като имате състезателен стил на каране и ускорявате "в града от 0 до 100 до всеки светофар", защо сменяте дискове и накладки на 5-10 000 км, вместо да сложите по-сериозна спирачна система на автомобила :dunno: На всеки му е ясно, че 5-та серия не може да се похвали с добра спирачна система, като изключим М5 разбира се. Чак сега при G30 със спорт пакета идва и многбутална спирачна система, нещо, което други марки отдавна правят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 30 Апр 2017, 20:22

Ненко Вранков написа:Аз не разбирам, като имате състезателен стил на каране и ускорявате "в града от 0 до 100 до всеки светофар", защо сменяте дискове и накладки на 5-10 000 км, вместо да сложите по-сериозна спирачна система на автомобила :dunno: На всеки му е ясно, че 5-та серия не може да се похвали с добра спирачна система, като изключим М5 разбира се. Чак сега при G30 със спорт пакета идва и многбутална спирачна система, нещо, което други марки отдавна правят.

Ти па колегата се оплаква че са супер скъпи стоковите, а какво говорим за някой сериозен ъпгрейд. Само не мога да разбера защо темата се измества в различна посока от това кои дискове са качествени към тема, щом колите са ни евтини няма да даваме пари за хубави части.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дискове за Е60

Мнение от @2bar » 30 Апр 2017, 20:26

:OT: аз мога да я бутна и в една друга посока, която според мен е още по - важна...

Дано всичките приказки за ускорения от светофар до светофар 0-100 км/ч са силно преувеличени, защото ако не....най - добре да не карате.....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Дискове за Е60

Мнение от CrazyElement » 01 Май 2017, 17:01

@2bar написа::OT: аз мога да я бутна и в една друга посока, която според мен е още по - важна...

Дано всичките приказки за ускорения от светофар до светофар 0-100 км/ч са силно преувеличени, защото ако не....най - добре да не карате.....



Естествено ,че е преувеличено , имам предвид ,че карам агресивно и често спирам от по-висока скорост , това не означава обаче , че карам без да мисля , вдигам по-висока скорост там където позволява , да кажем 3 лентов булевард без пешеходни пътеки или близки кръстовища , като винаги преди кръстовищата намалявам, ама какво се обяснявам и аз :) да не си КАТ , че да ти дължа обяснение как карам , има си органи за тази цел.

Виж сега @2бар тука никой не е социално слаб , просто ти казвам , че съм си купил кола за 18 000 лева не кола за 130 000 лева , и съответно няма да и слагам оригинални дискове и тем подобни защото себестойността на колата вече я няма. Виж сега друга е бира за всички гъзета с панамери , които карат с 2ра ръка гуми , миналия ден пред Парадайс на паркинга имаше Q7 2015+ , гумите му бяха наядени по ръбовете гледам дота еми батко 2007 години , сам си прави сметката какви хора има.

И не мисля , че съм социално слаб след като съм извадил и с труда и всичко съм броил 1000 лева за предни спирачки на 13 годишна кола ... Просто казах , че 2000 лева на бмв няма да им дам , това си е мое решение и не ме прави беден или нещо подобно ясно !

Айде ти защото си много богат покажи си всичките фактури от БМВ да видим колко пари си оставил за колата ти? Защото аз си пазя всички мои , дори и не в БМВ и не винаги да са били с оригинални БМВ части съм набил 10 000 лева в тази кола за поддръжка , и затова ме напрягате адски много ти и ония ветеринар като дойдете тука и вземето да обясняваме кой бил богат , кой бил беден, някой път ме е срам , че съм българин честно да ви кажа , живял съм назапад и там никой не го боли за другия всеки си гледа в неговата паница и не се меси на никой , тука всеки трябва да ти се меси.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 01 Май 2017, 17:37

CrazyElement написа:
@2bar написа::OT: аз мога да я бутна и в една друга посока, която според мен е още по - важна...

Дано всичките приказки за ускорения от светофар до светофар 0-100 км/ч са силно преувеличени, защото ако не....най - добре да не карате.....



Естествено ,че е преувеличено , имам предвид ,че карам агресивно и често спирам от по-висока скорост , това не означава обаче , че карам без да мисля , вдигам по-висока скорост там където позволява , да кажем 3 лентов булевард без пешеходни пътеки или близки кръстовища , като винаги преди кръстовищата намалявам, ама какво се обяснявам и аз :) да не си КАТ , че да ти дължа обяснение как карам , има си органи за тази цел.

Виж сега @2бар тука никой не е социално слаб , просто ти казвам , че съм си купил кола за 18 000 лева не кола за 130 000 лева , и съответно няма да и слагам оригинални дискове и тем подобни защото себестойността на колата вече я няма. Виж сега друга е бира за всички гъзета с панамери , които карат с 2ра ръка гуми , миналия ден пред Парадайс на паркинга имаше Q7 2015+ , гумите му бяха наядени по ръбовете гледам дота еми батко 2007 години , сам си прави сметката какви хора има.

И не мисля , че съм социално слаб след като съм извадил и с труда и всичко съм броил 1000 лева за предни спирачки на 13 годишна кола ... Просто казах , че 2000 лева на бмв няма да им дам , това си е мое решение и не ме прави беден или нещо подобно ясно !

Айде ти защото си много богат покажи си всичките фактури от БМВ да видим колко пари си оставил за колата ти? Защото аз си пазя всички мои , дори и не в БМВ и не винаги да са били с оригинални БМВ части съм набил 10 000 лева в тази кола за поддръжка , и затова ме напрягате адски много ти и ония ветеринар като дойдете тука и вземето да обясняваме кой бил богат , кой бил беден, някой път ме е срам , че съм българин честно да ви кажа , живял съм назапад и там никой не го боли за другия всеки си гледа в неговата паница и не се меси на никой , тука всеки трябва да ти се меси.

Пак си пил май вода от чешмата :mhihi:
едит: без лоши чувства

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Дискове за Е60

Мнение от Dextuar » 01 Май 2017, 18:52

adovet написа:
CrazyElement написа:
@2bar написа::OT: аз мога да я бутна и в една друга посока, която според мен е още по - важна...

Дано всичките приказки за ускорения от светофар до светофар 0-100 км/ч са силно преувеличени, защото ако не....най - добре да не карате.....



Естествено ,че е преувеличено , имам предвид ,че карам агресивно и често спирам от по-висока скорост , това не означава обаче , че карам без да мисля , вдигам по-висока скорост там където позволява , да кажем 3 лентов булевард без пешеходни пътеки или близки кръстовища , като винаги преди кръстовищата намалявам, ама какво се обяснявам и аз :) да не си КАТ , че да ти дължа обяснение как карам , има си органи за тази цел.

Виж сега @2бар тука никой не е социално слаб , просто ти казвам , че съм си купил кола за 18 000 лева не кола за 130 000 лева , и съответно няма да и слагам оригинални дискове и тем подобни защото себестойността на колата вече я няма. Виж сега друга е бира за всички гъзета с панамери , които карат с 2ра ръка гуми , миналия ден пред Парадайс на паркинга имаше Q7 2015+ , гумите му бяха наядени по ръбовете гледам дота еми батко 2007 години , сам си прави сметката какви хора има.

И не мисля , че съм социално слаб след като съм извадил и с труда и всичко съм броил 1000 лева за предни спирачки на 13 годишна кола ... Просто казах , че 2000 лева на бмв няма да им дам , това си е мое решение и не ме прави беден или нещо подобно ясно !

Айде ти защото си много богат покажи си всичките фактури от БМВ да видим колко пари си оставил за колата ти? Защото аз си пазя всички мои , дори и не в БМВ и не винаги да са били с оригинални БМВ части съм набил 10 000 лева в тази кола за поддръжка , и затова ме напрягате адски много ти и ония ветеринар като дойдете тука и вземето да обясняваме кой бил богат , кой бил беден, някой път ме е срам , че съм българин честно да ви кажа , живял съм назапад и там никой не го боли за другия всеки си гледа в неговата паница и не се меси на никой , тука всеки трябва да ти се меси.

Пак си пил май вода от чешмата :mhihi:
едит: без лоши чувства
Хасковска УРАНжада :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Дискове за Е60

Мнение от CrazyElement » 01 Май 2017, 19:28

То и дъжда е радиоактивен , дисковете ми се вкалиха и няма вече изкривяване :D :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Дискове за Е60

Мнение от Exclusive89 » 01 Май 2017, 19:46

:ahah: :ahah: :ahah:
А бе колега чета мненията ви никой не ти казва ''Ей бедняк'' деА знам може и да съм изпуснал нещо :D
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дискове за Е60

Мнение от vld » 01 Май 2017, 19:53

Пичове пазара е шарен има за всички. Никой никому не е сложил вилица на врата. Важно е да има такива теми и да се знае кое става и кое не. Аз лично ще си сложа оригинални, пък да видим. Други биха избрали да карат на 19ки, аз пък не, така де света е шарен.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Дискове за Е60

Мнение от CrazyElement » 01 Май 2017, 19:57

Както и преди писах, БМВ не е фирма за социално слаби.


Не е казано директно , но сам можеш да се досетиш какво означава това ;). Няма значение , че съм дал повече пари за предни спирачки от 90% от хората тука , тъй като на 530 оригални струват по-малко от 535д "ментетата" :).

Ама както и да е стига излишен спам кой бил богат , кой беден . В момента както казах почистиха се апаратите смазаха се след което , се смениха маркучи + спирачна течност. В момента 650 км съм минал , при спиране колата не издава абсолютно никакъв звук и няма тресене , надявам се да изкарат още дълго :).

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дискове за Е60

Мнение от vld » 01 Май 2017, 20:00

Ти звъня ли да питаш каква е пакетната цена за твоята в момента? Звънни ако не си е така просто да се знае.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Дискове за Е60

Мнение от CrazyElement » 01 Май 2017, 20:01

vld написа:Ти звъня ли да питаш каква е пакетната цена за твоята в момента? Звънни ако не си е така просто да се знае.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk


Е нали е 30% отстъпка на 2000 лева - 1400 лева. Горе долу колкото дадох и за афтърмаркетските , но ме кефят как изглеждат надупчените дискове и при това моите са 348мм доста приятно изглежда.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Дискове за Е60

Мнение от atanasov_aa » 01 Май 2017, 20:09

CrazyElement написа:
Както и преди писах, БМВ не е фирма за социално слаби.


Не е казано директно , но сам можеш да се досетиш какво означава това ;). Няма значение , че съм дал повече пари за предни спирачки от 90% от хората тука , тъй като на 530 оригални струват по-малко от 535д "ментетата" :).


След кратко преглеждане на цените на пазара, най-евтините които излизат по OE номера BMW (34 11 6 779 467) са за 107,98 лв. Хайде сега ни намери на всички тук оригинални дискове в оторизиран сервиз на марката за под тая цена. :D
Чакам да видя от къде ще ни предложиш дискове за брой под тая цена при официално представителство. 8)

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook